Egy pontot otthon tartott a tartalékos Szeged a Dorog ellen

2020.11.08. 16:50
A küzdeni tudással ezúttal nem volt gond a kék-feketében játszó, tartalékos Szegednél (Fotó: Kuklis István/Délmagyarország)
A rendkívül tartalékos Szeged-Csanád GA az edzőváltáson átesett Dorogot látta vendégül a labdarúgó NB II 16. fordulójában. A második félidőben Germán Tamás hatalmas szabadrúgásgóljával vezetett a hazai együttes, a 83. percben Dlusztus András egyenlített.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–DOROGI FC 1–1 (0
0)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 380 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Albert István, Máyer Gábor)
SZEGED: Varga B. – Kárász, Moga, Pejovic, Rózsahegyi – Germán, Gajdos – Varga Sz., Bojtos (Kapic, 67., Andorka, 85.), Lestyán – Dobronoky. Vezetőedző: Dobos Barnabás
DOROG:
Tulipán – Nagyházi (Beke, 61.), Rjasko, Dlusztus A., Papp Á. – Tóth B., Mészáros Á. – Girsik, Kovács M. (Beliczky, 61.), Csillag (Szerencsi, 76.) – Vígh Á. Megbízott edző: Havrán József
Gólszerzők: Germán (60.), ill. Dlusztus (83.)
Dobos Barnabás:
– Az MLSZ-nek az lenne a feladata, hogy egyenlő versenyfeltételeket teremtsen, illetve a fair play-t erősítse. Ez a pandémia alatt nagyot sérült, mert ez a szabály, amely jelenleg működik, nem ezt szolgálja. Egyben szomorú vagyok, hogy a csapatok rossz példát mutatnak. Össze kellene fognunk, és itt kiemelném a Budafok példáját. Mindenki kerülhet ugyanolyan helyzetbe, mint mi. Amúgy nagy gratuláció a szakmai stábomnak és a játékosoknak.
Havrán József:
– Minket is sújt a járvány, sok a nehézségünk, jól jön a szünet. Már az első félidőben el kellett volna döntenünk a meccset, ha akkor betalálunk, elégedett is lehetnék a csapattal . A Szeged a semmiből szerzett gólt, és nagy erőket kellett mozgósítanunk az egyenlítésért.

Nehéz helyzetben volt a Szeged-Csanád GA a sok hiányzó miatt, ennek ellenére megérdemelten szerzett egy pontot a Dorog ellen. A hazai kapusnak, Varga Bencének nem volt dolga, míg Tulipán Ákosnak kétszer-háromszor is védenie kellett.

A szegedi vezetés a 60. percben jött, amikor Germán Tamás távoli szabadrúgásából a labda a jobb felső sarokba vágódott. A Dorog mindent megtett az egyenlítésért, a hajrára talán el is fáradó Szeged ellen, és a 83. percben Szerencsi bal oldali beadására érkezett Dlusztus András, aki közelről a kapuba bólintott, 1–1.

Ebben a meccsben egyik csapat részéről sem volt több, de az egy-egy ponttal valószínűleg nem teljesen elégedettek.

20. Debreceni EAC1631312–31–199

93. perc: vége a mérkőzésnek, 1–1-re végzett a két csapat. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Mészáros Á. kapott sárgát.

90. perc: 3 perc a ráadás.

90. perc: Beke beadását Szerencsi fejelte fölé szorongatva a védőtől.

86. perc: Dlusztus kapott sárga lapot.

85. perc: szegedi csere: Kapic helyett Andorka érkezik.

83. perc: GÓÓÓÓL! Bal oldali beadás után Dlusztus öt méterről fejelt a kapuba, 1–1.

82. perc: Germán most is a jobb felsőt célozta szabadrúgásból, ám a labda fölé ment.

77. perc: Varga B. védett Tóth B. távoli lövése után.

76. perc: Csillag helyett Szerencsi folytatja.

75. perc:Germán lőtt fölé 25 méterről.

69. perc:Vígh lövése ment fölé szegedi lábról.

67. perc: szegedi csere: Bojtos helyett Kapic.

66. perc: Gajdos lövését tolta oldalra Tulipán.

A dorogiakat ezúttal egy edzőtrió irányította (Fotó: Délmagyarország/Kuklis István)

61. perc: kettős vendégcsere: Kovács M. helyett Beliczky, Nagyházi helyett pedig Beke folytatja.

Szegedi gólöröm Germán találata után (Fotó: Kuklis István/Délmagyarország)

60. PERC: GÓÓÓL! GERMÁN TAMÁS 25 méterről szabadrúgásból hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba, 10.

55. perc: Varga Sz. kapott sárga lapot.

52. perc: szegedi kontra, a végén Bojtos lesen.

Öt perc labdajáratás, helyzet nélkül, sok bedobással.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

A két csapat legutóbbi összecsapásán 2019. szeptember 29-én Varga Szabolcs góljával 1-0-ra a Szeged nyert.

380 fő a hivatalos nézőszám.

45. perc: nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek.

45. perc: Lestyán csapott be három dorogit, Gajdosnak passzolt, aki kiugratta Bojtost, a fiatal támadó jobbról befele cselezve lőtt, Tulipán érezte a labda helyét, eldőlve védett.

42. perc: egy hosszú előreívelés elment a védők felett, mellett, Varga Sz. elől éppen csak felszedte a labdát Tulipán.

32. perc: Rjaskót megtalálta a szöglet, de gyenge volt a fejes, meg amúgyis mellément volna.

31. perc: Vígh kapott labdát a védővonalban, Varga B. jól jött ki, így róla szögletre pattant a labda.

Labdabűvölés dorogi módra (Fotó: Kuklis István/Délmagyarország)

22. perc:
Dobronoky beadását Bojtos fejelte fölé hat méterről. Nagy helyzet volt!

21. perc: Csillag bátran elvállalta, messziről leadott lövése jócskán fölément.

14. perc: helyzetek nélkül csorog a meccs.

8. perc: többet van a labda a Dorognál, kétszer már lejutott a labda Víghig, de a fejesek gyengék voltak.

1. perc: Kovács M. lőtt távolról, a lapos labda Varga B. kezébe gurult.

1. perc: elkezdődött a mindkét csapat szempontjából rendkívül érdekes mérkőzés. A vendégek fehérben, a Szeged a szokásos kék-fekete mezében.

Szegedi bemelegítés. Fotó: Délmagyarország/Kuklis István

Nagyon sok koronavírussal fertőzött játékos van a Szeged keretében, így a kezdőben a rutinos játékosok, például a sérüléséből felépülő Germán Tamás mellett három fiatal is az első perctől a pályán lesz., közülük Lestyán Lionel még nem kapott szerepet az NB II.-ben. A kispadon ott van a pályaedző Andorka Péter, aki már visszavonult, illetve hat 2002-ben, 2003-ban vagy 2004-ben született fiatal labdarúgó.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Megtudjuk, mire jut a Szeged a szombaton vezetőedzőjétől, Németh Szabolcstól elköszönő Doroggal szemben. Ezúttal már Fenyvesi László másodedző irányítaná a vendégeket, ám mivel korábban elkapta a koronavírust, és még nincs meg az újabb teszt negatív eredménye, így edzői trió vezeti a Dorogot.