TÓTH GÁBOR 2022.04.18 19:50 Frissítve: 2022.04.19 13:06

Kiss Bence büntetője döntött, legyőzte a Haladás a DVTK-t

A labdarúgó NB II 33. körében a fordulót megelőzően második pozícióban álló Diósgyőr a hatodik helyezett Haladás otthonában lépett pályára. A hazaiak a találkozó nagy részét irányításuk alatt tartották, és teljesen megérdemelten verték meg esélyesebb ellenfelüket – a győztes gólt Kiss Bence szerezte 11-esből.

A fehér mezes hazaiak megszerezték a három pontot (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–DVTK 1–0 (0–0)
Szombathely,
Haladás Sportkomplexum, 933 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Aradi József, Horváth Zoltán)
HALADÁS:
Verpecz – Kállai, Németh Milán, Csató, Bosnjak  – Csilus, Holdampf, Kiss B. (Tarján, 90+3.), Doktorics (Szekér, 90+3.) – Tóth M. (Tóth-Gábor K., 84.), Horváth R. (Lencse, 72.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
DVTK
: Danilovic – Polgár, Hegedűs J., Szatmári Cs., Keller (Bárdos, 82.) – Németh Márió (Kocsis D., 58.), Bertus (Hornyák, 74.), Lucas, Molnár G. (Horváth Z., 82.), Oláh – Eppel (Zsolnai, a szünetben). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerzők: Kiss B. (57. – 11-esből)

Két gyengébb formában lévő együttes csapott össze a Rohonci úton – de a feljutásra pályázó DVTK lépett pályára esélyesként. Ennek ellenére a Haladás rögtön nekiesett ellenfelének, és a folytatásban is irányítása alatt tartotta a meccset. A Diósgyőr védekezésre kényszerült – igaz, Molnár Gábor egy kontra végén ziccerben rontott.

A fordulás után sem változott a játék képe: a Haladás diktálta a tempót. A körülményes vendégeknek csupán fellángolásaik voltak, nem bírtak a sokat futó, sokat ütköző, sok párharcot megnyerő hazaiakkal. Ráadásul a Haladás a vezetés megszerzése után is támadásban maradt, nem hagyott levegőt ellenfelének.

Talán meglepő az eredmény, de a játék képe alapján teljesen megérdemelten nyert a Haladás.

A Kondás Elemér helyére nemrég kinevezett Dragan Vukmirral először veszítő DVTK-nak nem sikerült visszaszereznie a második helyet, míg a Haladás idén először győzött hazai pályán.

20. III. Kerületi TVE 33 7 10 16 30–52 –22  31
Holdampf Gergő (fehérben) jól játszott (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Véget ért a mérkőzés: nyert a Haladás!

93. perc: Kettős hazai csere zárja  a meccset: Szekér és Tarján a pályán.

Véget ért a 90 perc – három perc a hosszabbítás.

A játék képe alapján nincs veszélyben a hazai győzelem.

Sürgeti az idő a Diósgyőrt.

84. perc: A Haladás is cserél, Tóth-Gábor Kristóf bizonyíthat.

82. perc: Kettős csere diósgyőri oldalon, Horváth Zoltán és Bárdos a pályán.

78. perc: A vendégek kapitánya, Hegedűs harcol ki magának egy sárgát.

Kezd kiszabadulni a szorításból a Diósgyőr, rúgott néhány szögletet, egy-két labdát a kapu elé ívelt.

74. perc: Változtat a DVTK, Bertusnak köszöni meg a szakmai stáb, Hornyák lép pályára.

72. perc: Cserél a Haladás, Horváth Rajmund helyén Lencse folytatja.

Remekül, szemre is tetszetősen futballozik a Haladás – érik a második hazai gól.

Nehéz időszakot él át a DVTK.

64. perc: Polgár kapott sárga lapot.

Vérszemet kapott a Haladás, rohamoz gőzerővel, beszorítja ellenfelét.

58. perc: Cserél a DVTK: Németh Márió le, Kocsis be.

57. perc: Vezet a Haladás! Holdampf beadása a bevetődő Zsolnai kezében akadt el – 11-es! A büntetőt Kiss Bence higgadtan a jobb alsó sarokba rúgta, Danilovic elment a másik irányba (1-0).

Egy bátrabb Diósgyőr tért vissza a pályára. Próbál támadni a vendég.

A szünetben cserélt a DVTK: Eppel helyett Zsolnai kap lehetőséget.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Véget ért az első félidő. A Haladás jobban futballozott ellenfelénél, az első 45 perc nagy részét uralta, de igazán nagy helyzeteket nem tudott kialakítani.

37. perc: labdaszerzés után remek kontrát vezetett a DVTK, Molnár lépett ki jobbról, egyedül tört kapura, de Verpeczbe lőtte a komoly ziccert.

33. perc: Csilus gyűjti be a harmadik hazai sárga lapot.

Nem tud mit kezdeni a Haladás a DVTK szervezett védekezésével, de furcsán hat, hogy a Diósgyőr a védekezésre helyezi a hangsúlyt.

24. perc: Bosnjak állítja meg szabálytalanul Molnár Gábort  – a második hazai védő sárgul be.

Nyom a házigazda, küzd becsülettel.

A Haladás mind a hat hazai bajnokiját elbukta idén – nagy szüksége lenne egy megnyugtató győzelemre.

20. perc: Egy elkésett belépő miatt Csató sárgul be hazai oldalon.

17. perc: Horváth Rajmund készítette le a labdát Kállainak, aki 17 méterről kapásból tüzelt, a labda centikkel tévesztette el Diósgyőr kapujának jobb felső sarkát.

Magához tért a DVTK, egyre többet birtokolja a labdát.

A hazai szurkolók elégedetlenek a Haladás előző hetekben mutatott teljesítményével, sokan közülük nem jöttek ki a meccsre  –  ezért csak a Diósgyőrt éltető rigmusokat lehet hallani a stadionban...

Ott pattog a labda a vendégek 16-osa környékén.

Bátran kezd a Haladás, nekiesett esélyesebb ellenfelének.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A DVTK a gólvágó Könyves Norbert személyében egy kulcsembert kénytelen nélkülözni.

Érdekesség, hogy a Diósgyőrben több korábbi Haladás-futballista játszik: így például Polgár Kristóf, Hegedűs János, Németh Márió. De a Haladás csapatkapitánya, Németh Milán korábban a DVTK-t erősítette.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hazai pályán sorozatban hét vereséget szenvedő, hatodik helyen álló Haladás, a fordulót megelőzően második helyen álló DVTK ellen.

Labdarúgó NB II S. L.

Romanek János együttese hátrányból tudta megnyerni a rendkívül fontos idegenbeli mérkőzését.

Labdarúgó NB II GELEI JÓZSEF

Hiába játszott nyolcvan percen keresztül jól a Csákvár, a Soroksár a hajrában bebiztosította győzelmét.

Labdarúgó NB II LENDVAI MARTIN

Magabiztos játékkal múlta felül a Budafok a Békéscsabát, amelynek sorsa az utolsó fordulóban dől el.

Labdarúgó NB II KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

Az első félidőben Birtalan szerzett vezetést a hazaiaknak, a másodikban Barczi zárta le a meccs érdemi részét.