Egyetlen gól három pontot ért a Siófoknak a Nyíregyháza ellen

Vörös SándorVörös Sándor
2022.04.03. 16:50
A csapatok jól felkészültek egymásból, egyetlen gól döntött a forduló rangadóján (Fotó: Németh András)<br />
Sorozatban negyedik bajnoki mérkőzésén maradt veretlen a BFC Siófok, amely a labdarúgó NB II 30. fordulójában Eördögh András 57. percben szerzett góljával 1–0-ra győzött a Nyíregyháza Spartacus FC ellen.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–0 (0–0)
Siófok, Városi Stadion, 150 néző. Vezette: Molnár Attila (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
SIÓFOK: Hutvágner – Kiss B., Jagodics B., Varga B., Deutsch B. – Szakály A. (Horváth M., 84.), Varjas Z. – Balogh B. (Medgyesi M., 84.), Eördögh (Farkas G., 90+3.), Horváth P. (Nikházi, 70.) – Elek B. Vezetőedző: Domján Attila
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Papucsek, Gengeliczki, Jánvári (Nemes, 81.) – Márkus, Szabó B. (Sztankó, 84.) – Vass P. (Banyoi, 65.), Zamostny, Kovács Á. (Yasin, 81.) – Novák Cs. (Pócsik, 65.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Eördögh (57.)
Domján Attila:
– Értékes három pontot szereztünk, mert a védekezésünk stabil volt, és a kidolgozott lehetőségeink közül egyet sikerült értékesítenünk.
Feczkó Tamás: – A tavasz leggyengébb játékát nyújtottuk, de még így is voltak lehetőségeink, amelyekkel sajnos nem tudtunk élni. Megérdemelt volt a hazaiak győzelme.

A kéthetes szünetet követő forduló egyik legkiélezettebbnek ígérkező mérkőzésének a Révész Géza utcai Stadion adott otthont, ahol a házigazda tópartiak fogadták a nagy távolság miatt már szombaton megérkező, tabellaszomszédnak számító piros-kékeket. A két együttes szurkolói nem panaszkodhatnak kedvenceik eddigi tavaszi szereplésére, hiszen a legutóbbi kilenc játéknapon a siófokiak tizenöt, míg a nyírségiek tizenhét pontot gyűjtöttek, így nagy kérdés volt, hogy mire mennek egymással a felek.

A feltett kérdésre a találkozó elején egyértelmű választ nem kaptunk: mindkét csapat remekül megszervezte a védekezését, kiegyenlített játékkal teltek a percek, a kapuk nem forogtak veszélyben. Az első félidő utolsó negyedórájában valamelyest megélénkült a mérkőzés, mindkét kapusnak akadt dolga, de gólt nem láthatott a közönség.

20. Szolnoki MÁV FC305101525–44–1925
A siófokiak (fehérben) sorozatban negyedik meccsükön nem kaptak gólt és maradtak veretlenek (Fotó: Németh András)

A második félidő az elsőhöz hasonlóan indult, valamirevaló helyzet egyik csapat előtt sem adódott, egészen az 57. percig, amikor megszerezte a vezetést a házigazda: Varjas remekül hozta játékba a tisztán maradó Eördögh Andrást, aki 11 méterről a kapu jobb oldalába gurította a labdát, lezárva a 281 percig tartó siófoki gólcsendet (1–0).

A folytatásban ritmust váltottak a vendégek, átvették a kezdeményezés jogát, többször is felértek a Siófok kapujához, de hiányzott az átütőerő, az a plusz, amivel pontot tudtak volna menteni. A lefújást követően a hazaiak közösen ünnepeltek lelkes szurkolótáborukkal, ami nem meglepő, hiszen a balatoniak győzelmükkel megerősítették ötödik helyüket, ráadásul sorozatban negyedik mérkőzésükön nem kaptak gólt és maradtak veretlenek.

90+4. perc: A jelzett hosszabbítást követően véget ért a mérkőzés, melyet a BFC Siófok Eördögh András 57. percben szerzett góljával 1–0-ra megnyert a Nyíregyháza Spartacus FC ellen. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: Krausz Raul-Zoran a kispadon hevesen reklamált egy ítélet után, amiért sárga lapos figyelmezetésében részesült. Tekintettel arra, hogy Eördögh Andráshoz és Nikházi Márkhoz hasonlóan idénybeli ötödik sárgáját kapta, így társaihoz hasonlóan eltiltását tölti majd a hétközi, Békéscsaba 1912 Előre elleni bajnokin.

90+3. perc: Ismét változtatott a balatoniak szakmai stábja: Eördögh András helyére Farkas Gábor érkezett.

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Molnár Attila négy percet hosszabbít.

86. perc: Nikházi Márk kapta a találkozó második sárga lapját. A házigazdák csereként pályára küldött futballistája idénybeli ötödik figyelmeztetését gyűjtötte be, így Eördögh Andráshoz hasonlóan a hétközi, Békéscsaba 1912 Előre elleni bajnokin eltiltását tölti majd.

84. perc: Csere csere hátán: a siófokiaknál Szakály Attila adta át a helyét Horváth Milánnak, míg Balogh Bence Benitót Medgyesi Márk váltotta. A vendégeknél Szabó Bálint le – Sztankó Dávid be.

81. perc: Újabb kettős csere a nyírségiek oldalán: Kovács Ádám helyett Hamed Yasin a pályán, Jánvári Gábort pedig Nemes Milán váltotta.

Ami pedig a kapott gólokat illeti... A siófokiak neve mellett a forduló előtt 26 állt, melyek közül 15 az első, 11 a második félidőben született (0–30. perc között: 10, 31–59. perc között: 7, 60–90. perc között: 9). A piros–kékek védelme 38 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek tizenhétszer az első félidőben, huszonegyszer a második játékrészben találtak be (0–30. perc között: 13, 31–59. perc között: 9, 60–90. perc között: 16).

74. perc: Kovács bal oldali beadását Zamostny vette át, majd egy igazítás után, 15 méterről a bal alsó sarok mellé lőtte a labdát az egy helyben álló Hutvágner mellett.

Horváth Péter (fehérben) hetven percnyi játéklehetőséget kapott (Fotó: Németh András)

70. perc: Cserélt a siófokiak szakmai stábja is: Horváth Péter helyett Nikházi Márk a pályán.

A Balaton-partiak az eddig lejátszott 29 forduló alatt 31 gólt szereztek, melyek közül 12 az első félidőben, 19 pedig a második felvonásban született (0–30. perc között: 8, 31–59. perc között: 8, 60–90. perc között: 15). Ezzel szemben a vendégek 37 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 16, míg a másodikban 21 gólt jegyezve (0–30. perc között: 14, 31–59. perc között: 10, 60–90. perc között: 13).

65. perc: Kettős csere a vendégek oldalán: Vass Patrik és Novák Csanád le, Andrei Banyoi és Pócsik Botond be.

A BFC Siófok a mögöttünk hagyott 29 forduló alatt tizenegy mérkőzésen nem szerzett gólt – ebből háromszor pályaválasztóként –, míg a Nyíregyháza Spartacus FC tíz alkalommal maradt lőtt gól nélkül, ötször idegenben. A házigazdák eddig tizenhárom találkozót hoztak le kapott gól nélkül – ebből ötöt hazai környezetben –, míg a vendégek tizenegy alkalommal – ebből kétszer idegenben – tudták nullán tartani az ellenfelet.

57. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A BFC SIÓFOK! Elek Bence jobb oldalról érkező beadást követően Varjas remekül hozta játékba a tisztán maradó Eördögh Andrást: a hazaiak játékosa 11 méterről a kapu jobb oldalába gurította a labdát. 1–0!

56. perc: Eördögh András kapta a mérkőzés első sárga lapját, miután lerántotta Kovács Ádámot. A siófokiak játékosa idénybeli ötödik figyelmeztetését gyűjtötte be, így a hétközi, Békéscsaba 1912 Előre elleni bajnokin eltiltását tölti majd.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik szakvezető sem változatott csapata összeállításán.

45. perc: Hosszabbítás nélkül véget ért az első félidő melyet követően BFC Siófok – Nyíregyháza Spartacus FC 0–0. Hamarosan jövünk a második játékrésszel!

43. perc: Egy bal oldalról érkező beadást követően Eördögh keresztbe vezette a labdát, majd 16 méterről a jobb alsó sarok mellé belsőzte.

Kevéssel a szünet előtt Fejérnek bravúrt kellett bemutatnia, hogy megóvja kapuját a góltól (Fotó: Németh András)

40. perc: Az ötödik siófoki szöglet után a védők tisztáztak, majd egy balról érkező beadást követően Papucsek hazafejelte a labdát. Az esetnél Fejérnek bravúrt kellett bemutatnia, hogy megmentse csapatát a góltól. A vendégek kis híján saját magukat sodorták bajba...

31. perc: Az első nyírségi sarokrúgás után Vass Patrik előzte meg a siófoki védőket, majd a lövését Hutvágner bravúrral mentette. A második szögletet követően nem alakult ki veszély, Eördögh fejjel tisztázni tudott.

A pillanatkép csalóka, a kapuk nem forogtak veszélyben az első fél órában (Fotó: Németh András)

A két klub egymással szemben ezen a délutánon 25. alkalommal szállt harcba a győzelemért. A felek a múltban 10 mérkőzésen találkoztak az élvonalban, illetve 14 összecsapáson a másodosztályban. Utóbbi tekintetében négy balatoni győzelem és négy döntetlen mellett hat nyíregyházi siker teszi teljessé a mutatót, a gólkülönbség viszont a házigazdáknak kedvezett (16–15).

19. perc: Balogh Bence Benitó rövid idő alatt kétszer is célba vette Fejér kapuját, de mindkét alkalommal szöglettel folytatódott a játék. A két lehetőség közül kétségkívül a második volt ígéretesebb, hiszen a vendégek kapusa a léc alól tolta fölé a labdát.

A két együttest egy pont választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A BFC Siófok a megszerzett 45 pontjából huszonötöt saját közönsége előtt szerzett, míg a Nyíregyháza Spartacus FC 44 pontjából tizenhatot zsebelt be vendégként.

7. perc: A harmadik siófoki szabadrúgást Szakály Attila tekerte középre a bal oldali szögletzászló mellől: a félmagas centerezés után felpattant a labda, majd Deutsch Bence 6 méterről a bal kapufa mellé fejelt.

A találkozót Molnár Attila vezeti, munkáját Rózsa Dávid és Ring Kevin segíti. Molnár pályafutása 85. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 419 sárga mellett 31 piros lap a mérlege. A 31 esztendős Zala megyei játékvezető a Siófoknak eddig tizenegyszer, a Nyíregyházának ötször vezetett mérkőzést.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a BFC Siófok indította kilencven perces útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdődik a mérkőzés! A házigazdák ezen a napon tiszta fehérben szerepelnek, Hutvágner Gergely pedig neonzöld dresszében véd. Feczkó Tamás tanítványai piros mezben, kék nadrágban és sportszárban játsszák le az előttünk álló találkozót, Fejér Béla Csongor fekete dresszben áll a gólvonal elé.

Színes lapok miatti eltiltott egyik csapat keretében sincs, ugyanakkor négy sárga miatt többen is veszélyben vannak: a hazaiak oldalán Eördögh András, Krausz Raul-Zoran, Nikházi Márk, Varjas Zoltán, valamint Varga Bence, míg a nyírségieknél Márkus Attila, Sigér Ákos, Szabó Bálint, illetve az egykori siófoki támadó, Zamostny Balázs.

A fehér mezes siófokiak otthon tartanák a három pontot a forduló rangadóján (Fotó: Németh András)

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig negyvenöt pontot gyűjtő, a tabella 5. helyén álló BFC Siófok a negyvennégy egységgel a 6. pozícióban állomásozó Nyíregyháza Spartacus FC együttesével találkozik. A harmincadik forduló rangadója közepesen felhős égbolt alatt veszi majd kezdetét; mintegy másfél órával a kezdő sípszó előtt 6 Celsius-fokot mérhettünk.