Ötgólos meccset nyert meg a Siófok Szegeden

VAJGELY PÁLVAJGELY PÁL
2022.04.17. 16:50
Ezt a párharcot a szegedi Kovács Milán (55) nyerte, a meccset viszont a vendég Siófok (Fotó: Török János/Délmagyarország)
A labdarúgó NB II 33. fordulójában a játéknap előtt harmadik helyezett Szeged az ötödik Siófokot fogadta. Lendületes, jó mérkőzésen a Balaton-partiak mindhárom pontot elvitték a Szent Gellért Fórumból.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–BFC SIÓFOK 2–3 (1–2)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1500 néző.Vezette: Kovács Imre (Bertalan Dávid, Nagy Viktor)
SZEGED: Molnár F. – Ódor, Vári (Dobos, 77.), Temesvári, Pejovics – Bencze (Kóródi, 66.)., Kovács M., Farkas A., Csoboth – Gajdos (Daru, 77.), Horváth K. Megbízott edző: Bekim Kapic, Andorka Péter
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Horváth M., Varga B., Deutsch B. (Jagodics B., 70.) – Varjas Z., Szakály A. (Medgyesi, 83.) – Horváth P., Eördögh, Kiss B. (Elek B., 70.) – Balogh B. (Krausz, 77.).Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Horváth K. (24. – 11-esből), Temesvári (90+1.), ill.Horváth P. (4., 16. – a másodikat 11-esből), Balogh B. (58.)
Andorka Péter:
– Az elején könnyű gólt adtunk az ellenfélnek. A srácok küzdöttek, volt ajtó-ablak helyzetünk az egyenlítéshez, de kihagytuk. Ma a megszokottnál több egyéni hibát követtünk el, de az utolsó percig nem adtuk fel, ezt pedig értékelték is a szurkolóink.
Domján Attila:
– Már régen elértük a célunkat, így nyugodtan futballozhatunk, nem volt veszítenivalónk, a Szegednek viszont annál inkább. Szép gólokat szereztünk, ilyen szituációkra is készültünk. Az utolsó húsz percben komoly nyomás volt rajtunk, de hősiesen védekeztünk.

Korán előnybe került a Siófok a Szeged-Csanád Grosics Akadémia vendégeként, miután Horváth Péter megnyert egy futóversenyt, majd Molnár F. kapust is kicselezve a szegedi kapuba lőtt. Nem sokkal később egy büntetőt higgadtan értékesített a siófoki támadó, megduplázva csapata előnyét. Tizenegyest rúghatott a Szeged is, ezt Horváth Krisztofer váltotta gólra, ezt követően pedig megélénkült a szegediek játéka.

A Siófok főleg kontrázni próbált, a meccs kulcspillanata az 58. percben jött el: Horváth Krisztofer Hutvágnerbe lőtt egy ziccert, az ellentámadásból viszont Balogh Bence szép gólt csavart a szegedi kapuba, 2–2 helyett így lett 1–3 az állás. Az utolsó pillanatig ment előre a Szeged, Temesvári fejesével szépített is, de az egyenlítésre már nem futotta a Tisza-partiak erejéből, így fontos meccset veszítettek el. 2–3

20. III. Kerületi TVE337101630–52–2231

90+7. perc: VÉGE: Kovács Imre lefújja: a siófokiak örömtáncot járnak a pálya közepén, és elviszik a három pontot Szegedről. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+5.perc: Egy beadást Temesvári fejel le, de Daru közelről fölé rúgja – szögletet reklamálnak a szegediek, de kirúgással folytatódik a játék.

90+1.perc: GÓÓÓL, 2–3! Egy jobb oldali szögletre érkezik a hosszún Temesvári, aki a legmagasabbra emelkedik, és a léc alá bólint, egy gólra visszajön a Szeged!

90.perc: Öt perc a hosszabbítás a meccs végén.

87.perc: Horváth Krisztofer átlövése megy el a jobb kapufa mellett.

83.perc:Újabb siófoki csere, Medgyesi érkezik Szakály Attila helyett.

77.perc:Mindkét csapat cserél, a Szeged kettőt is: Gajdos helyett Daru érkezik, a csapatkapitányi karszalag így Temesvárira kerül át, valamint Vári helyett DobosÁron állt be. A Siófoknál Balogh Bencét Krausz váltotta.

74.perc: Horváth Krisztofer kap sárgát színészkedésért.

70.perc:Kettős csere a Siófoknál, Kiss Balázst Elek Bence váltja, Deutsch helyére pedig Jagodics Bence áll be.

69.perc: Kóródi kap egy labdát a védők gyűrűjében, de lövését blokkolják.

66.perc: Először a Szeged változtat, Bencze helyett Kóródi érkezik.

65.perc: Bencze gurít vissza az alapvonalról, de Csoboth lapos lövése elmegy a jobb kapufa mellett.

58.perc: GÓÓÓL, 1–3! Az egyik oldalon kimarad a helyzet, rögtön a másik oldalon viszont ez egy szép gól. Eördögh tartja meg a labdát a tizenhatoson belül, majd lekészíti Baloghnak, aki ballal, szép mozdulattal csavar a jobb felsőbe, ismét kétgólos a Siófok előnye.

56.perc: MI MARADT KI?! Egy lecsorgó Siófok-lövésből indult a szegedi kontra, Csoboth lépett ki a bal szélen, majd Horváth Krisztofer elé tálalt, aki tíz méterről a kimozduló Hutvágnerbe lőtte a labdát, óriási egyenlítési lehetőség volt!

48.perc: Horváth Krisztofer végezhetett el veszélyes helyről egy szabadrúgást, de az ő kísérlete, és a lecsorgó utáni Gajdos lövés is a sorfalban köt ki – igaz, a másodiknál kezezést reklamálnak a szegediek.

46. perc:Folytatódik a meccs, a szünetben egyik mester sem változtatott csapatán.

Pejovics próbál megállítani egy újabb veszélyes siófoki akciót (Fotó: Török János/Délmagyarország)

Szünet.Véget ért az első félidő, amely igen eseménydúsan kezdődött, a Szeged a két bekapott gól után feljavult, és az utolsó negyed órában dominálni tudott: 45 perc után vezet a Siófok a Szent Gellért Fórumban.

45+1. perc: Horváth Péter nem engedte, hogy kirúgja kézből a labdát Molnár F., ezért kap sárgát.

45.perc: Egy perc a ráadás az első félidő végén.

41.perc: Farkas Aurél rövid passzára csapott le Horváth Péter, aki Molnár F.-re vezethette a labdát, ám a szegedi kapus lábbal védeni tudta a ziccert, komoly lehetőség volt!

39.perc: A meccs első szögletét a Szeged végezheti el, Bencze tekeri középre a labdát, de Temesvári fejesét könnyedén fogja Hutvágner.

Ódor Máté (2) harcol a siófokiak támadójával (Fotó: Török János/Délmagyarország)

34.perc: Fokozódik a szegedi mezőnyfölény, egy szép támadás végén Horváth Krisztofer lőtt a tizenhatoson belülről, de a jobb fölső sarok mellett megy el a labda.

32.perc: Csoboth játssza tisztára magát a bal oldalról indulva, de lövését végül blokkolják. A kipattanót Horváth Krisztofer is elvállalja távolról, de nem talál kaput.

30.perc: A 30 éves Ultras Szegednek szól a taps a Szent Gellért Fórumban. Eördögh szabálytalankodik a szegedi térfél közepén, a jobb oldalvonal mellett, villan a sárga.

25.perc: Szabadrúgás a Siófoknak, de közben Deutsch Bence kap sárga lapot, paprikássá vált a meccs hangulata.

24.perc: GÓÓÓL, szépít a Szeged! Horváth Krisztofer is higgadt, magabiztosan gurít a jobb alsóba, Hurvágner dermedten nézi, 1–2.

23.perc: TIZENEGYES EZ IS! Polényi elkésett belépője a tizenhatoson belül Gajdossal szemben, be is sárgul a vendégek csapatkapitánya.

16. perc: GÓÓÓL! Már kettővel vezet a Siófok! Horváth higgadt ítéletvégrehajtó volt, balra lőtte a labdát, Molnár F. a másik irányba ment, 0–2.

15. perc: TIZENEGYES! Nem tudott felszabadítani a Szeged egy kapu előtti szituáció után, Kovács Milán pedig buktatja Horváthot, büntetőt kap a Siófok.

8. perc: Kovács Milán lő fölé húsz méterről egy visszagurított labdát.

4. perc: GÓÓÓL! Máris vezet a Siófok! Egy előreívelt labda találja meg Horváth Pétert, aki megnyeri a sprintet védőjével szemben, majd kicselezi Molnár F.-et is, és az üres kapuba gurít az ötös bal sarkáról, 0–1.

1. perc: A kék-fekete mezben futballozó Szeged kezdte a meccset. A kezdőrúgás előtt az Ultras Szeged 30 éves születésnapjáról emlékeztek meg, a találkozót a helyszínen tekinti meg a szegedi születésű Szabics Imre is.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a még mindig feljutásra esélyes Szeged a jó formában lévő, ötödik helyen álló Siófok ellen.