Továbbra is kiváló idegenben a Gyirmót, ezúttal Kécskén nyert

2022.10.30. 14:51
A sárga mezes gyirmótiak három ponttal tértek haza Tiszakécskéről, és megerősítették harmadik helyüket (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a Tiszakécske hazai pályán nem bírt a Gyirmót FC Győr csapatával, és 1–0-s vereséget szenvedett.

LABDARÚGÓ NB II

14. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–GYIRMÓT FC GYŐR 0–1 (0–0)
Tiszakécske
, Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezette: Berényi Tamás(Baghy Csaba, Szabó Dániel)
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Végső, Csáki, Vachtler (Gyurján, 64.) – Erdei C., Szekér Á. (Oláh M., 67.), Lovas Zs. (Kiss N., 67.), Winkler (Vólent, 84.) – Zamostny, Horváth Z. (Farkas A., 67.). Vezetőedző: Visinka Ede
GYIRMÓT FC GYŐR: Hársfalvi – Nahirnij, Polgár, Hajdú Á., Csörgő V.– Vass Á.– Kovács M., Berki (Soltész, 75.), Nagy P. (Hudák D., 90+1.), Medgyes (Herjeczki, 69.) – Simon A. (Pethő B., 69.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző:
Berki I. (57.)
Visinka Ede:
Inkább ikszes meccs volt ez. Az a csapat, amelyik talált egy gólt, el is vitte a három pontot. Én abban bíztam, hogy azt az egy gólt mi rúgjuk majd. Ki nem kényszerített hibából elkerülhető gólt kaptunk, ennek ellenére nem fociztak le minket. A játékban stabilak voltunk, de kevés helyzetet alakítottunk ki. A Gyirmót főleg kreativitásban, labdabiztonságban volt nagyon jó, igazi helyzeteket viszont ő sem tudott teremteni. Sajnálom a vereségünket, mert nagyon sokat beletettek a srácok a mérkőzésbe.
Csertői Aurél:
–Az első félidőben mindkét csapat részéről a mezőnyben folyt a játék, talán nekünk volt meddő fölényünk, de nem voltunk elég hatékonyak. A második félidőben támadóbban léptünk fel, és voltak is lehetőségeink. A gól után számos helyzetünk adódott, az ellenfél pedig inkább felívelésekkel veszélyeztetett. Úgy gondolom, hogy egy góllal jobbak voltunk.

Az első félidőben a mezőnyben folyt a játék, így nagyon kevés helyzetet láthattak a szurkolók. Csupán a gyirmóti Kovács Milán találta el a kaput a 22. percben. Ez a labda sem volt erősen meglőve, így Halasi könnyedén fogta.

A második félidőben nagyobb fordulatszámra kapcsoltak a tabellán előrébb helyezkedő, a legutóbbi bajnokságban még első osztályú gyirmótiak. Ennek köszönhetően meg is szerezték a vezetést Berki István révén, aki középen üresen maradt a kécskei kapu előterében, és a kimozduló Halasi Péter mellett könnyedén helyezett a kapu közepébe az 57. percben.

A gól kissé megfogta a tiszakécskei csapatot, mert a vendégek támadásban maradtak. A végjátékban alakultak ki kécskei lehetőségek, a 89. percben jobb oldali, lapos hazai beadás után az ötösön helyezkedő Zamostny Balázs szép mozdulattal sarkazott kapura – az akció gólt érdemelt volna, de Hársfalvi leért a labdára.

Érdekesség, hogy rendkívül sportszerű volt a találkozó, hiszen egyetlen egy sárgát sem osztott ki Berényi Tamás játékvezető. 0–1

20.00
: Pécsi MFC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (Tv: M4 Sport)

20. Dorogi FC1424813–26–1310

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc:Nagy Patrikot Hudák Dávid váltja a gyirmótiaknál.

90. perc: 4 perc hosszabbítás jön.

89. perc: Az eddigi legnagyobb kécskei lehetőség: Zamostny sarkazása után Hársfalvi mentett nagyot.

84. perc: Winkler helyére Vólent állt be a tiszakécskeieknél.

75. perc: a gólszerző Berkit Soltész váltotta.

69. perc: A gyirmótiaknál Simon A. helyére Pethő B. érkezett, Medgyes Z. helyére Herjeczki K. érkezett.

67. perc: Hármas csere kécskei oldalon: Horváth helyett Farkas A. a pályán. Szekér helyére OláhMáté jött, még Lovas Zsombor helyére Kiss Norbert állt be.

64. perc:Vachtler helyére Gyurján állt be a Tiszakécskében.

57. perc: GÓÓL! Berki István révén megszerezte a vezetést a Gyirmót. A vendégek játékosa zavartalanul lőhetett középen, Halasinak nem volt esélye. 0–1

56. perc: Simon András fejelt közelről egy beadás után. Halasinak kellett nyújtózkodnia.

46. perc:Elkezdődött a második félidő!

45. perc:Véget ért az első félidő. Kiegyenlített játék, nagy küzdelem, kevés helyzet.

44. perc: Erdei Carlo 20 méterről lőtt szabadrúgást. Labdája nagyjából két méterrel hagyta el Hársfalvi kapuja felett a játékteret.

36. perc: A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete. A gyirmóti Nagy Patrik 17 méterről, üres kapura bombázott fölé...

22. perc: Az első kapura lövés. A gyirmóti Kovács Milán 18 méterről lőtt. A középre tartó labdát könnyedén szedte fel Halasi.

15. perc: Az első negyedóra egyenlő erők küzdelmét hozta. Nem alakultak még helyzetek a kapuk előtt.

Gyirmótról is érkezett csekély számú szurkolótábor és a hazai drukkerek is szurkolnak, így jó hangulatban kezdődött el a bajnoki találkozó.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Érkeznek a pályára a csapatok, a hazaiak fehér még a vendégek sárga mezben kezdik a mérkőzést!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző négy bajnokiján nyeretlen Tiszakécske az idegenben még veretlen Gyirmóttal szemben.