Izgalmas meccsen döntetlen Szegeden

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2022.02.27. 16:50
A fehér mezes Haladás védői nehéz feladat elé állították a szegedi támadókat (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)
A labdarúgó NB II 25. fordulójának egyik rangadóján a Szeged a Haladást fogadta. Az érdekes, izgalmas és változatos meccsen a vasiak szereztek vezetést, de a Szeged Horváth Krisztofer büntetőjével egyenlíteni tudott és megszerezte az egyik pontot az 1–1-re végződő találkozón.

LABDARÚGÓ NB II

25. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–1 (0–1)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 2200 néző. Vezette: Takács Tamás (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Kővári, Temesvári, Pejovics, Bencze M. – Farkas A., Kovács M. – Csoboth (Dobos Á., 68.), Horváth K., Kóródi (Haruna, 68.) – Gajdos (Gréczi, 84.). Megbízott vezetőedző: Andorka Péter
HALADÁS: Rózsa – Simut, Guzmics, Bosnjak, Tarján – Tóth M. (Monori, 90.), Csilus T., Holdampf, Stieber A. (Szekér, 61.), Szíjjártó (Horváth R., 73.) – Lencse L. Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző:Horváth K. (79. – 11-esből), ill. Tóth M. (29.)
Andorka Péter: – Nagyon jó mérkőzés volt. Rengeteg energiát tettünk bele, de az első félidőben könnyű gólt kaptunk. Visszajöttünk a meccsbe, meg is nyerhettük volna, és csalódottak vagyunk az iksz miatt, még ha nem is játszottunk olyan jól, mint az előző találkozókon.
Németh Szabolcs: – Büszke vagyok a csapatra, ezen a sportszerű meccsen szívvel-lélekkel küzdöttek a játékosok. Megérdemelten vittük el a pontot, bár a kapufánál balszerencsénk volt, és ennél nagyobb százalékban szoktunk labdát birtokolni. Annyit játszottunk, amennyit az ellenfél engedett. Több fiatal is lehetőséget kapott, az idősebbek pedig hajtották őket, igazi csapatként egymásért küzdöttek a labdarúgóim.

Nagyon jó iramban, agresszíven kezdődött a mérkőzés, bár helyzet kevés volt. A 23. percben Horváth Krisztofer nagyjából egy méterrel a jobb felső mellé tekert 24 méteres szabadrúgás után. Az előzményekhez képest teljesen váratlanul a 29. percben vezetéshez jutott a Haladás: Pejovics gólt fejelt, de lesről tette, majd jobb oldali támadás után Tóth Milánelé került a labda, aki középről, 11 méterről lőtt, a labda egy védőn gellert kapott, és Molnár kapus kezei mellett a hálóba vágódott, 0–1.A találat megfogta a Szegedet, pontatlanná vált a játéka, a szünet előtt azonban mégis egyenlíthetett volna, amikor Horváth K. remek passza után Kóródi a kaputól nyolc méterre fejelhetett, azonban eltévesztette a jobb felső sarkot.

Megnyomta a második félidő elejét a Szeged, de erre szükség is volt az osztály egyik legjobb védelme ellen. Egy szép támadás után Lencse lövőhelyzetbe került a 16-oson belül, ám rossz megoldást választott, a másik oldalon pedig Rózsa védett bravúrral Horváth K. közeli lövése után. A 78. percben Gajdost megrúgták a 16-oson belül, ezért a játékvezető büntetőt ítélt a Szeged javára.Horváth Krisztoferrövid nekifutás után a jobb alsóba lőtte a labdát, 1–1. A 87. percben Lencse passzából Tóth M. a felső lécet találta telibe, majd Temesvári fejelte keresztbe a labdát a kapu előtt, csakhogy nem érkezett rá támadó. Még Benczének is volt egy lövése, végül igazságos döntetlennel ért véget a két jó csapat meccse.

20. Szolnoki MÁV FC25581224–38–1423

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés.

90+2. perc: Csilus kapott sárgát.

90+1. perc: Gréczi sárgát kapott.

90+1. perc: 3 perc a ráadás.

90. perc: Tóth M. helyére Monori érkezett.

89. perc: Bencze M. lövése középre ment, Rózsa biztosan vette fel a labdát.

87. perc: Tóth M. a felső lécet találta telibe.

84. perc:Gajdos helyére Gréczi érkezett.

83. perc: Guzmics kapott sárgát.

79. perc: GÓÓÓÓL! Horváth Krisztofer a jobb alsóba lőtte a labdát, 1–1.

78. perc: Szegedi 11-es, Gajdost rúgták meg a 16-oson belül.

73. perc:Szíjjártó helyére Horváth R. érkezett.

68. perc: Csoboth és Kóródi helyére Haruna és Dobos Á. érkezett.

67. perc: Horváth K. közelről lőtt, Rózsa bravúrral védett.

66. perc: Lencse középről, ballal 13 méterről magasan mellé lőtte a labdát.

61. perc:Stieber A. helyére Szekér érkezett.

61. perc: Rózsa kapott sárgát.

56. perc: Kővári beadása mély volt, majdnem beesett a kapuba, de végül a léc felett esett a hálóra.

53. perc: Ezúttal Csoboth lőtt lesgólt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben még a Haladás volt nyertes pozícióban (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

45+2. perc: Véget ért az első félidő.

45+1. perc: Horváth K. balról jobb külsővel adta be a labdát, Kóródi nyolc méterről mellé fejelt.

41. perc: A Szegedet megfogta a gól, a Haladás élvezi az előny adta pluszt.

29. perc: GÓÓÓÓL! Jobb oldali támadás után Tóth M. elé került a labda, aki középről, 11 méterről lőtt, a labda egy védőn gellert kapott és Molnár F. kezei mellett a hálóba vágódott, 0–1.

28. perc: Pejovics fejelt lesgólt.

27. perc: Stieber A. kapott sárgát.

A mezőnyben nagy volt a csata (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

23. perc:Horváth Krisztofer végzett el szabadrúgást 24 méterről, de körülbelül egy méterrel a jobb felső mellé tekert.

16. perc: Csoboth éles beadásáról középen mindenki lemaradt.

15. perc: Nagy az iram, de a kapuk nem forogtak veszélyben.

9. perc: A Szeged vezetett több ígéretes támadást, de az utolsó passzok nem sikerültek.

2. perc: Kóródi labdaszerzés után lőtt a 16-oson kívülről, nagyon mellé ment.

A szegedi közönségre nem lehetett panasz (Frank Yvette / Délmagyarország)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés,a hazaiak kék-feketében, a vendégek fehérben léptek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a feljutásra is esélyes, harmadik helyezett Szeged és a gyengébb tavaszt produkáló, de még mindig ötödik Haladás.