S. L. 2021.11.24 17:51 Frissítve: 2021.11.24 22:25

Kécskei bravúr kettős emberhátrányban a megyei derbin

A labdarúgó NB II 17. fordulójában a sereghajtó Tiszakécske a játéknap előtt harmadik Kecskemét TE-t látta vendégül. Az első félidő végén Erdei Carlo büntetőjével a Kécske szerzett vezetést. A második játékrészben a hazai csapat kettős emberhátrányba került, a Kecskemét két büntetőt is lőhetett, de ezeket rendre elhibázta, így a találkozó egyetlen értékesített büntetője három pontot ért a Kécskének.

Érhető a kécskei öröm, Erdei Carloék legyőzték a megyei rivális Kecskemétet (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–KECSKEMÉTI TE 1–0 (1–0)

Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Lovas László (Buzás Balázs, Medovarszki János)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Uzoma, Csáki, Farkas A., Farkas N., Oláh G. – Gyurján (Vachtler, 70.), Erdei C. (Csősz R. 84.), Kovács B. – Heffler N. (Végső, 84.), Zádori (Szalay Sz., 90.). Vezetőedző: Visinka Ede
KECSKEMÉT: Kersák – Buna (Katona B., 62.), Gál, Belényesi, Szalai G. – Grünwald (Bartha, 62.), Nagy K., Marsa, Szuhodovszki – Tóth B., Puskás (Tóth D., a szünetben). Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Erdei C. (45. – 11-esből)
Kiállítva: Csáki (66.), Farkas N. (81.)
MESTERMÉRLEG:
Visinka Ede: – Szerettünk volna nyerni és meglepni a Kecskemétet. Az az igazság, hogy a két csapat nem sok meglepetést tud egymásnak okozni. Nagyon jól ismerjük egymást Szabó Istvánnal. Úgy gondolom, hogy volt szerencsénk is, amiért maximálisan megdolgoztunk. Holczer Ádám véleményem szerint 10-es osztályzaton védett. Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, mert két ember hátrányban is hősiesen védekeztek. Le a kalappal előttük.
Szabó István: – Az az érzésem, hogy ezen a mérkőzésen egy csapat akart játszani és azok mi voltunk. Óriási fölényben voltunk. Az első félidő bizonyos részeiben és a második félidőben majdnem felbillent a pálya. Nem is emlékszem ilyenre edzői pályafutásom alatt, hogy a csapatom két büntetőt is kihagy. Nagyon fáj ez a vereség, mert nem érdemeltünk azt. Sajnálom, hogy a játékosok rossz döntéseket hoztak a büntetőknél. Ilyen a futball, most már előre kell nézni.

Nagy kecskeméti fölénnyel telt a megyei rangadó első negyedórája, aztán egyre inkább magára talált a hazai csapat. A félidő második felében már egyenlő erők harcát láthatták a nézők, kevés helyzettel. A játékrész végén jött a csattanó. Szalai buktatta Gyurjánt a tizenhatoson belül, így jutott büntetőhöz a Tiszakécske. A labda mögé Erdei Carlo állt a 45. percben és középre lőtt labdája utat talált a kapuba, 1–0. Így egygólos hazai előnnyel vonultak szünetre a csapatok.

A második félidő újra nagy kecskeméti fölénnyel kezdődött. A hazaiak a védekezésre koncentráltak. A 65. percben Csáki szabálytalansága után újra büntetőt ítélt a játékvezető. A labdát Tóth Barna rakta le a tizenegyespontra. A labdát jobbra lőtte, Holczer balra dőlt, a kapufa azonban a Tiszakécskével volt. A büntető előtt szabálytalankodó Csáki Róbert második sárga lapja miatt a kiállítás sorsára jutott.  A folytatásban tíz emberrel is hősiesen védekezett a Tiszakécske. A 81. percben Farkas Norbert hibázott a kécskei védelemben és a játékvezető újra büntetőt ítélt. Farkas Norbert második sárga lappal kiállt, a labda mögé Tóth Dániel állt, aki jobbra lőtte el a labdát, de Holczer Ádám eltalálta az irányt és bravúrral védett.

A mérkőzés utolsó tíz percében a kilenc emberrel maradó Tiszakécske csúszva-mászva tartotta az eredményt, a hatalmas attakot indító kecskemétiek ellen. A hősies védekezés kifizetődött, a Kécske nyerte a Bács-Kiskun megyei derbit, nagy örömöt szerezve szurkolóinak.

Hatalmas küzdelmet hozott a megyei derbi (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)

20. Tiszakécske17321217–36–19 11

A meccs végére kilenc emberrel maradó Tiszakécske nyerte a Bács-Kiskun megyei derbit!

93. perc: Véget ért a mérkőzés!!!

90. perc: Szalay Sz. érkezett Zádori helyére.

90. perc: Hatalmas a kecskeméti nyomás.

84. perc: Kettős csere a Kécskénél: Csősz és Végső jött be, Erdei és Heffler ment le.

82. perc: Holczer hatalmasat védett. Tóth Dániel hagyta ki a büntetőt.

81. perc: Farkas Norbert is a kiállítás sorsára jutott.

81. perc: Újra büntetőhöz jutott a KTE!

73. perc: Katona lapos lövését védte Holczer bravúrral.

70. perc: Gyurján helyére Vachtler érkezett a Tiszakécskénél.

69. perc: Farkas Norbert sárga lapot kapott reklamálásért.

67. perc: Tóth Barna a kapufára rúgta a labdát.

66. perc: A büntetőnél szabálytalankodó Csáki a kiállítás sorsára jutott.

65. perc: Újabb büntető! Ezúttal a Kecskemétnek.

62. perc: Kecskeméti csere: Lement a pályáról Grünvald és Buna, érkezett helyettük Katona és Bartha

52. perc: Oláh Máté kapott sárga lapot.

47. perc: Zádori került nagy helyzetbe, miután átszáguldott a Kecskemét térfelén, a pontos lövésre már nem maradt ereje.

46. perc: Puskás helyett Tóth D. lépett pályára a szünetben.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Hiába a Kecskemét emberfölénye, nem sikerült győzelmet aratnia a lila-fehéreknek (Sipos Bence/Kécskei Krónika)

45. perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: GÓÓL! Erdei Carlo értékesítette a tizenegyest. Középre lőtt labdáját nem tudta hárítani Kersák, 1–0.

45. perc: Büntetőhöz jutott a Tiszakécske! Gyurján Bencét buktatta Szalai Gábor a tizenhatoson belül.

43. perc: Szuhodovszki Soma kapott sárga lapot.

33. perc: Csáki Róbert kapott sárga lapot, miután rossz ütemben csúszott be Tóth Barnának.

26. perc: Puskás Zoltán lőtt kapura 16 méterről. Lövését Holczer védte biztosan.

24. perc: Farkas Norbert lőtt kapura 25 méterről, lapos lövését Kersák könnyedén védte.

12. perc:  A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete a hazaiak előtt adódott: Egy jobb oldali beadást követően Csáki Róbert fejelt közelről, Kersák bravúrral védett.

Mezőnyben zajlik a játék. A kecskemétiek vannak enyhe fölényben.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A hazaiak fehérben, a vendégek lilában játszanak.

A két város első csapatainak legutóbbi bajnokiját (2017) a Tiszakécske nyerte meg még a megyei első osztályban. Ennek köszönhetően jutottak fel akkor a kécskeiek az NB III-ba. A Hírös városiak ma revánsra készülnek.

Ez a mérkőzés Bács-Kiskun megyében több mint egy egyszerű bajnoki, ez a megyei derbi. Nagy várakozás előzte meg ezt a találkozót az elmúlt napokban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a mezőnytől jelentősen lemaradt, sereghajtó Tiszakécske a szintén újonc, ám a feljutásra is eséllyel pályázó Kecskeméti TE ellen.

2021.12.04 09:41:43

Labdarúgó NB II K. T. I.

A Békéscsaba 75 percet játszott emberelőnyben, háromszor vezetett, mégis pont nélkül távozott Óbudáról!

Labdarúgó NB II VÖRÖS SÁNDOR

A győzelmet sokkal jobban akaró Pest megyeiek négy forduló után nyertek ismét, ellenben a Balaton-partiak három veretlen meccs után maradtak alul.

2021.12.04 18:15:08

Labdarúgó NB II FERENCZ NORBERT

Izgalmas, jó iramú mérkőzésen a második félidei játéka miatt megérdemelt lila-fehér győzelem Kaposváron, a Szentlőrinctől vette el a három pontot.

Labdarúgó NB II KUN ATTILA

Egy szünet előtti gólnak köszönhetően az ETO mind a három pontot elvitte az egykori bányászvárosból.

2021.11.29 15:16:52

Labdarúgó NB II PÓR KÁROLY

Csilus Tamás góljával győztek a szombathelyiek, ezzel a 3. helyre léptek előre a tabellán.