Három gólt lőve győzte le a Szentlőrinc a Békéscsabát

2021.04.11. 16:20
Hajagos Tamásnak, a baranyaiak kapusának ezúttal végig sikerült megőriznie kapuját a góltól (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)<br />
A játéknapot megelőzően utolsó előtti Szentlőrinc magabiztosan győzte le a középmezőny második felében tanyázó Békéscsabát a labdarúgó NB II 32. fordulójában. A találkozó első félidejében Mervó Bence megszerezte első lőrinci találatát, majd a fordulás után Törőcsik Péter duplázott.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 3–0 (1–0)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Szilasi Szabolcs (Mohos Milán, Vörös Dániel)
Szentlőrinc: Hajagos – Molnár R., Keresztes, Dulló, Nagy B. – Cenaj, Havas – Torvund (Babinszky, 59.), Fröhlich (Kapronczai, 72.), Törőcsik P. (Kovács D., 88.) – Mervó (Sili, 59.). Vezetőedző: Marián Sluka
Békéscsaba:Krnács – Horváth P., Bora, Nagy S., Kasik (Styecz, 78.) – Hodonicki (Tóth P., a szünetben), Kitl M. – Szabó P. (Lukács R., 67.), Király P., Kovács Á. (Gránicz, 72.) – Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Mervó (31.), Törőcsik (80., 86.)
Marián Sluka: – A huszadik percig fáradtan mozogtunk, nyilván ebben benne volt a sorozatterhelés is. Akkor azonban a játékosok átlépték a fájdalomküszöbüket, utána pedig minden jól ment, szép gólokat szerezve győztünk. Ennek ellenére sincs itt az ünneplés ideje.
Preisinger Sándor: – Az első félidőben mi irányítottunk, helyzeteket is kidolgoztunk. A második játékrészben csapkodóbbá vált a játék. Kiderült, hogy nyolc-kilenc ember hiányát képtelenek vagyunk elviselni.

Jó iramú meccset játszott egymással a Szentlőrinc és a Békéscsaba, aminek a végén a hazai gárda örülhetett. Sokáig nagyon kiegyenlített volt a találkozó, de a 31. percben Mervó Bence gondolt egyet, és egy szóló végén bevette a vendégek kapuját.1–0

A gólt követően a Csabának is minden esélye megvolt arra, hogy egalizáljon, az adódó lehetőségeiből azonban egyet sem tudott kihasználni. Így a 80. percben Törőcsik Péter bombája megpecsételte a csabaiak sorsát, 2–0. A második szentlőrinci góltól összeesett az egyébként masszívan védekező vendégcsapat. A hazaiak így sorra alakították ki a veszélyes helyzeteket, Törőcsik pedig a hátralévő időben egy újabbat is kihasznált, és ezzel beállította a 3–0-s végeredményt.

20. Debreceni EAC32 5 12624–62–3816

Vége a találkozónak!Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc:Havas kapott sárga lapot.

89. perc: Kovács Dávid és Nagy Sándor akaszkodott össze miután egy beadás után összefejeltek. Nehezen viseli a békéscsabai védő a vereséget.

88. perc: Törőcsik hagyta el a pályát, Kovács Dávid érkezett a helyére.

85. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Törőcsik duplázott.Kapronczai cselezett befele a tizenhatos bal sarkáról egy szép akció végén, majd a gólszerző elé tálalt, aki tizennégy méterre a kaputól igazított egyet a labdán és a jobb felsőbe verte. 3–0

84. perc: Sili lőtt a tizenhatos jobb sarkáról, de centikkel célt tévesztett.

Nagy az öröm: gólt lőtt a Szentlőrinc! (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

80. perc: GÓÓÓÓL! Óriási gólt lőtt a Szentlőrinc!Nagy Barnabás nagy bedobása után egy védő Törőcsik elé fejelte a labdát, aki még pattanás előtt jobbal tizenhét méterről a bal felsőbe bombázott. 2–0

78. perc: Kasik helyére Styecz érkezett a Csabába.

77. perc: Sili jobb szélről érkező beadását Nagy Sándor önfeláldozóan fejelte ki Babinszky elől.

Sili lendületet hozott a Szentlőrinc játékába (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

76. perc: Kapronczai kotorta középre a labdát, Törőcsik azonban tizennégy méterről Nagy Sándorba bombázott.

73. perc:Hajagos védett nagyot egy békéscsabai szöglet után.

72. perc: Fröhlich helyére Kapronczai érkezett a Szentlőrincbe, illetve Gránicz Kovács Ádám helyére a Békéscsabába.

67. perc: Szabó Péter helyére Lukács Raymond érkezett a Békéscsabába.

65. perc:Fröhlich kapott sárga lapot.

64. perc:Keresztes elé csorgott le a labda Sili próbálkozása után, de a lövése Krnács ölébe hullt.

59. perc: Kettőt cserélt a Szentlőrinc, Torvund és Mervó helyére Babinszky és Sili érkezett.

55. perc: Egy távoli szabadrúgás kanyarodott remekül Törőcsik fejére, de Bora annyira meg tudta zavarni a hazai védőt, hogy fölé fejeljen..

47. perc: Torvundtól kapott az ötösön jó labdát Mervó, de belelépett egy védő a lövésébe. Közben Cenaj kapott utólag sárga lapot.

46. perc: A Békéscsaba változtatott a szünetben Tóth Péter érkezett Hodinicki helyére.

46. perc:

elkezdődött a második játékrész.

Vége az első félidőnek!

43. perc: Kissé lecsendesedett a találkozó, a mezőnyben csatáznak nagyot a csapatok.

33. perc: Bal oldalról kapott remek labdát az ötösön Paudits, de középmagasan mellé lőtt.

32. perc:Kovács Ádám kapott kiváló labdát, és jól tekert a bal felső felé, de nem talált kaput.

31. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Szentlőrinc! Mervó indult meg 25-30 méterről a kapu felé, majd a tizenhatos előterében a bal lábára cselezett, majd kilőtte a bal alsót.1–0

30. perc:Fröhlich kapott remek labdát a vendég tizenhatos előterében, de lapos lövése a jobb kapufa mellett pattogott el.

29. perc:Paudits lőhetett 18 méterről, de fölé szállt a labda.

27. perc: Paudits és Szabó Péter kényszerítőzött remekül, de a következő passz már nem volt jó.

25. perc: Törőcsik szerzett labdát a Békéscsaba tizenhatosának közelében, Fröhlichez passzolt, de a középpályás centerezése kijött az első védőről.

19. perc: Kovács Ádám cselezett a Szentlőrinc tizenhatosán belül, majd hanyatt vágta magát, amikor Dulló megszerezte tőle a labdát.

8. perc: Egy szögletet követően Horváth Péterhez pattant a labda, aki a tizenhatos vonalánál igazított egyet a labdán, majd kapura lőtt, de Nagy Barnabás ki tudta fejelni azt.

7. perc: Torvund jobb oldali beadását Bora kifejelte Mervó elől.

3. perc: A Szentlőrinc rúghatott szögletet, de a védők fel tudtak szabadítani. Nagy Barnabás ismétlését is blokkolta Kasik.

1. perc:Elkezdődött a találkozó! A fehérben játszó Békéscsaba indította útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kiesés elől menekülő, 19. pozícióban lévő Szentlőrinc a középmezőny második felében tanyázó, az előző négy fordulóban hét pontot gyűjtő Békéscsaba 1912 Előre ellen.