P. Gy.
2023.07.24 20:15 Frissítve: 2023.09.24 22:11

NB III, DÉLNYUGATI CSOPORT, 2023–2024

A 2023–2024-es idényre az eddigi 60-ról 64-re emelkedett a labdarúgó NB III létszáma. A négy 16 csapatos csoport őszi szezonjának küzdelmei július 29-től november 26-ig tartanak, tavasszal pedig 2024. május 26-án zárulnak. A versenykiírás szerint a négy csoport győztese június 2-án és 9-én két párban oda-visszavágós rendszerben osztályozót játszik, és a két győztes jut fel az NB II-be. A négy csoport 14–16. helyezettjei, valamint a két legrosszabb 13. helyezett csapat kiesik az NB III-ból.

 


A DÉLNYUGATI CSOPORT ÁLLÁSA
1. Szentlőrinc 8 7 1 24–8 +16  22
2. Iváncsa 8 7 1 24–9 +15  22
3. FTC II. 8 6 2 17–8 +9  18
4. Dunaföldvár 8 5 1 2 18–9 +9  16
5. Nagykanizsa 8 4 3 1 18–6 +12  15
6. Mohács 8 3 1 4 13–16 –3  10
7. Gárdony-Agárd 8 2 4 2 20–16 +4  10
8. Kaposvár 8 2 4 2 10–10 0 10
9. Paks II. 8 3 5 19–23 –4  9
10. MTK II. 8 2 3 3 14–13 +1  9
11. Fehérvár II. 8 2 2 4 13–15 –2  8
12. Érd 8 2 2 4 11–19 –8  8
13. Bonyhád-Majos 8 2 1 5 11–14 –3  7
14. PTE-PEAC 8 1 3 4 6–18 –12  6
15. Dunaújváros 8 1 2 5 6–24 –18  5
16. Szekszárd 8 2 6 5–21 –16  2

 

ÉSZAKKELETI CSOPORT
ÉSZAKNYUGATI CSOPORT
DÉLKELETI CSOPORT  

NB III, 2023–2024, DÉLNYUGATI CSOPORT


1. FORDULÓ
Július 30.
Ferencváros II
–Szekszárd 5–0
Érd–Fehérvár FC II 2–1
Kaposvári Rákóczi–Szentlőrinc 0–4
Mohács–PTE-PEAC 0–0
Dunaújváros–Gárdony 1–1
Iváncsa KSE–Dunaföldvár 4–1
MTK Budapest II–FC Nagykanizsa 1–1
Bonyhád-Majos–Paks II 1–2

2. FORDULÓ
Augusztus 2.
Szekszárdi UFC–Bonyhád-Majos 0–2
Paksi FC II–
MTK Budapest II 4–3
FC Nagykanizsa–Iváncsa KSE 0–0
FC Dunaföldvár–
Dunaújváros 3–2
Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő–
Mohácsi TE 1888 6–1
PTE-PEAC–Kaposvári Rákóczi FC 1–1
Szentlőrinc–
Érdi VSE 4–1
Fehérvár FC II–
Ferencvárosi TC II 1–0

3. FORDULÓ
Augusztus 12.

Dunaújváros–FC Nagykanizsa 0–5
Augusztus 13.
Fehérvár FC II–Szentlőrinc 0–3
Érdi VSE–PTC-PEAC 1–2
Kaposvári Rákóczi FC–Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 2–2
Mohácsi TE 1888–FC Dunaföldvár 0–3
Iváncsa KSE–Paksi FC II 4–3
MTK Budapest II
–Szekszárdi UFC 4–1
Bonyhád-Majos–Ferencvárosi TC II 1–2

4. FORDULÓ
Augusztus 19.
Ferencvárosi TC II–MTK Budapest II 2–0
Paksi FC II–Dunaújváros 7–0
Bonyhád-Majos–Fehérvár FC II 3–2
Szekszárdi UFC–Iváncsa KSE 0–3
FC Nagykanizsa–Mohácsi TE 1888 2–0
FC Dunaföldvár–Kaposvári Rákóczi FC 1–1
Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő–Érdi VSE 2–2
PTE-PEAC–Szentlőrinc 2–2

5. FORDULÓ
Augusztus 30.
Érdi VSE–FC Dunaföldvár 1–4
Kaposvári Rákóczi FC–FC Nagykanizsa 0–0
Mohácsi TE–Paksi FC II 6–0
Dunaújváros–Szekszárdi UFC 1–1
Iváncsa KSE–Ferencvárosi TC II 5–1
MTK Budapest II–Bonyhád-Majos 1–1
Szentlőrinc–Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 3–2
Fehérvár FC II–PTE-PEAC 4–0

6. FORDULÓ
Szeptember 3.
Bonyhád-Majos–Iváncsa KSE 2–3
Szekszárdi UFC–Mohács TE 1888 1–2
FC Nagykanizsa–Érdi VSE 4–0
FC Dunaföldvár–Szentlőrinc 0–1
Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő–PTE-PEAC 4–0
MTK Budapest II–Fehérvár FC II 1–1
Ferencvárosi TC II
–Dunaújváros 4–0
Paksi FC II–Kaposvári Rákóczi FC 1–4

7. FORDULÓ
Szeptember 9.
Fehérvár FC II–Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 3–3
Érdi VSE–Paksi FC II 2–0
Kaposvári Rákóczi FC
–Szekszárdi UFC 2–0
Mohács TE 1888–Ferencvárosi TC II 1–2
Dunaújváros
–Bonyhád-Majos 1–0
Iváncsa KSE–
MTK Budapest II 2–1
PTE-PEAC–FC Dunaföldvár 1–2
Szentlőrinc–
FC Nagykanizsa 4–2

8. FORDULÓ
Szeptember 24.
MTK Budapest II–Dunaújváros 3–1
Ferencvárosi TC II–Kaposvári Rákóczi FC 1–0
Paksi FC II–Szentlőrinc 1–3
Iváncsa KSE–Fehérvár FC II 3–1
Bonyhád-Majos–Mohácsi TE 1888 1–3
Szekszárdi UFCÉrdi VSE 2–2
FC Nagykanizsa–PTE-PEAC 4–1
FC Dunaföldvár–Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 4–0

9. FORDULÓ
Október 1.
11.00:
Fehérvár FC II–FC Dunaföldvár
15.00: Érdi VSE–Ferencvárosi TC II
15.00: Kaposvári Rákóczi FC–Bonyhád-Majos
15.00: Mohácsi TE 1888–MTK Budapest II
15.00: Dunaújváros–Iváncsa KSE
15.00: Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő–FC Nagykanizsa
15.00: PTE-PEAC–Paksi FC II
15.00: Szentlőrinc–Szekszárdi UFC

10. FORDULÓ
Október 8.
11.00: Ferencvárosi TC II–Szentlőrinc
11.00: Paksi FC II–Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő
15.00: Dunaújváros–Fehérvár FC II
15.00: Iváncsa KSE–Mohácsi TE1888
15.00: MTK Budapest II–Kaposvári Rákóczi FC
15.00: Bonyhád-Majos–Érdi VSE
15.00: Szekszárdi UFC–PTE-PEAC
15.00: FC Nagykanizsa–FC Dunaföldvár

11. FORDULÓ
Október 15.
11.00: Fehérvár FC II–FC Nagykanizsa
15.00: Érdi VSE–MTK Budapest II
15.00: Kaposvári Rákóczi FC–Iváncsa KSE
15.00: Mohácsi TE 1888–Dunaújváros
15.00: FC Dunaföldvár–Paksi FC II
15.00: Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő–Szekszárdi UFC
15.00: PTE-PEAC–Ferencvárosi TC II
15.00: Szentlőrinc–Bonyhád-Majos

12. FORDULÓ
Október 22.
11.00: Ferencvárosi TC II–Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő
11.00: Paksi FC II–FC Nagykanizsa
13.00: Mohácsi TE 1888–Fehérvár FC II
13.00: Dunaújváros–Kaposvári Rákóczi FC
13.00: Iváncsa KSE–Érdi VSE
13.00: MTK Budapest II–Szentlőrinc
13.00: Bonyhád-Majos–PTE-PEAC
13.00: Szekszárdi UFC–FC Dunaföldvár

13. FORDULÓ
Október 29.
11.00: Fehérvár FC II–Paksi FC II
13.00: Érdi VSE–Dunaújváros
13.00: Kaposvári Rákóczi FC–Mohácsi TE 1888
13.00: FC Nagykanizsa–Szekszárdi UFC
13.00: FC Dunaföldvár–Ferencvárosi TC II
13.00: Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő–Bonyhád-Majos
13.00: PTE-PEAC– MTK Budapest II
13.00: Szentlőrinc–Iváncsa KSE

14. FORDULÓ
November 5.

11.00: MTK Budapest II–Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő
11.00: Ferencvárosi TC II–FC Nagykanizsa
13.00: Kaposvári Rákóczi FC–Fehérvár FC II
13.00: Mohácsi TE 1888–Érdi VSE
13.00: Dunaújváros–Szentlőrinc
13.00: Iváncsa KSE–PTE-PEAC
13.00: Bonyhád-Majos–FC Dunaföldvár
13.00: Szekszárdi UFC–Paksi FC II

15. FORDULÓ
November 12.
11.00: Paksi FC II–Ferencvárosi TC II
11.00: Fehérvár FC–Szekszárdi UFC
13.00: Érdi VSE–Kaposvári Rákóczi FC
13.00: FC Nagykanizsa–Bonyhád-Majos
13.00: FC Dunaföldvár–MTK Budapest II
13.00: Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő–Iváncsa KSE
13.00: PTE-PEAC–Dunaújváros
13.00: Szentlőrinc–Mohácsi TE 1888

16. FORDULÓ
November 18.
11.00: Fehérvár FC II–Érdi VSE
11.00: Paksi FC II–Bonyhád-Majos
13.00: Szentlőrinc–Kaposvári Rákóczi FC
13.00: PTE-PEAC–Mohácsi TE 1888
13.00: Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő–Dunaújváros
13.00: FC Dunaföldvár–Iváncsa KSE
13.00: FC Nagykanizsa–MTK Budapest II
13.00: Szekszárdi UFC–Ferencvárosi TC II

17. FORDULÓ
November 26.
 
11.00: MTK Budapest II–Paksi FC II
11.00: Ferencvárosi TC II–Fehérvár FC II
13.00: Bonyhád-Majos–Szekszárdi UFC
13.00: Iváncsa KSE–FC Nagykanizsa
13.00: Dunaújváros–FC Dunaföldvár
13.00: Mohácsi TE 1888–Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő
13.00: Kaposvári Rákóczi FC–PTE-PEAC
13.00: Érdi VSE–Szentlőrinc                                                                

A teljes őszi menetrend az MLSZ honlapján megtalálható.

2023.09.28 16:43:49

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

Kerezsi Zalán kétszer is vezetést szerzett a Honvédnak, de a vendégek előbb gyorsan, majd későn is egyenlíteni tudtak.

2023.09.27 01:03:32

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

Kétszer is vezettek a hazaiak, de a Szeged mindkétszer egyenlíteni tudott.

2023.09.26 19:36:12

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

A Misleny Kirchner, Tóth Z. és Turi góljával 3–0-ra verte meg az eddig csak egy gólt kapó PMFC-t.

2023.09.26 19:36:12

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

A Kazincbarcika az első félidőben eldönthette volna a meccset, a végén viszont örülhetett az egy pontnak is.

2023.09.27 00:50:10

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

A szezonban először játszott Szombathelyen a Hali, amely a Soroksár ellen gyűjtötte be a három pontot.