Jó iramú meccsen verte a Szolnok a Soroksárt

2021.04.11. 16:50
Csirmaz István (kékben) és Korozmán Kevin a hazai jobb oldalon csatázott (Fotók: Mészáros János/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 32. fordulójában kifejezetten jó iramú meccset játszott egymással a Szolnoki MÁV és a Soroksár a Tiszaligeti Stadionban. A hazaiak az első félidőben vezetést szereztek, majd a második játékrészben el is döntötték a mérkőzést.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV FC–SOROKSÁR SC 3–0 (1–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Rúsz Márton (Bertalan Dávid, Hofbauer Roland)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz (Sitku L., 86.), Horgosi, Kovács O., Tamás L. (Szekszárdi, 81.), Kotula – Tisza K., Kónya M. (Berdó, 63.), Földi M. (Lakatos I., 63.) – Novák Cs., Rokszin (Irmes, 86.). Vezetőedző: Csábi József
SOROKSÁR: Szécsi G. – Gárdos, Gengeliczki, Csontos, Pászka – Gyömbér, Derekas – Szerető (Orosz M., a szünetben), Ramadan (Csernik, 68.), Korozmán (Magyari, 77.) – Lovrencsics B. (Erdélyi, 77.).Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Rokszin (36.), Novák Cs. (64., 67.)
Csábi József: – Remek mérkőzésen magabiztos győzelmet arattunk. Az eleje kicsit döcögött, bár már akkor is taktikusan, fegyelmezetten futballoztunk, a második félidőben viszont már kifejezetten jól is játszottunk. Végül talán még több is lehetett volna közte.
Lipcsei Péter: – Nagyon jól futballozott a Szolnok, mi ezen a mérkőzésen nem érdemeltünk pontot. Én szégyellem magam a játékosaim nevében, mert ez a mai produkció nagyon rosszul nézett ki. Remélem, legalább a maradék hat meccsünkön csúszunk-mászunk, ez a minimum.

Nagyon jó iramban kezdődött a mérkőzés, a két csapat egyaránt sok egyérintős passzal operált, több remek támadást is vezettek a felek. Eleinte inkább a vendég soroksáriak kezdeményeztek, ám úgy negyedóra után átvette az irányítást a hazai csapat, a fővárosiak pedig inkább kontrákra rendezkedtek be ezt követően. A 36. percben Rokszin Ádám betalált (1–0) – a szolnoki gól már érett, jogosan vezettek tehát a kék-fehérek a szünetben, de a soroksári együttesre sem lehet mondani, hogy veszélytelen lett volna.

A folytatás hasonlóan izgalmasan alakult, és tíz perc elteltével a mérkőzést irányító Szolnok egyre több helyzetet alakított ki. Novák Csanád két lehetőséget kihagyott – vagy fogalmazhatunk úgy, hogy Szécsi Gergő bravúrosan védett –, ám a következő két helyzetét már berúgta a csatár három percen belül (3–0). A két gyors góltól megrogyott a Soroksár, a hazaiak pedig tovább növelhették volna előnyüket, de Szécsi több jó védésének köszönhetően a vendégek elkerülték a kiütést.

Ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet aratott a Szolnok, még akkor is, ha a Soroksár egy darabig jól futballozott. A MÁV így három nyeretlen meccs után gyűjtötte be ismét a három pontot, míg a fővárosi csapat ezzel a vereséggel tart zsinórban három nyeretlen találkozónál.

20. Debreceni EAC32 5 12624–62–3816

93. perc: Vége a mérkőzésnek, a Szolnoki MÁV simán, három góllal verte a Soroksárt! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Három perc a ráadás.

90. perc: Sitku kapott sárga lapot a játék újraindításának késleltetéséért.

86. perc: Még kettőt cserél a Szolnok, Csirmaz és Rokszin helyett Sitku László és Irmes Dávid lép a pályára.

84. perc: Rokszin élesen lőtt be egy szabadrúgást a jobb oldalról, Kovács Olivér 8 méterről kapura csúsztatta, a vendégek kapusa pedig bravúrral kitolta a léc alól!

81. perc: A hazaiak is változtatnak, Szekszárdi Tamás váltotta Tamás Lászlót.

79. perc: Csontos lőtt 18 méterről, de megpattant a labda egy védőn, így az egy méterrel elkerülte a jobb kapufát.

77. perc: Két csere a vendégeknél, Lovrencsics és Korozmán jött le, Erdélyi László és Magyari Szilárd pedig beállt.

76. perc: Ismét Novák került helyzetbe, aki 12 méterről lőtt, a léc alá tartó labdát pedig hatalmas bravúrral védte Szécsi!

Közben Lakatost ápolták az oldalvonal mellett, az orra vérzett, melyet két perc után sikerült elállítani, így folytathatja a játékot.

Lipcsei Péter vezetőedző egyre idegesebbnek tűnik, mivel csapata nem találja a fogást a hazaiakon.

68. perc: Cseréltek a vendégek, Ramadan helyére Csernik Kornél állt be.

67. perc: GÓL! OTT A HARMADIK IS! Tamás László lőtte be a labdát a vendégvédelem mögé,a ziccerben kilépőNovákpedig ezúttal az ötös bal sarkáig vezette a labdát, majd laposan a kapu bal oldalába passzolt!3–0

64. perc: GÓL! MÁR KETTŐVEL VEZET A SZOLNOK!Az imént beállt Berdó adott be a jobb oldalról, a röviden érkezett Novák, aki 7 méterről a kapu bal oldalába rúgta a labdát! 2–0

63. perc: Kettőt cserél a Szolnok, lejön Kónya és Földi, beáll Berdó Péter és Lakatos István.

59. perc: Ramadan 24 méteres szabadrúgása 2-3 méterrel kapu fölé szállt.

56. perc: Ez már igazi ziccer! Ugyanúgy ugrott ki Novák, mint az előbb, egyedül vezethette Szécsire a labdát, de ezúttal a rövidet választotta, és a félmagas lövést bravúrral védte a soroksári kapus!

55. perc: Helyzet a másik oldalon! Novák kapott jó labdát a bal oldalon, de 10 méterről eleresztett, hosszúba tartó lapos lövését magabiztosan védte Szécsi!

54. perc: Gárdos jobb oldali beadását Derekas fejelte kapura 10 méterről, de nem tudta igazán irányítani, így a labda jócskán mellé ment.

50. perc: Földit ütközte le Korozmán, amiért a soroksári játékos sárga lapban részesült.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! A szünetben elkezdett szemerkélni az eső, de egyelőre ez nem különösebben befolyásolhatja a találkozót.

46. perc: A vendégek cseréltek egyet a két játékrész között, Szerető helyett Orosz Márk a pályán.

Novák Csanád (kékben) többször is gondot okozott a soroksári védőknek, kétszer be is talált a csatár

Nagyon jó iramú első félidőt játszott a Szolnoki MÁV és a Soroksár egymással. Eleinte inkább a vendégek kezdeményeztek, ám úgy negyedóra után átvette az irányítást a hazai csapat, a fővárosiak pedig inkább kontrákra rendezkedtek be. A szolnoki gól már érett, jogosan vezetnek tehát a kék-fehérek a szünetben, de a soroksári együttes sem veszélytelen.

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első játékrésznek!

43. perc: Rokszin kapott sárga lapot, mert rátartott Pászka lábára.

Szolnoki öröm a vezető gól után, a második félidőben pedig jött még két találat

36. perc: GÓL! VEZET A SZOLNOK! Kotula bal oldali beadását Novák fejelte le Rokszinnak, aki 4 méterről higgadtan passzolt a kapuba Szécsi mellett! 1–0

35. perc: Derekas egy gyönyörű labdaátvétellel lódult meg, beért a tizenhatoson belülre, ahol lepasszolta a mellette érkező Lovrencsicsnek a labdát, akinek a lövése azonban gyengére sikerült, könnyedén fogta a labdát Molnár-Farkas.

Az elmúlt percek a Szolnoké voltak, és főleg a jobb oldalon tudták többször is megkavarni a soroksári védelmet, de kaput eltaláló lövés nem lett egyik támadás vége sem.

25. perc: Csirmaz jobb oldali beadását Novák fejelte középen 8 méterről fölé.

19. perc: Csirmaztól kapott jó passzt Rokszin a jobb oldalon, a tizenhatoson belülre érve laposan belőtte a labdát középre, ahol az érkező Földi 10 méterről pár méterrel a kapu mellé pörgetett.

Lovrencsics Balázst (sárgában) gyűrték középen a szolnoki védők

14. perc: A meccs első helyzete! Derekast ugratták ki a jobb szélen, akinek ezután a tizenhatoson belüli lövése után a labda visszapattant hozzá a blokkról, majd megcsinált egy cselt, de az ismétlése is megpattant egy védőn, a labda pedig nem sokkal elkerülte a jobb kapufát.

13. perc: Tamás László húzta vissza Szeretőt, ám egyelőre csak szóban figyelmezteti a játékvezető.

Kifejezetten jó iramban kezdődött a találkozó, azonban az első 10 perc után még helyzetet nem jegyezhettünk fel.

A hazaiak tiszta kékben, míg a vendégek narancssárga felsőben és fehér nadrágban, illetve sportszárban játszanak.

1, perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

A hazaiaknál továbbra is maródi Vólent Roland és Kurdics Levente, míg a vendégeknél Valencsik Dávid hiányzik az ötödik sárga lapja miatt.

A szolnoki klub honlapjaszerintez lesz a két csapat 13. egymás elleni bajnoki mérkőzése, melyek közül mindössze egy végződött döntetlenre. Emellett hatszor a Soroksár nyert, ötször pedig a Tisza-partiak diadalmaskodtak. Ősszel aXXIII.kerületi együttes 2–0-ra nyert hazai pályán Lovrencsics Balázs és Orosz Márk góljaival, bár a mérkőzés egyáltalán nem volt sima, 0–0-nál a vendégeknek több ziccerük is akadt.

– Kár a pécsi mérkőzésért, mert nem volt benne a végén a hazai gól – utalt vissza a hétközi találkozóra Csábi József, a szolnoki csapat vezetőedzője az Új Néplapnak. – A Soroksár elleni összecsapás egy másik mérkőzés lesz, amely egyébként szintén jó csapat. Legutóbbi a Kaposvárt nem tudtuk legyőzni itthon, de Lipcsei Péter együttese támadóbb focit játszik, így szerintem több lehetőségünk lesz, könnyebb dolgunk viszont nem valószínű.

A legutóbbi, hétközi fordulóban a Szolnok 2–1-es vereséget szenvedett a PMFC otthonában, míg a Soroksár meglepetésre csak gól nélküli döntetlent játszott otthon a Siófokkal. Egyébként a kék-fehérek az idei 10 bajnokijukon 11 pontot szereztek, viszont az elmúlt 7 meccsen mindössze 4 ponttal gazdagodtak, míg a fővárosiak 17 pontot gyűjtöttek 2021-ben.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy a három forduló óta nyeretlen Szolnoki MÁV a tavaszt jól kezdő, majd kissé megtorpanó Soroksár ellen.