A listavezető ETO a Soroksár otthonában sem hibázott

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.10.01. 14:50
Megállíthatlanul menetel az ETO (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában a Soroksár a listavezető ETO-t fogadta. A győri csapat már a félidőben kétgólos előnyben volt, és végül 3–1-es győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–ETO FC GYŐR 1–3 (0–2)
Budapest,
Szamosi Mihály Sporttelep, 500 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
SOROKSÁR: Holczer – Kaján, Valencsik (Króner, 77.), Kékesi A., Vincze Á. – Vass Á. (Gálfi, 64.), Varga I. (Hegyi P., 90.) – Varga Z. (Korozmán, a szünetben), Katona M., Hajdú R. (Dragóner F., a szünetben) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
ETO: Ruisz – Szépe J., Boldor, Keresztes K. (Szujó, 58.) – Vera, Vingler, Anton, Bumba (Lacza, a szünetben), Csontos D. (F. Vianna, 82.) – Huszár M. (Kröhn, 65.; Csóka B., 82.), Skvarka. Vezetőedző: Antonio Munoz
Gólszerző: Dragóner F. (68.), ill.Huszár M. (17.), Skvarka (45.), Anton (60.)
Lipcsei Péter:
– Nagyon jó edzőpartnere voltunk a Győrnek... Az első félidőben nagyon gyengén és sok hibával játszottunk, sajnos nem először ajándékozunk ellenfeleinknek gólokat. Elég rossz helyzetben vagyunk, valamin változtatnunk kell.
Antonio Munoz:– Napról napra látom, milyen jó munkát végeznek a futballistáink, így számítottam arra, hogy jó lesz a játék is. Az első félidőben nagyon jó teljesítményt nyújtott a csapat.

12. alkalommal csapott össze egymással a Soroksár és az ETO FC Győr. A Soroksáron lejátszott hat mérkőzésük egyikén sem tudott az ETO diadalmaskodni, így a listavezető számára egyértelmű cél volt ezen rossz sorozat megszakítása.

Nem is kellett sokat várni az első győri találatra, a 17. percben Bumba passza után Huszár vette be Holczer kapuját. A fiatal győri támadó negyedik gólját szerezte a bajnokságban. A Soroksár gyakorlatilag kapura veszélytelen volt a félidő során, a 35. percben Kaján egy távoli lövéssel a felső lécet találta telibe, de ez is egy egyéni akció volt, mintsem egy felépített támadás. A 45. percben az ETO ismét betalált, Huszár ezúttal előkészítő volt, Valencsik tétlenkedése után Skvarkához passzolt, aki 11 méterről a jobb alsó sarokba lőtt.

Skvarka (elöl) szerezte az ETO második gólját (Fotó: Árvai Károly)

A második félidőre érezhetően más felfogásban futottak ki a hazaiak, akik már saját térfelükön letámadták a győrieket, de mindhiába. Az ETO a 60. percben meglőtte harmadik gólját is, Anton egy szabadrúgást tekert 17 méterről a bal alsó sarokba. Nyolc percen belül sikerült szépítenie a hazaiaknak, Gálfi passza után Dragóner talált be. A folytatásban inkább már csak a győriek előtt adódtak lehetőségek, de újabb gólt már nem láthatott a kilátogató nagyjából 500 néző. 1–3

18. Mosonmagyaróvár10377–23–163

90+5. perc: VÉGE! A listavezető ETO FC Győr magabiztos győzelmet aratott Soroksáron. Köszönjük a figyelmüket!

90. perc: Cserélt a Soroksár, Hegyi Péter érkezett Varga István helyére.

82. perc: Kettőt cserélt az ETO, Kröhn helyére Csóka, Csontos helyére Vianna állt be.

80. perc: Vera passzolta középre a labdát, Lacza tisztán lőhetett, de Holczer könnyedén védte a gyenge lövést.

78. perc: Vera szólója végén Skvarka elé került a labda, a győri támadó bal alsóba tartó lövését Holczer védte.

77. perc: Cseréltek a hazaiak, Valencsik helyére Króner állt be.

75. perc: Kröhn a 16-os sarkáról lőtt kapura, Holczer védett.

71. perc: Vincze rúgta meg Verát, sárga lap.

Csúsztak, másztak a hazaiak, de így sem tudták megakadályozni az ETO sikerét (Fotó: Árvai Károly)

68. perc: GÓÓÓÓL! Szépített a Soroksár. Gálfi lépett ki egy jó passzal, majd keresztbe lőtte a labdát a kapu előtt, a hosszún érkező Dragóner pedig a kapuba közepébe lőtt. 1–3

65. perc: Cserélt az ETO, Kröhn érkezett Huszár helyére.

64. perc: Cserélt a Soroksár, Vass helyére Gálfi érkezett.

63. perc: Az ETO edzője, Antonio Munoz is sárga lapot kapott.

63. perc: Dulakodás alakult ki a soroksári kispad előtt, melynek végén Huszár és Valencsik is sárga lapot kapott.

60. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Anton végzett el szabadrúgást a 16-os bal oldali sarkának közeléből, a keményen meglőtt labdába senki sem ért bele a 16-oson belül, így a lövés a bal alsó sarokban kötött ki. 0–3

58. perc: Cserélt az ETO, Keresztes helyére Szujó állt be.

57. perc: Korozmán szabadrúgása után Lovrencsics fejelt kapura, a magasról lehulló labdát Ruisz ütötte ki bravúrral a léc alól.

56. perc: Korozmán tűzte kapura a labdát 19 méterről, de Ruisz szögletre tudta tolni a lövést.

52. perc: Megvolt az első nagyobb soroksári lehetőség is a mérkőzésen, Lovrencsics kapott jó kiugratást, de Ruisz jól lépett ki a kapuból, így Lovrencsics csak az oldalhálóba tudta lőni a labdát.

52. perc: Lacza passzolt Huszárhoz, aki addig forgolódott a 16-oson belül míg nem lőni is tudott, de Holczer védett.

49. perc: Vera szerzett labdát a felezővonalnál, de mielőtt meglódulhatott volna a szélen, Kaján lerántotta őt egy sárga lapért cserébe.

A szünetben kettőt is cseréltek a hazaiak, Varga helyére Korozmán, Hajdú helyére Dragóner állt be.

A szünetben cserélt az ETO, Bumba helyére Lacza állt be.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

Keresztes (fehérben) a soroksári kapu előtt is gyakran veszélyeztetett (Fotó: Árvai Károly)

45+1. perc: Vége az első félidőnek. Az ETO magabiztos előnnyel vonulhat az öltözőbe, a Soroksár egy kósza kapufán kívül semmilyen veszélyt nem jelentett Ruisz kapujára.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

45. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vera bedobása után úgy tűnt, hogy Huszár nem tudja megtartani a labdát, de végül Valencsik bizonytalankodása után mégis az övé lett, a fiatal támadó betört a 16-oson belülre, majd Skvarkához passzolt, aki 11 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 0–2!

44. perc: A Soroksár vezetőedzője Lipcsei Péter kapott sárga lapot reklamálásért.

42. perc: Csontos tört be két védő között a 16-oson belülre, majd elesett, de a játékvezető nem ítélt büntetőt.

35. perc: KAPUFA!! Kaján unta meg, hogy nem jut el a kapuig a Soroksár, körülbelül 28 méterről kapura lőtte a labdát, lövése a felső lécet találta telibe.

33. perc: Jobb oldali beadás után a visszafejelt labdát Bumba tette kapura, de a gyenge lövés nem okozott gondot Holczernek.

Vass Ádám (sárgában) előtt nem sok szabad terület adódott a mérkőzésen (Fotó: Árvai Károly)

31. perc: Keresztes tört be a 16-oson belülre, majd Csontoshoz passzolt, az exsoroksári játékos azonban 14 méterről a kapu mellé lőtt.

27. perc: Egy kifejelt labdát Bumba lőtt el kapásból 17 méterről, de a lövés a léc fölé szállt.

24. perc: Egy kapu elé ívelt szabadrúgás után két győri is üresen érkezett a kapu elé, végül Szépe fejét találta meg a labda, de a labda nem találta el a kaput.

23. perc: Keresztes csúszott rá Katona lábára, sárga.

A mindössze 18 éves Huszár Marcell a negyedik gólját szerezte a bajnokságban.

17. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezetést szerzett az ETO! Anton, Bumba, Huszár volt a labda útja, az akciót a fiatal győri támadó fejezte be, aki 11 méterről lőtt a bal alsó sarokba. 0–1!

Vincze Ádám, a Soroksár 22 éves védője Csontos Dominikkal ellentétes utat járt be, hiszen ő most úgy a fővárosiak játékosa, hogy korábban több évet is a győrieknél töltött.

A Ferencváros fiatal játékosa, a mindössze 17 éves Varga Zétény már a harmadik mérkőzését játsza az NB II-ben, de a mai az első alkalom, hogy a soroksári kezdőcsapat tagja. Varga szerdán első gólját is megszerezte a Haladás otthonában játszott bajnokin.

10. perc: Ismét jobbról érkezett ívelés a hazai kapu elé, Skvarka fejelni is tudott, de fejese nem találta el a kaput.

A győriek szélsőhátvédjének, Csontos Dominiknak nem lehet ismeretlen a soroksári pálya. A 20 éves játékos korábban három bajnoki szezonban is pályára lépett a sárga-feketék színeiben.

3. perc: Vera ívelte középre a labdát, Csontos visszafejelte azt a kapu elé, de Huszár ordító ziccerhelyzetben "luftot" rúgott.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Az ETO kezdi majd a játékot.

Érkeznek a csapatok, a Soroksár fekete-sárgában, az ETO tiszta fehérben játszik majd.

12. alkalommal mérkőzik egymással a két csapat, minden alkalommal eddig a másodosztályban találkoztak egymással. A mérleg két-két soroksári és győri siker mellett hét döntetlen. Soroksári pályaválasztás mellett az ETO még nem tudott nyerni, hiszen négy döntetlen mellett két alkalommal a hazaiak tudtak nyerni.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az öt bajnoki óta nyeretlen Soroksár az ETO-val szemben.