Soroksári győzelem a tíz emberrel küzdő Tiszakécske ellen

S. L.S. L.
2021.10.03. 16:58
A labdarúgó NB II 11. fordulójában a sereghajtó Tiszakécske a 15. perctől kezdve emberhátrányban játszott, és bár végig hősiesen küzdött, nem tudta elkerülni a vereséget a vendég Soroksár ellen (2–3).
A Soroksár háromszor is bevette a kécskei kaput (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–SOROKSÁR SC 2–3 (1–1)
Tiszakécske, 250
néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Albert István, Bede Tamás)
TISZAKÉCSKE: Tajti–Uzoma (Vachtler), Csáki, Kiprich (Farkas A.), Farkas N., Oláh M. – Heffler N. (Galacs), Pongrácz, Kovács B. (Szalay), Erdei – Pál A. (Horváth A.). Vezetőedző: Visinka Ede
SOROKSÁR: Varga Á. – Ternován, Gyömbér, Valencsik, Pászka – Hudák M., Haris, Korozmán – Redzic (Ladányi, 69.), Lovrencsics B., Kovác (Gengeliczki, 89.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Csáki (45.), Heffler N. (65.), ill.Kovác (15. – 11-esből), Lovrencsics B. (54.), Hudák M. (63.)
Kiállítva
: Oláh M. (15.)
Visinka Ede:
– Nyolcvan percet emberhátrányban játszottunk, becsülettel harcoltak a gyerekek. Hősiesen csúsztak-másztak. A kiállítást nem tudom megítélni, így döntött a játékvezető. Utána jól küzdött a csapat, amire büszke vagyok. Erős ellenfél ellen tudtunk kétszer is visszajönni a meccsbe, úgyhogy nagyon büszke vagyok a srácokra. Ha maradtunk volna tizenegyen, képesek lettünk volna megnyerni a mérkőzést.
Lipcsei Péter:
– Elsősorban szeretnék gratulálni a csapatomnak, hiszen két vereség után sikerült megszereznünk a három pontot. Meg kell dicsérnem az ellenfelet is, hiszen tíz emberrel is helytállt, úgy gondolom, hogy egy nagyon jó Tiszakécskét vertünk meg. Ennek a csapatnak nem ott van a helye a tabellán, ahol van; remélem, feljebb fognak kerülni, és elkerülnek a veszélyzónából. Nekünk a legfontosabb az volt, hogy behúzzuk ezt a három pontot, hiszen nagyon görcsös volt már a csapat. Most lesz két hetünk, hogy rendezzük sorainkat.

Nagyon rosszul indult a mérkőzés a Tiszakécskei LC számára, hiszen már a 14. percben büntetőhöz jutottak a vendégek. Oláh Máté lerántotta a soroksári játékost, ami után a kiállítás sorsára jutott. A büntetőt Kovác Alan értékesítette magabiztosan.

Az ember- és gólhátrányba kerülő hazai csapat nehéz helyzetbe került. Az első félidőben nagy fölényben játszott a Soroksár, de adódó lehetőségeit nem tudta értékesíteni. Ez a futball örök törvényszerűsége szerint meg is bosszulta magát: a 45. percben egyenlített a hazai csapat. Erdei Carlo ívelt jobb oldalról középre, a kavarodás után a labda Csáki Róbert elé került, aki a léc alá lőtt.

Lipcsei Péter vezetőedző alaposan felrázhatta a szünetben a csapatát, mert a második félidőre úgy jöttek ki a vendégek, mintha vért ittak volna. A tiszakécskeiek tíz emberrel állták a rohamokat, egészen az 54. percig, amikor a 16-oson belül teljesen üresen maradó Lovrencsics Balázs zavartalanul lőhetett a tehetetlen kapus mellett a kapu bal oldalába.

Tíz emberrel is nagyot harcolt a Kécske (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

A soroksári nyomás a gól után is tovább folytatódott, aminek köszönhetően Hudák Martin is betalált egy bal oldali szögletet követően. Kisvártatva szépítettek a tiszakécskeiek, Heffler Norbert 19 méterről elvégzett szabadrúgásból talált a kapuba.

A gól után tovább mentek előre a hazai játékosok, de a hosszú hajrá nem hozta meg a várva várt eredményt. A hosszabbítás pillanataiban még Tajti kapus is előrejött egy szabadrúgásnál, hátha sikerül gólt szerezni – övé volt az utolsó szó, ám a kapu fölé rúgta a labdát. 2–3

Október 4.
20.00: Nyíregyháza–Siófok (Tv: M4 Sport)

20. Tiszakécske112911–25–142

93. perc: Véget ért a mérkőzés.

90. perc: Három perc hosszabbítás lesz.

89. perc: Soroksári csere: Gengeliczki jött Kovác helyére.

87. perc: Vachtler lőtt 16 méterről a kapu mellé.

84. perc: Heffler helyére Galacs érkezik a kécskeieknél.

72. perc: Horváth Attila kapott sárga lapot.

70. perc: A soroksáriaknál Redzic helyére Ladányi jött be.

69. perc: Kiprich helyére Farkas András érkezett.

65. perc: GÓÓL!! Heffler Norbert szabadrúgásból szépít! Potyognak a gólok. Heffler 19 méterről megeresztett szabadrúgása a kapu jobb oldalába csapódott.

63. perc: GÓÓL! Hudák Martin a gólszerző. Egy bal oldali szöglet után csorgott Hudák elé a labda, aki a kapu torkában pöckölt bele és szerezte meg a Soroksár harmadik gólját.

59. perc: Csere hazai oldalon: Uzoma és Pál ment le, Vachtler és Horváth Attila érkezett a pályára.

54. perc: GÓÓL! Lovrencsics maradt teljesen üresen a 16-oson belül. Lekezelhette a középre adott labdát, majd a tehetetlen kapus mellett a hosszú sarokba lőtt.

47. perc: Tajtinak kellett nagyot védenie Pászka közeli lövése után.

46. perc: Visinka Ede változtatott: Kovács B. helyére Szalay Sz. állt be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

Szabadrúgásra készülődve (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

45. perc: Véget ért az első félidő.

45: perc: GÓÓLL!! Csáki a gólszerző. Erdei szabadrúgása után kavarodás alakult ki a kapu előtt. A labda Csáki elé pattant, aki 5 méterről a léc alá lőtte a labdát.

42 perc: Uzoma vágta ki a labdát a gólvonalról egy soroksári kontrát követően.

31. perc:Heffler szabadrúgásból lőtte jócskán a soroksári kapu fölé a labdát.

29. perc: Lovrencsics Balázs csúsztatott a kécskei kapu fölé egy jobb oldali beadást követően.

15. perc:Oláh Máté a kiállítás sorsára jutott. 10 maradtak a hazaiak. Oláh utolsó emberként szabálytalankodott a büntető előtt.

15. perc: GÓÓL! Kovác Alan a gólszerző. A kapus jobbra vetődött, a labda pedig a kapu bal oldalába jutott.

13. perc: Büntetőhöz jut a vendég gárda.

10. perc: A soroksáriak birtokolják többet a labdát. A hazaiak egyelőre a stabil védekezésre koncentrálnak.

4 . perc: Pászka beadását követően Kovác Alan csúsztatta kapura a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A hazaiak fehérben a vendég budaörsiek sárgában kezdték a játékot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy a sereghajtó Tiszakécske az eddig nem túl fényes teljesítményt mutató Soroksárral szemben.