nemzetisport.hu 2013.09.29 18:50 Frissítve: 2015.02.14 02:18

NB III: a BKV élre ugrott, Koltai gólt szerzett a Hali ellen

A labdarúgó NB III 7. fordulójának vasárnapi játéknapján két csoportban rendeztek mérkőzéseket. A Középcsoportban idegenben szerzett négy gólt a Baja, a Dabas hármat, míg a Nyugati csoportban a BKV Előre győzelmével az élre ugrott, az Andráshida otthon nyert, míg a Győri ETO II a válogatott Koltai Tamás vezérletével hátrányból fordítva nyert a Haladás II ellen.

KÖZÉPCSOPORT

Bár a hazai pályán játszó Maglód már az 5. percben megszerezte a vezetést, a vendég Baja fél óra elteltével két perc alatt megfordította a mérkőzést. A találkozó végül az utolsó percekben dőlt el: a vendégek a 89. és 91. percben két gólt szereztek. A Baja fontos három pontot szerzett, és kapaszkodik felfelé a tabellán. Az ESMTK kétgólos hátrányból állt fel a Dabas ellen, végül mégsem örülhetett, ugyanis a 89. percben Csepregi Tamás megszerezte a győztes találatot a vendégek számára.

NYUGATI CSOPORT

A BKV Előre hazai pályán a középmezőnyben tanyázó Nagyatádot fogadta, és bár sokáig jól tartották magukat a vendégek, Berki Péter vezérletével a hazaiaké lett a három pont. A BKV ezzel a győzelemmel az élre ugrott, megelőzve a tabellán a Budaörsöt. A Haladás II bár vezetett a megerősített Győri ETO II ellen, a hazaiak a válogatott Koltai Tamás vezérletével megfordították a találkozót, és 2–1-re nyertek riválisuk ellen. Sokáig nem nem bírt egymással az Andráshida és a Balatonfüred, ám a 82. percben Vittman Ádám gólja a hazaiak felé billentette a mérleget, 1–0.

Labdarúgó NB II CSILLAG PÉTER

ALAPVONAL. Vajon egy tíz-húsz éve megszűnt csapat emlékét őrző, faluvégi enyészetnek átadott futballpálya továbbra is „szent térnek” számít-e, vagy már lehet rá hordani trágyát, bontott téglát, tört betoncsövet?

2021.01.11 14:24:59

Labdarúgó NB II F. B.

NB II-ES PIACFIGYELŐ. Dragóner a Halinál, Szokol és Paku újra a Szparinál. A Sori elveszítette Huszákot.

2021.01.02 08:27:03

Labdarúgó NB II CSILLAG PÉTER (szöveg), ÁRVAI KÁROLY (fotók)

Megszűnt csapatok legendái Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből, a fehérgyarmati járásból.

2020.12.17 13:01:53

Labdarúgó NB II FÜZESI BÁLINT, PÓSFAI GYULA

A koronavírus-járvány közrejátszott több csapat helyezésében • Elfogadhatóan teljesített a Szentlőrinc, gyengén a DEAC.

2020.12.14 11:01:04

Labdarúgó NB II KVANDUK BENCE

Egy pontot tudott otthon tartani az őszi szezon utolsó meccsén a Pécs, de így is a második helyre lépett.