Háromgólos győzelemmel még közelebb az NB I-hez Vasas

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2021.04.23. 19:50
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a listavezető Vasas a negyedik helyezett Pécsi MFC-t fogadta. A hazaiak Balajti góljával már a 3. percben vezetést szereztek, és bár a Pécs jól tartotta magát, a hajrára elfáradt, így a Vasas újabb két gólt szerezve tette magabiztossá győzelmét.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Angyalföldi öröm, újabb lépéssel került közelebb a feljutáshoz a Vasas (Fotó: Tumbász Hédi) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ
VASAS–PÉCSI MFC 3–0 (1
–0)
Illovszky Rudolf Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette:
Szilasi Szabolcs (Huszár Balázs, Mohos Milán)
VASAS: Rados – Szivacski, Otigba, Litauszki, Silye – Viczián (Kovács M., 78.), Hidi M. – Hinora (Vernes, 78.), Szatmári L. (Pátkai M., 85.), Radó A. (Szilágyi Z., 87.) – Balajti Á. (Birtalan, 78.).Vezetőedző: Schindler Szabolcs
PÉCS: Helesfay – Kónya D., Preklet Cs., Katona L., Németh M. – Grabant, Futó Zs., Tölgyesi (Bartha L., 62.), Hegedűs M. (Keresztes B., 12.; Óvári, 62.) – Adamcsek (Tihanyi O., 68.), Geiger. Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Balajti (3.), Szatmári L. (78.), Otigba (88.)
Schindler Szabolcs:
– Kifejezetten nehéz meccset játszottunk. Jól kezdtünk, fontos gólt szereztünk, míg a Pécs próbált agresszívan játszani és letámadni, ami az elején nekünk nem is feküdt. A második félidőben átvettük az irányítást és szép gólokat szereztünk, megérdemeltük a győzelmet.
Vas László: – Minden vereség fájó, de ez a mai főként, hiszen nem volt benne a játékban a nagy gólkülönbségű vereség. Amíg ellenfelünk a kínálkozó lehetőségekkel jól sáfárkodott, addig mi a kisebb-nagyobb helyzetekkel nem tudtunk élni.

Legeredményesebb játékosa, Feczesin Róbert nélkül kellett pályára lépnie a listavezető Vasasnak a negyedik helyezett Pécs ellen, miutána támadót csütörtökön agyi keringészavarra gyanakodva kórházba szállították. Feczesin Róbert helyén Balajti Ádám kapott kezdőként szerepet, aki gyorsan meg is hálálta ezt, hiszen a 3. percben Szatmári Lóránd szögletét követően ő szerzett vezetést (10). A félidő folytatásában felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de sem a Vasas, sem a Pécs nem tudott gólt szerezni.

A második félidő elején előbb Szatmári révén a Vasas alakított ki több helyzetet, majd a Pécs percei következtek, de a vendégtámadók nem tudtak túljárni Ivan Rados eszén, hiába próbálkoztak több alkalommal is. A hajrára úgy tűnt, hogy a vendégek elfáradtak, amit a Vasas könnyedén ki tudott használni. A 78. percben Radó és Szatmári összjátéka végén utóbbi duplázta meg a hazai előnyt (2–0), majd a lefújás előtt néhány perccel jobb oldali szögletet követően Otigba fejese alakította ki a végeredményt. 3–0

20. Debreceni EAC33512724–63–3916

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, a Vasas magabiztos győzelmet aratott a Pécs ellen. Köszönjük a figyelmet!

90+2. perc: Vernes 20 méteres szabadrúgása csattant a felső lécen.

90. perc:Három percet hosszabbít a játékvezető.

90. perc: Majdnem ott a negyedik Vasas gól! Kovács Milán passza után Birtalan közeli lövését védte bravúrral Helesfay, majd Silye lövését blokkolták a védők.

88. perc: GÓÓÓL! Háromgólos a Vasas előnye! Vernes jobb oldali szöglete után Otigba fejelt 8 méterről a kapuba,3–0.

87. perc: Kihasználta utolsó cserelehetőségét a Vasas, Radó András helyett Szilágyi Zoltán állt be.

85. perc: Cserélt a Vasas, Szatmári helyére Pátkai érkezett.

84. perc: Németh lőtt kapura éles szögből, Rados védett.

78. perc: GÓÓÓÓL!! Szatmári ívelt Radóhoz, aki a 16-os sarkánál átvette a labdát, majd visszapasszolta azt Szatmárihoz, a hazaiak középpályása pedig 14 méterről a jobb felső sarokba tekert,

78. perc: Hármat is cserélt a Vasas, Hinora helyére Vernes, Viczián helyére Kovács M. és Balajti helyére Birtalan érkezett.

75. perc: Futó buktatta a félpályánál a kiugró Radót, sárga lap.

73. perc: Tihanyi lőtt kapura 11 méterről, Rados magabiztosan védett.

70. perc: Bartha lőtt 20 méterről a kapu fölé.

69. perc: Bal oldali pécsi szögletet követően Grabant 16 méteres lövését védte bravúrral Rados.

68. perc: Újabb pécsi csere, Adamcsek Máté helyére Tihanyi Olivér érkezett.

66. perc: Radó kiugratását követően Hinora próbálta megkerülni a kilépő Helesfayt, a vendégek kapusa a 16-oson kívül kézzel tisztázott, a játékvezető sípja néma maradt.

65. perc: Egy gyors hazai támadás végén Radó került helyzetbe, azonban lövése elakadt a kimozduló Helesfay lábaiban.

64. perc: Centiken múlt a Pécs egyenlítése! Adamcsek ívelt remekül a kapu elé, a berobbanó Preklet senkitől sem zavartatva 6 méterről fejelt a bal kapufa mellé.

62. perc: Kettőt cserélt a Pécs, a 12. percben beállt Keresztes Barnát Óvári Zsolt váltotta, Tölgyesi Viktor helyére pedig Bartha László érkezett.

59. perc: Tölgyesi lőtt kapura 20 méterről, a labda az ötösön belül Adamcsek fején irányt változtatott és a kapu fölé szállt.

56. perc: Silye ugratta ki Szatmárit, aki az alapvonal közeléből a kapu elé centerezett, azonban Helesfay gyors vetődéssel megszerezte a labdát Hinora elől.

55. perc: Szatmári szögletét követően Viczián csúsztatott 6 méterről a kapu mellé.

54. perc: Szatmári 18 méteres lövését Helesfay tolta bravúrral a kapu fölé.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, egyik oldalon sem történt változtatás a szünetben.

Marco Rossi szövetségi kapitány a helyszínen tekinti meg a mérkőzést (Fotó: Tumbász Hédi)

45+1. perc: Véget ért az első félidő, a Vasas Balajti Ádám korai góljával vezet a Pécs ellen.

Az első félidő végén egy perc a hosszabbítás.

45. perc: Balajti és Szatmári kényszerítője végén utóbbi lőtt 12 méterről a kapu mellé.

40. perc:Otigba állította meg szabálytalanul Tölgyesit, sárga lap.

36. perc: Preklet lefejelt labdáját követően alakult ki veszélyes helyzet a hazai kapu előtt, azonban Geiger a labda helyett Otigbát találta el, amiért sárga lapot kapott és a hazaiak jöhettek szabadrúgással.

33. perc: Szatmári jobb oldali szögletét követően Silye közeli fejesét védte bravúrral Helesfay.

32. perc: Németh Márk ívelt a hosszú oldalon egyedül maradt Geigerhez, aki kiszorított helyzetből próbált kapura lőni, de Radosban elakadt a labda.

31. perc: Egy jobb oldali bedobást követően Németh Márk fejesét védte Rados.

29. perc: Ismét veszélyeztetett a Vasas, azonban Balajti kiszorított helyzetből csak az oldalhálót találta el.

28. perc: Szatmári a vendég térfél közepéről ívelt Radóhoz, a hazai támadó egy átvételt követően 17 méterről kapura lőtt, Helesfay bravúrral védett.

24. perc: Veszélyes helyről végzett el szabadrúgást a Pécs, azonban a beívelést követően Németh Márk a labda helyett Radost juttatta a kapuba.

17. perc: Szivacski tartott rá csúnyán Németh lábára, sárga lap.

A mérkőzést a helyszínen tekinti meg Marco Rossi, a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitánya is.

A pécsi Hegedűs Márkot (feketében) sérülés miatt korán le kellett cserélni (Fotó: Tumbász Hédi)

12. perc: Sérülés miatt cserélnie kellett a pécsi csapatnak, Hegedűs Márk helyére Keresztes Barna érkezett.

12. perc: Szatmári ívelt szabadrúgásból a kapu elé, Litauszki visszafejelte középre a labdát, azonban a pécsi védők szögletre mentettek.

9. perc: Újabb pécsi lehetőség, Grabant lőtt 19 méterről a kapu mellé.

7. perc: Közel járt az egyenlítéshez a Pécs! Egy jobb oldali beadás után Adamcsek 6 méterről fejelt kapura, a labda a felső lécről vágódott le.

3. perc: GÓÓÓL! Vezet a Vasas! Szatmári baloldali szöglete után Balajti 7 méterről, félfordulatból lőtt a kapuba. 1–0

A mai mérkőzésen a Vasas piros-kékben, a Pécs fekete-fehérben lép pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Pécs indította útjára a labdát.

A két csapat őszi összecsapásán, Pécsen nem született gól.

A pécsi oldalon is akadnak hiányzók. Eltiltás miatt nem léphet ma pályára Króner Martin és Rácz László, míg a fiatal Szabó Zalán egy kisebb sérülés miatt hagyja ki a mai mérkőzést. A koronavírus a pécsieket sem kímélte, a fertőzésen átesett Bohata Ádám és Óvári Zsolt közül még csak utóbbi lehet ma a keret tagja.

Nincs könnyű helyzetben a listavezető Vasas, hiszen nélkülözni kell házi gólkirályát, Feczesin Róbertet,akit a klub honlapjának tájékoztatása szerint a tegnapi nap szállítottak kórházba kivizsgálásra. Pontos állapotáról későbbre ígértek tájékoztatást. Schindler Szabolcs koronavírus fertőzés miatt nem számíthat továbbá Jova Leventére, Pekár Lászlóra és Berecz Zsomborra se, igaz utóbbi játékos már csak a fertőzés utáni protokoll miatt nem lehet a csapattal. Jó hír az angyalföldi szurkolók és a stáb számára, hogy Pátkai Máté ma már helyet foglalhat a kispadon.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a listavezető Vasas az őt nyolc pont hátránnyal követő, negyedik helyen álló Péccsel.