A hajrában fordította meg a meccset a Szeged

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2021.03.03. 17:50
A labdarúgó NB II 27. fordulójában a Szeged-Csanád GA a Szolnoki MÁV-ot látta vendégül, és fordulatos meccsen 3–2-es győzelmet aratott ellene.

A szolnoki kapus, Csáki Kálmán ezúttal jól érzékelte a bajt (Fotó: Kuklis István / Délmagyarország)

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–SZOLNOKI MÁV 3–2 (11)
Szeged
, Szent Gellért Fórum, zárt kapuk mögött. Vezette: Veizer Roland (Horváth R., Tőkés)
SZEGED-CSANÁD GA: Varga B. – Kővári (Germán, 62.), Szilvási, Pejovic, Mohl – Jovanovic, Simon Á. – Varga Sz. (Oláh G., 87.), Kóródi (Dobos Á., 56.), Bitó (Ódor, 62.) – Grumics (Gajdos, 56.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
SZOLNOKI MÁV:
Csáki – Szekszárdi (Földi, 83.), Horgosi, Kovács O., Bárdos, Kotula – Tisza K. (Csirmaz, 75.), Berdó (Kónya M., a szünetben), Rokszin (Szabó B., 75.) – Novák, Lakatos I. (Kurdics, 55.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Pejovic (23.), Germán (80., 82.), ill. Rokszin (27.), Lakatos I. (49.)

Dragan Vukmir: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, mert a Szolnok masszív csapat, kevés szerzett és kevés kapott góllal. Jól kezdtünk, de a gólunk után gyorsan egyenlített a vendégcsapat. Büszke vagyok a játékosokra, mert a hajrában fordítottuk meg a meccset. Sokat dolgoztunk ezért.
Csábi József
: – Ami a csapatunkra jellemző volt eddig, a jó védekezés, az most szétcsúszott. Visszajöttünk a meccsbe, fordítottunk, de a szegedi cserék sokat tettek azért, hogy nyerjen az ellenfél. Vissza kell találnunk az eredeti útra.

Aktívabban kezdte a meccset a hazai csapat, és az első negyedórában két tizenegyesgyanús szituáció is volt: előbb Grumics tűnt el, majd egy szöglet utáni kavarodásánál kezezést reklamáltak a szegediek Ezután Kővári jutott el az ötös sarkáig, de rossz volt a centerezése.

Miután a Szolnok kicsit bátrabb lett, érkezett a szegedi gól: a 23. percben egy szöglet után Pejovic érkezett a hosszún, és a kapuba bólintott. Majd ugyanilyen váratlanul jött a Szolnok egyenlítése – alig négy perc múlva, a 27. percben.

Remekül kezdte a második félidőt a Szolnok: a 49. percben a jobb oldalon Lakatos I. lefutotta Szilvásit, betört a 16-oson belülre, majd amikor lőni készült, érkezett egy védő, és valahogy kettejükről a bal alsóba csorgott a labda (1–2).

A hajrában a hazai cseréknek köszönhetően nagyot fordult a meccs képe, hiszen Germán duplájával megfordította a meccset, és meg is nyerte a Szeged-Csanád GA. 3–2

20. Debreceni EAC27512122–52–3016

Véget ért a mérkőzés, egymás után másodszor nyert a Szeged 3–2-re.

90. perc: négy perc a ráadás.

87. perc: Varga Sz. helyett Oláh G. a pályán.

83. perc: Szekszárdi helyére Földi jött.

82. perc: GÓÓÓÓL! Germán érkezett a jobb oldali szögletre, és 10 méterről fejelt a kapuba, 3–2.

80. perc: GÓÓÓÓL! Dobos jobb oldali lapos beadására Germán érkezett, és középről, nyolc méterről egyenlített, 22.

75. perc: Rokszin helyett Szabó B., míg Tisza helyére pedig Csirmaz érkezik.

71. perc: amíg Tisza feküdt a földön a félvonalnál, addig Gajdost a 16-oson belül lerántották, ez sem 11-es...

66. perc:Varga Sz. egy esernyőcsel után jobbal nem akarta ellőni a labdát, így odalett a lehetőség.

63. perc: Tisza kapott sárgát.

62. perc: Bitó helyére Ódor, Kővári helyére Germán érkezik.

56. perc: Kóródi helyett Dobos Á., míg Grumics helyére Gajdos érkezik.

55. perc: Lakatos helyére Kurdics jön.

49. perc: GÓÓÓÓL! Lakatos lépett meg a jobb oldalon, bevezette a labdát a 16-oson belülre, majd a becsúszó védővel összerúgva juttatta a labdát a kapuba, 12.

47. perc: bal oldali szolnoki beadás után a fejek felett Szekszárdihoz került a labda a 16-oson belül, csak ő nem számított rá, így méterekre pattant tőle.

A szünetben cserélt a Szolnok: Berdó helyett Kónya M. érkezett.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45. perc: nem volt hosszabbítás, vége az első félidőnek.

43. perc:Bárdos kapott sárga lapot.

42. perc: 25 méteres szegedi szabadrúgásból Varga Sz. egy méterről fölé lőtt.

A piros mezes Szolnok gyorsan egyenlített Szegeden.
Kuklis István / Délmagyarország
A piros mezes Szolnok gyorsan egyenlített Szegeden. Kuklis István / Délmagyarország

39. perc: a szöglet után a labda az ötösön egy védőről pattant fölé, mégis kirúgás jött...

38. perc: Jovanovic jobbról tört befelé, kiosztott egy kötőt a 16-oson belül, ballal lőtt, a jobb felsőbe tartó labda egy védőről pattant szögletre, fölé.

27. perc: GÓÓÓÓL! Rokszin a 16-oson belül átvette a labdát, majd ballal a jobb felső emelte, 11.

23. perc: GÓÓÓÓL! Varga Sz. jobb oldali szöglete után Pejovic a hosszú érkezett, és hat méterről a hálóba fejelt, 1-0.

22. perc: Lakatos balról befele vezetve a labdát 20 méterről lőtt, öt méterrel ment mellé.

19. perc:Kotula bal oldali beadásánál többen is érkeztek középen, végül Varga Szabolcs szabadított fel.

Kővári ígéretes helyzetbe került, de túl átlátszó volt a szándéka (Fotó: Kuklis István / Délmagyarország)

13. perc:Kővári lefutott az ötösig a jobb oldalon, ám addig nézte a társat, amíg a passzát lefülelték.

9. perc:Grumics eltűnt a 11-es ponton Bitó bal oldali beadásánál, néma a síp.

7. perc: szegedi helyzet lehetett volna, ha Jovanovic passzára figyel Kóródi a 16-os vonalán.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, kék-feketében a Szeged, pirosban a Szolnok.

A két csapat őszi, szolnoki mérkőzését a Szeged nyerte Kovács Olivér öngóljával és Takács Tamás közeli találatával 2-0-ra.

Fontos játékos hiányzik a Szolnok együtteséből Tamás László személyében: a belső védő sárga lapos eltiltását tölti. Kapus poszton is változtatott Csábi József, hiszen Molnár-Farkas Tamás helyett Csáki Kálmán kezd.

A Szegednél a védelem és előtte a két védekező középpályás megmaradt az előző heti, siófoki győztes csapatból, elől viszont két helyen is változott a kezdő. Germán Tamás és Gajdos Zsolt helyett Grumic Miroszlav és Varga Szabolcs került be.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az első tavaszi győzelmét az előző fordulóban megszerző Szeged a legutóbbi két bajnokiját elveszítő Szolnok ellen.