MÁDI JÓZSEF 2022.05.15 16:50 Frissítve: 2022.05.15 23:08

Egy piros lap után három pontot ért a győriek gólja Szegeden

A labdarúgó NB II 37. fordulójában a Szeged-Csanád GA az ETO FC-t fogadta. A meccs hajrájában egy kiállítás, majd egy gól eldöntötte a három pont sorsát – győzött a vendég győri csapat.

Ezúttal gólképtelen maradt a Szeged és már biztos, hogy negyedikként zár (Fotók: Török János/Délmagyarország)

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–GYŐRI ETO FC 0–1 (0–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 1500 néző. Vezette: Farkas Tibor (Baghy Csaba, Sinkovicz Dániel)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Vári (Tóth G., 84.), Kővári – Simon Á., Kovács M. – Gajdos (Dobos Á., 78.), Horváth K., Csoboth (Gréczi M., 84.) – Germán (Kóródi, 58.). Megbízott edző: Andorka Péter
ETO: Fadgyas – Kovács K., Csonka, Fodor F., Forgács D. (Vincze Á., a szünetben) – Toma, Tuboly M., Vitális (Kiss M., 88.) – Óvári (Szimcso, 67.), Priskin (Farkas B. 67.), Bacsa (Klausz M., 67.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Klausz M. (0–1) a 80. percben
Kiállítva: Kóródi (Szeged) a 75. percben
ANDORKA PÉTER:
– Sajnos ilyen a futball: ha nem szerzed, akkor kapod a gólt. A kapu előtt hiányzott a koncentráció. És sajnáljuk, hogy a siker elmaradt ilyen fantasztikus közönség előtt. Az utóbbi időben közeledett a klub és a tábor egymáshoz, ezt jó lenne a jövőben is folytatni, mi mindenképpen azon vagyunk, hogy ez a kapcsolat megmaradjon, javuljon.
KLAUSZ LÁSZLÓ:
– Rosszul kezdtünk, megúsztuk a szegedi helyzeteket, illetve a kapusunk is jól védett. A szünetben rendeztük a fejeket, majd a hajrában gólt is szereztünk. Szerencsénk is volt, ezt be kell valljam.

Rámenősebben kezdte a hazai alakulat a mérkőzést, és egy remek támadás végén Fadgyas Tamásnak kellett az ötösre kivetődnie Ódor Máté lapos jobb oldali beadása után. A 11. percben Temesvári Attila fejesét vágta ki a gólvonalról egy védő.

A félidő közepe kiegyenlítetté vált, sőt Óvári Zsolt a 32. percben fejelhetett, de a labda jobb felső felett ment el, viszonzásként Horváth Krisztofer éppen csak mellé lőtt a 36. percben.

A szünet utáni első komoly helyzetnél szöglet után Simon Ádám fejese a felső lécről pattant ki, Vári Barnabás ismétlését a gólvonal előtt mentették a védők.

A meccs hajrájában Kóródi Nándort egy párharc miatt kiállította a bíró, az emberelőnyt gyorsan kihasználta a Győr, a 79. percben Klausz Milán közelről belsőzte a kapuba a labdát, 0–1.

20. Budaörs 37 8 13 16 39–60 –21  37

95. perc: vége a mérkőzésnek.

93. perc: Simon Á. kapott sárgát.

92. perc: Vincze kapott sárgát.

90. perc: 5 perc a ráadás.

90. perc: Temesvári közeli, de gyenge próbálkozását védte Fadgyas.

88. perc: Vitális helyett Kiss M. érkezett.

87. perc: Horváth K. lövésénél a labda felpördült egy védőn, és a jobb oldali oldalhálóban kötött ki.

84. perc: Tóth G. és Gréczi érkezik Vári és Csoboth helyére.

82. perc: Tuboly kapott sárgát.

79. perc: GÓÓÓÓL! Klausz M. közelről belsőzte a labdát a kapuba, 0–1.

78. perc: Gajdos helyére Dobos Á. érkezik.

78. perc: Klausz M. fejelt mellé fél méterrel.

75. perc: Kóródi kapott pirosat.

66. perc: Szimcsó, Klausz M. és Farkas B. érkezik Óvári, Bacsa és Priskin helyére.

58. perc: Kóródi érkezik a búcsúzó Germán helyére. Vastaps és a társak díszsorfala kísérte a csapatkapitány sétáját.

54. perc: szöglet után Simon Á. fejese a felső lécről pattant ki, Vári ismétlését blokkolták a védők.

Az ETO (fehérben) mind a három pontot elvitte Szegedről (Fotó: Török János/Délmagyarország)

50. perc: Priskin 26 méterről tévesztette el a jobb felsőt két méterrel.

46. perc: elkezdődött a második félidő, Forgács helyett Vincze érkezett.

45. perc: vége az első félidőnek.

37. perc: Horváth K. és Forgács kapott kakaskodásért sárgát.

35. perc: Horváth K. jobbról jobbal lőtt a 16-oson kívülről, a labda éppen csak elment a jobb kapufa mellett.

32. perc: Óvári fejelt egy méterrel fölé hat méterről.

28. perc: Csoboth beadása után Gajdos elől mentett az ötösön egy védő.

26. perc: Vitális balról jobbal lőtt, Molnár F. kezében kötött ki a labda.

18. perc: Csoboth bal oldali beadásából Germán pörgette a jobb alsó sarok mellé a labdát.

11. perc: szöglet után Temesvári fejesét egy védő rúgta ki a gólvonalról.

9. perc: Ódor lapos beadásába belekotort az ötösön Fadgyas, a védők végül mentettek,

6. perc: Horváth K. lőtt messziről, jócskán mellé is ment.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

Tóth Gábort és Germán Tamás Adem Kapic sportigazgató (balról a második) és Kiss-Rigó László püspök búcsúztatta (Fotó: Török János/Délmagyarország)

Két búcsúzó van a szegedi csapatban: Germán Tamás és Tóth Gábor egy-egy bekeretezett mezt vehetett át, mivel az utolsó ,meccsüket játsszák szegedi színekben.

A meccs előtt a St. Mihály NB II.-ben bajnok női labdarúgóit köszöntötték virággal a szegedi cserelabdarúgók.

A győri kispadon Klausz László vezetőedző és Popovics Pável asszisztensedző irányította már a szegedi csapatot, míg Forgács Dávid Szegedről származik. A másik oldalon Vári Barnabás és Temesvári Attila volt egykor a Győr labdarúgója.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy hazai pályán a negyedik helyen álló Szeged a hetedik ETO FC ellen.

2022.06.26 10:44:00

Labdarúgó NB II CSILLAG PÉTER, SZABÓKY ZSOLT

Diósgyőri csillagok a Hátsó füves futballmentő túrán: „Ha a füzéri meccsel tehetünk azért, hogy több gyerek focizzon itt, már megérte.”

2022.05.28 08:45:57

Hátsó füves futballmentő túra: kilenc év után támadt fel Makkoshotyka, Pisont István a helyi cigány közösségnek is üzent.

2022.05.21 06:45:31

Labdarúgó NB II GAJDÁCS PÁL

Lukács Raymond találata döntött, a lila-fehérek maradtak benn a másodosztályban.

Labdarúgó NB II GELEI JÓZSEF

Az első negyedórában szerzett gól győzelmet eredményezett a Fejér megyei együttes számára.