S. L. 2021.08.29 18:51 Frissítve: 2021.08.29 23:39

Elvitte a pontokat a Dorog Tiszakécskéről

Nem sikerült megszereznie első győzelmét a Tiszakécskének. A vendég dorogiak elvitték a három pontot és 12 egységgel a nevük mellett ismét dobogós helyet foglalnak el a bajnoki tabellán.

A lefújást követően a piros-fekete mezes dorogiak örülhettek a három pontnak (Fotó: Szentirmay Tamás)

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–DOROGI FC 1–2 (11)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 280 néző. Vezette: Farkas Tibor (Márkus Péter, Punyi Gyula)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Vachtler (Végső, 69.), Oláh M., Kiprich D., Farkas N. – Gyurján (Pál A., 58.), Horváth A., Kovács B. (Galacs, 58.), Erdei C. – Kalmár (Benke, 58.), Szalay Sz. (Zádori, 69.). Megbízott edző: Virágh Ferenc
DOROG: Tulipán - Berkó, Kárász, Izing, Papp M., Lénárt – Barna G. (Józsa, 54.), Csillag (Nagyházi, 83.), Tóth B. (Szerencsi, 9.), Szedlár – Girsik (Szabó L., 83.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Szalay Sz. (17. – 11-esből), ill. Izing (34.), Lénárt (63. – 11-esből)

MESTERMÉRLEG:
Virágh Ferenc:
Végtelenül csalódott vagyok, mert Szegeden legutóbb nagyon jó mentalitással játszottunk. Akkor nagyon stabilak, szervezettek voltunk. Úgy gondoltam, hogy ez a mai mérkőzésen is jellemző lesz ránk. Egész héten jól készültek a fiúk, nem utalt semmi jel arra, hogy a mai napon ilyen kishitűen lépünk pályára. nem vettük fel a ritmust. Az értékesített tizenegyesünk után úgy gondoltam, hogy elindulunk egy jó úton, de érthetetlen módon nem tudtunk úgy játszani, ahogyan elterveztük, pedig meg lehetett volna lovagolni a vezetést. Érthetetlen módon visszaestünk, nem mertünk játszani és ez magával hozta azt, hogy kaptunk még egyet. Sajnos, kikaptunk. Gratulálok a Dorognak!

Fenyvesi László: – A mérkőzés elején a Tiszakécske akarata érvényesült, aztán jött a véleményes büntető. utána teljesen átvettük a mérkőzés irányítását, felbátorodtunk, gólra törően játszottunk, több helyzetet is kialakítottunk. A második félidőt is ott folytattuk, ahol az elsőt abbahagytuk. Egyértelműen uraltuk a mérkőzést, több helyzetünk is volt végig. Az utolsó negyed órában vette át a Tiszakécske az irányítást. Ekkor már az eredmény megtartására törekedtünk. Összességében úgy érzem, hogy a helyzetek és a játék képe alapján megérdemelten nyertünk.

Jól indult a mérkőzés a hazai csapat számára. A Tiszakécskei LC kezdeményezőbben lépett fel és a 17. percben Szalay Szabolcs tizenegyesből lőtt góljával meg is szerezték a vezetést, 1–0.

Ezt követően viszont a Dorogi FC vette át az irányítást, a hazai csapat a védekezéssel volt elfoglalva. A 34. percben a dorogi nyomás góllá érett, Izing Martin egy szögletet követően fejelt Holczer kapujába,1–1. Az első félidő hátralévő része is a vendégek fölényével telt.

A második félidő úgy folytatódott, ahogy az első befejeződött, a vendég csapat hatalmas mezőnyfölényben játszott. A 63. percben Horváth Attila kezezése után újabb büntetőt ítélt a játékvezető, ezúttal a vendégcsapat javára. Tomás Lénárt a Dorogi FC csapatkapitánya magabiztos ítélet végrehajtónak bizonyult. 1–2. A mérkőzés utolsó negyedórájára a hazai gárda átvette az irányítást, azonban nem sikerült gólt szerezniük. Maradt az 1–2, s vele együtt a dorogi siker.

Ennek köszönhetően a Tiszakécskei LC továbbra is nyeretlen a bajnokságban, még a Dorogi FC a második helyre lépett előre.

A szerelni igyekvő Lénárt szerezte a dorogiak győztes gólját (Fotó: Szentirmay Tamás)

20. Tiszakécske 6 2 4 6–12 –6  2

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés.

90. perc: 4 percet hosszabbít a játékvezető.

83. perc: Csillag ment le és Nagyházi állt be, Girsik helyére pedig Szabó L. érkezett.

69. perc: Zádori és Végső jött be a pályára, Szalay és Vachtler ment le.

63. perc: GÓÓL! Tomás Lénárt értékesítette a tizenegyest, 1–2.

61. perc: Büntetőhöz jut a Dorog. Horváth Attila kezére pattant a labda a 16-oson belül.

58. perc: Cserél a TLC is: Gyurján helyére Pál, Kalmár helyére Benke, Kovács B. helyére Galacs áll be.

54. perc: Cserélt a Dorog: Barna Gergő jött le és Józsa Marcell ment fel a pályára.

51. perc: Szerencsi nagy helyzetben, középről lőtt a kécskei kapu fölé.

48. perc: Barna Gergő kapott sárga lapos figyelmeztetést.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első félidő.

38. perc:  Farkas Norbert kapott sárga lapot.

34. perc:  GÓÓL! Izing Martin egy bal oldali szöglet után a rövidre érkezett és a hosszú sarokba fejelt. Holczer tehetetlen volt, 1–1.

33. perc:  Izing érkezett középen egy bal oldali beadásra. Estében a kécskei kapu mellé lőtt. Nagy lehetőség volt.

29. perc:  Kovács B. kapott sárga lapot visszahúzásért.

26. perc: Mezőnyben zajlik a játék. Kevés lehetőség adódik a kapuk előtt.

Szalay Szabolcs góljával szerzett vezetést a Tiszakécse (Fotó: Szentirmay Tamás)

17. perc: GÓÓL! Szalay Szabolcs magabiztosan értékesítette a tizenegyest, 1–0.

16. perc:  Büntetőhöz jut a Tiszakécskei LC.

A megsérülő Tóth B. korábban a Tiszakécske csapatát is erősítette.

9. perc: Kényszerű csere a Dorognál: Tóth Barnabást sérülés miatt kell lehozni. A helyére Szerencsi Miklós áll be.

1. perc: A hazai csapat indította útjára a labdát.

Érkeznek a pályára a csapatok. A hazaiak fehérben, a vendégek piros-fekete mezben lépnek pályára.

A mérkőzés előtt a Tiszakécskei LC 4-es számú játékosát Oláh Mátét köszöntik a hazai klub részéről. Oláh az elmúlt hétvégén lépett pályára 200. alkalommal tiszakécskei mezben tétmeccsen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a megbízott edző, Virágh Ferenc által irányított újonc Tiszakécske hazai pályán a bajnokságban már három győzelmet aratott Dorog ellen.

2022.05.16 07:38:19

Labdarúgó NB II HORVÁTH GÁBOR

Nem született gól az FC Ajka és a Diósgyőri VTK találkozóján, ezzel matematikailag eldőlt, hogy a borsodiak maradnak NB II-esek.

2022.05.13 19:20:37

Labdarúgó NB II S. L.

Romanek János együttese hátrányból tudta megnyerni a rendkívül fontos idegenbeli mérkőzését.

Labdarúgó NB II GELEI JÓZSEF

Hiába játszott nyolcvan percen keresztül jól a Csákvár, a Soroksár a hajrában bebiztosította győzelmét.

Labdarúgó NB II LENDVAI MARTIN

Magabiztos játékkal múlta felül a Budafok a Békéscsabát, amelynek sorsa az utolsó fordulóban dől el.

Labdarúgó NB II KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

Az első félidőben Birtalan szerzett vezetést a hazaiaknak, a másodikban Barczi zárta le a meccs érdemi részét.