Fontos három pontot szerzett közvetlen riválisa ellen a Szentlőrinc

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.04.02. 15:50
Kiss-Szemán (jobbra) góljával értékes három pontot szerzett a Szentlőrinc (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)
A labdarúgó NB II 29. fordulójában a Szentlőrincnek már nagyon kellettek a pontok, hogy el tudjon mozdulni a tabella alsó régióiból, de legalábbis közelebb kerüljön a riválisaihoz. 1–0-s győzelmével Domján Attila együttesének sikerült is begyűjtenie mindhárom pontot a kapura veszélytelen Csákvár ellen.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–0 (1–0)
Szentlőrinc,
SzentlőrinciSporttelep, 300 néző. Vezette: Sipos Tamás (Király Zsolt, Vörös Dániel)
SZENTLŐRINC: Prokop – Farkas M., Keresztes B., Nagy Zs., Kiss-Szemán (Tamás L., 85.) – Kesztyűs M., Török K. (Papp G., 85.), Daróczi (Múcska, 72.) – Pintér Á. (Novák Zs., 68.), Mervó (Grumics, 72.), Rétyi. Vezetőedző: Domján Attila
CSÁKVÁR: Zelizi – Alaxai, Dulló (Murka, 56.), Vaskó, Baracskai R. – Gazdag V. (Ominger, 56.), Magyar Zs. (Kocsis D., 72.), Körmendi K. – Tamás N. (Koval, 56.), Hornyák (Janyickij, 72.), Torvund. Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Kiss-Szemán (11.)
Kiállítva: Baracskai R. (47.)
Domján Attila: – Lehetett volna szebb is, jobb is, de nagyon örülünk a három pontnak. A második félidőben egyre idegesebbek lettünk, mert mindenáron őrizni akartuk az előnyünket.
Tóth Balázs: – A tavasz leggyengébb első félidejét produkáltuk. A szünet után gyorsan jött a kiállítás, ami megfogott minket. Akadtak ugyan helyzeteink, de a jó átlövések, szabadrúgások elmaradtak.

Gyorsan beindította az eseményeket a Szentlőrinc a Csákvár ellen. Legalábbis ezt hihette mindenki, aki kilátogatott ezen a szép tavaszi délutánon a találkozóra, hiszen Kiss-Szemán a tizenhatos vonaláról szerzett gólja után a vendégek talpa alatt égett a talaj, de persze a hazaiak sem elégedtek meg ezzel az eredménnyel. A félidő folytatásában helyzetekig viszont nem igazán jutottak el a csapatok.

A mérkőzés kulcsmomentuma volt, hogy Baracskai két perc alatt kiállíttatta magát a második félidő kezdetén. A folytatásban továbbra is kitartóan kontráztak a vendégek, de igazi veszély nélkül tették ezt. El is szakadt az összecsapás végére Vaskónál a cérna, aki egy műesés után felpattant, és szópárbajba keveredett a hazai drukkerekkel. A Lőrincnél meg volt a lehetőség a hajrára fordulva, hogy eldöntse a mérkőzést, élni nem tudott vele, de végül így sem kesereghetett. 1–0

Április 3.
20.00:MTK Budapest–Nyíregyháza Spartacus FC (Tv:M4 Sport)

Vége a mérkőzésnek!

90+2. perc: Torvund akaszkodik össze a hazai védőkkel, ezek már nem futball pályára való jelenetek. Nagyon nehezen viselik a vendégek, hogy esélyük sem volt ezen a meccsen. Prokop és Torvundis sárgát kap.

90+1. perc: Vaskó mutogat a hazai szurkolóknak miután a műesését nem értékelték.

90. perc: Farkas Marcell is besárgul.

89. perc:Rétyi kap sárgát miután egy védő ütközött Zelizivel.

85. perc: Kettős csere hazai oldalon. Kiss-Szemán helyére Tamás, Török helyérePapp G.érkezett.

81. perc: Rétyit kell ápolni miután ütközött a vendég kapussal.

76. perc: Gyors kontrát vezetett a Szentlőrinc, aminek a végén Múcska lőtt éppen mellé.

72. perc: Csere mindkét oldalon. A vendégeknél Magyart Kocsis, illetve Hornyákot Janyickijváltja, míg a hazaiaknál Mervót Grumics, Daróczit pedig Múcska.

Török (20) és Körmendi (labdával) nagy csatát vívtak a mezőnyben (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

68. perc: Cserélt a Szentlőrinc, Pintér ÁdámotNovák Zsombor váltotta.

66. perc: Magyar jól adta be a szabadrúgást, de mindenki lekésett a labdáról.

64. perc: Kesztyűs labdája centikkel kerülte el Mervó lábát, így nem tudott lőni a csatár.

61. perc: A vendégek asszisztens edzőjét Bodor Boldizsárt elküldte a kispadról a játékvezető, amiért artikulátlanul üvöltött egy perce vele különböző szabálytalanságokat reklamálva.

56. perc: Hármas csere volt a vendégeknél. Tamás, Gazdag és Dulló helyére Koval, Ominger és Murka érkezett.

Rétyinek (labdával) nem sok helyet hagytak a vendég védők (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

53. perc: Villant az első hazai sárga lap,Keresztes Bence kapta.

47. perc: Villant Baracskainak a második sárga lap, mehet zuhanyozni.

46. perc: Folytatódik a találkozó. Csere nem volt a szünetben.

Vége az első félidőnek!

Mervóra érdemes figyelni (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

45+1. perc: Újabb vendég sárga. Baracskai kapta Nagy Zsombor lerúgásáért.

44. perc: Villant a sárga. Dulló kapta Rétyi letaglózásáért.

34. perc: Török Kevin maradt egyedül a vendég tizenhatoson belül. Ez úgy meglepte, hogy nem is találta el a kaput.

Óriásit kellett nyújtóznia Zelizinek (Fotó: Fábián László/Szentlőrinc SE)

32. perc: Pintér tolt befelé egyet a labdán a jobb oldalról, majd ballal tekert a hosszú felsőre. Zelizi nagyot nyújtózva hárított.

20. perc: Veszélyesen csapódott az ötös környékére egy vendég szabadrúgás, de végül senki nem ért a labdába, így Prokop könnyedén lehúzhatta a pattanás után.

14. perc: Egy szabadrúgást követően Hornyák tette bele a lábát a labda útjába, nem sok választotta el attól, hogy egyenlítsen.

11. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Szentlőrinc! Mervót ugratták ki a hazaiak, aki előbb megtartotta a védők mellett a labdát, majd Kiss-Szemánhoz játszotta azt. A bal védő tolt egyet befelé a tizenhatos jobb sarkától, majd jobbal kilőtte a hosszú alsót.

9. perc: Daróczi próbálkozott meg 30 méterről egy lövéssel, nem sokkal kerülte el a kísérlet a bal felsőt.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés! A piros-feketében szereplő Szentlőrinc indította útjára a labdát. A Csákvár tiszta fehérben a pályán.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 18. helyen álló és hat mérkőzés óta nyeretlen Szentlőrinc, a 14. helyezett, de idén még nyeretlen Csákvár ellen.