NB III: visszalépett a harmadosztálytól a Balassagyarmat

2022.09.20. 12:08
Anyagi nehézségek miatt visszalépett a labdarúgó NB III Közép-csoportjának további küzdelmeitől a Balassagyarmati VSE – számolt be róla a klub honlapja.

A Balassagyarmat stadionja (Fotó: Nógrád Megyei Hírlap/Ladóczki Balázs)

A Balassagyarmat az előző idényben az NB III Közép-csoportjának 2. helyén végzett, s a most futó idénynek a feljutás szándékával vágott neki – igaz, nyolc forduló után 13 ponttal csak a 8. helyen állt. Az előző hétvégén a Magyar Kupában az élvonalbeli Vasastól hazai pályán 2–1-re kikapott a Nagy Tibor által irányított együttes.

A klub honlapján megjelent közleményt változtatás nélkül közöljük:

„Sajnálatos döntést kellett meghoznunk

A Balassagyarmati Városi Sportegyesület (BVSE) 2022. szeptember 20-tól gazdasági helyzetére tekintettel visszalép a Magyar Labdarúgó-szövetség által szervezett 2022–23. évi NB III osztályú férfi felnőtt nagypályás labdarúgó bajnokságban való további részvételtől.

A BVSE eddigi fejlődésének alapját főként azok a gazdasági társaságok biztosították, amelyek az ismert recessziós helyzetben hozzánk hasonlóan fontos döntéseket kell meghozzanak működésük folytatásáról. Jelenlegi és korábbi támogatóinknak ezúton is köszönjük az eddigi együttműködést!

Köszönjük a BVSE minden, a csapat fejlődésében részt vevő támogató munkáját, és azt, hogy sok felejthetetlen pillanatot élhettünk át! A szurkolók elkötelezett, minden körülmények között kitartó, odaadó támogatása sok fontos helyzetben adott energiát csapatunknak! Bízunk abban, hogy a gazdasági helyzet normalizálódásával újra sporttörténelmet írhatunk Nógrád megye labdarúgó életében!