Megszakadt a Tiszakécskei LC veretlenségi sorozata

S. L.S. L.
2022.04.17. 16:58
Elvitte a pontokat a vendégcsapat Tiszakécskéről (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)
A labdarúgó NB II 33. fordulójában a 10. helyen álló Tiszakécske a 18. Csákvárt fogadta. A vendégcsapat 2–0-ra nyert, és sikerével elmozdult a kieső helyekről.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–2 (0–0)
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Takács Tamás (Csatári Tibor, Szabó Dániel)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Balázs B., Csáki, Máté Zs., Uzoma – Erdei C. (Oláh G., 83.), Kovács B. (Pongrácz, 65.), Kosznovszky, Simon M. (Marsa, 59.) – Gyurján (Vachtler, a szünetben), Beliczky (Kalmár, 59.). Vezetőedző: Visinka Ede
CSÁKVÁR: Auerbach – Major G., Vaskó, Karacs, László N.– Mim (Baracskai, 71.), Derekas, Molnár R., Ominger– Torvund (Dulló, 87.), Kártik (Tamás N., 80.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Kártik (54., 59. – a másodikat 11-esből)
Visinka Ede: – Ma is küzdöttünk egy nagyot, tudtuk, hogy a Csákvár jó csapat. Az első félidőben voltak veszélyes akciók ellenfelünk részéről, de nekünk is volt egy átlövésünk. A tizenegyes véleményes volt szerintem. Nem úgy pörgött a csapat, amire számítottam és amire készültünk. A második félidőben futottunk az eredmény után, sajnos nem találtuk el a kaput. Várható volt, hogy nagy menetelésünk egyszer véget ér, sajnos, ez most következett be. Van még öt forduló, mindent meg kell tennünk az eredményes szereplés érdekében.
Tóth Balázs:– Kiegyenlített mérkőzés volt. Nagyon jó ellenfelet győztünk le, a Tiszakécske bebizonyította, hogy jó csapat. A mérkőzés az egyéni hibákon dőlt el. A mi egységünket jól mutatja, hogy nem hibáztunk. Mindenki kisegítette csapattársát, így tudtunk három pontot szerezni.

A Tiszakécske és a Csákvár bajnoki mérkőzése nem hozott túl magas színvonalat. A végig lelkesen szurkoló hazai drukkerek ezúttal nem örülhettek annak a játéknak, amit a Tiszakécske nyolcmérkőzéses veretlenségi sorozatában nyújtott.

A mérkőzésen kevés helyzet alakult ki, az első félidőben csupán egy kavarodás utáni vendégkapufa és Simon Márk távoli lövése jelentett veszélyt, mezőnyben folyt a játék.

A második félidő szinte hasonlóan alakult, de az 54. percben Kártik Bálint révén megszerezték a vezetést a vendégek. A csákvári csatár üresen érkezett középen egy centerezésnél, a labdát magabiztosan lőtte Holczer kapujába. Az 59. percben büntetőhöz jutott a Csákvár, miután Kovács B. szabálytalankodott Derekas ellen. A labda mögé Kártik Bálint állt, és nem hibázott: a kapu jobb oldalába lőtt. A mérkőzés hátralévő részében az eredmény már nem változott. 0–2

A Tiszakécskei LC a veresége ellenére maradt a 10. helyen, míg a Csákvár elmozdult a kieső helyről, fellépett a 17. helyre.

20. III. Kerületi TVE337101630–52–2231

93. perc: Véget ért a mérkőzés.

92. perc:Ominger kapott sárga lapot.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

87. perc: Torvund hagyta el a pályát Dulló jött be.

86. perc:Tamás Nándor kapott sárga lapot.

83. perc:Erdei jött le a pályáról, Oláh M. érkezett a tiszakécskeieknél.

80. perc:Kártik helyett Tamás N. a pályán a vendég csapatnál.

78. perc: Vachtler fejese után a felső kapufa felett hagyta el a játékteret a labda.

71. perc:Mim helyére Baracskai érkezett a csákváriaknál.

70. perc:Torvund kapott sárga lapot.

65. perc:Kovács B. helyére Pongrácz érkezett hazai oldalon.

59. perc: Kettős csere a tiszakécskei oldalon: Simon helyett Marsa, Beliczky helyett Kalmár a pályán.

59. perc:GÓÓL!! Kártik Bálint tizenegyesből megrúgta önmaga és csapata második gólját. A büntető előtt Kovács B. szabálytalankodott a vendégek támadójával, 0–2.

54. perc: GÓÓL!! Kártik Bálint góljával megszerezte a vezetést a vendégcsapat. Kártik közép érkezett teljesen üresen és lőtte be Mim labdáját a hálóba,0–1.

Továbbra is kevés a helyzet.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben cserélt a Tiszakécskei LC: Gyurján helyére Vachtler érkezik.

45. perc: Véget ért az első félidő.

33. perc: Simon Márk lőtt 16 méterről, a felső sarokba tartó lövését bravúrral védte Auerbach.

31. perc: A tiszakécskei kapu előtt történt kavarodás, melynek végén a labda a bal kapufa tövére pattant. Holczer kirúgással jöhet a szituáció végén.

27. perc:Major Gergő kapott sárga lapos figyelmeztetést a Csákvár csapatából.

23. perc: Nem alakult még ki gólhelyzet. Szép napos időben zajlik a mérkőzés. Sokan kilátogattak a Tiszakécskei Sportcentrumba.

Harc a labdáért (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)

Egyelőre nagyobb helyzet nem alakult ki. Mezőnyben zajlik a játék.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés előtti pillanatok (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)

Érkeznek a pályára a csapatok! A hazaiak fehér mezben, a vendégek sárgában lépnek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavaszra látványosan feljavult, nyolc forduló óta veretlen Tiszakécske a továbbra is bukdácsoló, kiesésre álló Csákvár ellen.