Korai góllal vett revansot a Siófok az Óbudán elszenvedett vereségért

Vörös SándorVörös Sándor
2022.04.10. 16:50
Igazolta az előzetes esélyeket, s mindhárom pontot otthon tartotta a BFC Siófok a labdarúgó NB II 32. fordulójában: a balatoniak Nikházi Márk 8. percben szerzett góljával 1–0-ra legyőzték a bennmaradásért küzdő III. Kerületi TVE-t.
Ahogy a labdáért folyó párharcot, a mérkőzést is a fehér mezes siófokiak nyerték (Fotó: Németh András)

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–III. KERÜLETI TVE 1–0 (1–0)
Siófok, Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Görög Márió (Bertalan Dávid, Vörös Dániel)
BFC SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Horváth M., Varga B., Deutsch B. – Varjas Z., Nikházi (Szakály A., 53.) – Horváth P. (Krausz, 73.), Eördögh (Medgyesi M., 90+1.), Kiss B. (Balogh B., 73.) – Elek B. Vezetőedző: Domján Attila
III. KERÜLETI TVE: Balázs J. – Kulcsár D., Egerszegi, Fejes, Horváth D. (Bekker, 75.) – Köböl (Schuszter, a szünetben) – Kleisz, Rabatin, Barczi (Rajczi, 64.) – Daróczi (Mikitisin, a szünetben), Borvető (Birtalan, 56.). Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző: Nikházi (8.)
Domján Attila:
– Inkább a küzdelem dominált, folyamatos játék nemigen alakult ki. A fegyelmezett védekezésünknek köszönhetjük a három pontot.
Kemenes Szabolcs: – Azt kaptuk a Siófoktól, amire számítottunk. Az egész szezonuk egy sikerszéria, mi pedig magunkhoz képest is gyengén futballoztunk, így nem lehetett kétséges a végeredmény.

Visszavágni az őszi fiaskóért – ez lehetett a siófokiak jelmondata a III. Kerületi TVE elleni bajnoki előtt. Mint ismert, a sárga-kékek tavaly október végén az első félidőben kilenc perc alatt kétgólos hátrányba kerültek Óbudán, ahol emiatt kisebb-nagyobb meglepetésre idénybeli második vereségüket szenvedték el. Domján Attila tanítványai nem titkoltan szerették volna kiköszörülni a csorbát, amire minden esélyük meg is volt, hiszen az óbudaiak az utóbbi hetekben hullámvölgybe kerültek, sorozatban öt nyeretlen bajnokival a hátuk mögött indultak a Balaton déli partjára.

Az említett megtorpanás miatt a kék-fehérek ismét hátracsúsztak a kiesést jelentő 18. pozícióba, pedig alig egy hónappal ezelőtt remek szériába kerültek, amikor is öt forduló alatt két győzelmet és három döntetlent könyveltek el. A fővárosiak helyzete abszolút nem reménytelen a bennmaradást illetően, amihez minél több pontra van szükségük, s abban bízva érkeztek Siófokra, hogy az őszi találkozóhoz hasonlóan ezúttal is meg tudják tréfálni ellenfelüket.

Főként a küzdelem dominált a pályán, folyamatos játék nem alakult ki (Fotó: Németh András)

A vendégek rögtön a találkozó elején messze kerültek ettől, a 8. percben ugyanis az első kaput eltaláló kísérletből megszerezte a vezetést a Siófok: Polényi jobb oldali nagy bedobása utána Nikházi Márk a védőket megelőzve 6 méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát (1–0). A házigazdák a folytatásban is aktívabbak voltak, többször helyzetbe kerültek, de Balázs József bravúros védésekkel tartotta életben a vendégcsapat reményeit. Ami hátul működött, elöl kevésbé ment, hiszen a fővárosiak erőlködtek, de nem jelentettek veszélyt a siófoki kapura.

A térfélcserét követő játékrész gyengébbre sikerült, mint az első, lényegesen kevesebb esemény alakult ki a kapuk előtt. A hajrában felbátorodtak a vendégek, akik több időt is töltöttek a siófokiak térfelén, de igazi lehetőséget nem tudtak kialakítani.

A Balaton-partiak ebben az idényben már a tizenötödik bajnokijukat hozták le kapott gól nélkül, s a minimális különbségű győzelmüknek köszönhetően megerősítették az ötödik helyüket. Ezzel szemben a III. Kerületi TVE sorozatban negyedik mérkőzését veszítette el, s a 32. fordulóban született eredmények miatt visszacsúszott az utolsó előtti helyre.

20. Szolnoki MÁV FC326101627–48–2128

90+3. perc: A jelzett hosszabbítást követően véget ért a mérkőzés, melyet a BFC Siófok Nikházi Márk 8. percben szerzett góljával 1–0-ra megnyert a III. Kerületi TVE ellen. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Cseréltek a siófokiak: Eördögh András helyére Medgyesi Márk érkezett.

90+1. perc: Varjas ugratta ki Deutsch Bencét, aki betört a tizenhatoson belülre, majd senkitől sem zavartatva 6 méterről az oldalhálóba bombázta a labdát.

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Görög Márió három percet hosszabbít.

77. perc: Kleisz Márk gondolt egyet, majd 25 méterről célba vette Hutvágner kapuját a remekül meglőtt labda nem sokkal ment el a bal kapufa mellett.

Ami pedig a kapott gólokat illeti... A siófokiak neve mellett a forduló előtt 30 állt, melyek közül 17 az első, 13 a második félidőben született (00–30. perc között: 11, 31–59. perc között: 10, 60–90. perc között: 9). A kék–fehérek védelme 49 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek huszonhatszor az első félidőben, huszonháromszor a második játékrészben találtak be (00–30. perc között: 18, 31–59. perc között: 15, 60–90. perc között: 16).

75. perc: Ismét változtatott a főváriak szakmai stábja: Horváth Olivér helyére Bekker Roland érkezett.

73. perc: Kettős csere a siófokiak oldalán: Kiss Balázs helyett Balogh Bence Benitó a pályán, Horváth Pétert pedig Krausz Raul-Zoran váltotta.

68. perc: Polényi jobb oldali nagy bedobása utána Elek Bence fordult le védőjéről, majd 5 méterről a kapu jobb oldala mellé lőtt.

64. perc: Kemenes Szabolcs újabb cserét eszközölt: Barczi Dávid helyett Rajczi Péter a pályán.

A Balaton-partiak az eddig lejátszott 31 forduló alatt 33 gólt szereztek, melyek közül 13 az első félidőben, 20 pedig a második felvonásban született (00–30. perc között: 9, 31–59. perc között: 9, 60–90. perc között: 15). Ezzel szemben a fővárosiak 29 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 12, míg a másodikban 17 gólt jegyezve (00–30. perc között: 7, 31–59. perc között: 8, 60–90. perc között: 14).

56. perc: Ismét változtatott a III. Kerületi TVE szakmai stábja: Borvető Áron le – Birtalan Botond be.

53. perc: Hivatalossá vált a siófokiak cseréje: Nikházi Márk sérülés miatt Szakály Attilának adta át a helyét.

51. perc: Rabatin Richárd és Nikházi Márk ütközött a siófoki kispad előtt, az esetet követően mindkét játékos ápolásra szorult. Előbbi folytatni tudja a játékot, utóbbit viszont le kell cserélni.

46. perc: A szünetben két helyen is változtatott az óbudaiak szakmai stábja: Daróczi Zoltán helyett Artur Mikitisin kap lehetőséget a folyatásban, Köböl Krisztiánt pedig Schuszter Ronald váltotta.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45+1. perc: A jelzett hosszabbítást követően véget ért az első játékrész, melyet követően a BFC Siófok Nikházi Márk 8. percben szerzett góljával 1–0-ra vezet. Maradjanak velünk, hamarosan jövünk a második félidővel!

Görög Márió egy percet hosszabbít az első félidő végén.

41. perc: Varjas indította Kiss Balázst, aki a felpasszolt labdát egy igazítás után 17 méterről kapura lőtte, Balázs magabiztosan hárította el a gólveszélyt.

A BFC Siófok a mögöttünk hagyott 31 forduló alatt tizenegy mérkőzésen nem szerzett gólt – ebből háromszor pályaválasztóként –, s az óbudai együttes is tizenegy alkalommal maradt lőtt gól nélkül, négyszer idegenben. A házigazdák eddig tizennégy (!) találkozót hoztak le kapott gól nélkül – ebből ötöt hazai környezetben –, míg a vendégek kilenc alkalommal – ebből négyszer idegenben – tudták nullán tartani az ellenfelet.

36. perc: Egerszegi Tamás kapta a mérkőzés első sárga lapját, az egykori siófoki játékos idénybeli hatodik sárga kártyás figyelmeztetésében részesült.

Balázs József bravúros védésekkel tartotta életben a vendégcsapat reményeit (Fotó: Németh András)

33. perc: Tűzijáték az óbudaiak kapuja előtt! Kiss Balázs adott remek labdát Eördöghnek, aki becselezte magát a tizenhatoson belülre, majd 13 méterről a kapu jobb oldalát vette célba, Balázs József bravúrral hárított. A kipattanót Horváth Péter szedte össze, 11 méterről a jobb alsó sarkot vette célba, a vendégek kapusa ismét nagy védést mutatott be.

29. perc: Daróczi kapott labdát a bal oldalon, egy igazítás után középre centerezett, majd Borvető 11 méterről Horváth Milán szorításában a kapu fölé fejelte.

A két együttest tizenhét pont és tizenhárom hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A BFC Siófok a megszerzett 48 pontjából huszonnyolcat szerzett pályaválasztóként, míg a III. Kerületi TVE 31 pontjából tizennyolcat zsebelt be vendégként. Ha csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor a tópartiak neve mellett 35 pont szerepel, míg a vendégek az első 45 percek alapján 25 ponttal rendelkeznek.

Nikházi Márk idénybeli második góljával kerültek előnybe a siófokiak (Fotó: Németh András)

8. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A BFC SIÓFOK! Polényi jobb oldali nagy bedobása utána Nikházi Márk a védőket megelőzve 6 méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 1–0!

A találkozót Görög Márió vezeti, munkáját Bertalan Dávid és Vörös Dániel segíti. Görög pályafutása 27. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 121 sárga mellett 6 piros lap a mérlege. A 30 esztendős, Győrben élő játékvezető a Siófoknak eddig hétszer vezetett mérkőzést, mely fellépéseken a tópartiak egy győzelem és három döntetlen mellett három vereséget szenvedtek. A fővárosiak Görög Márióval a harmadosztályban tizenkettő, míg a második ligában egy bajnokin találkoztak vezetőbíróként.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a BFC Siófok indította kilencven perces útjára a labdát!

A felek megjelentek a játékoskijáróban, hamarosan kezdődik a találkozó! A hazaiak ezen a napon tiszta fehérben szerepelnek, Hutvágner Gergely fekete dresszében véd. A fővárosiak kék mezben, fekete nadrágban és kék sportszárban játsszák le az előttünk álló találkozót, Balázs József neonzöld szerelésben áll a gólvonal elé.

A jobb formában lévő siófokiak revansot vennének a fél évvel ezelőtt elszenvedett vereségért (Fotó: Németh András)

Eltiltás miatt egyedül csak a siófokiak védője, Jagodics Bence hiányzik, akit a hétközi, Békéscsaba 1912 Előre elleni mérkőzés elején egy perc leforgása alatt állított ki két sárgával Nagy Norbert játékvezető. A teljességhez tartozik, hogy a balatoniak oldalán két játékos, Varjas Zoltán és Varga Bence van veszélyben négy sárga miatt, míg a vendégeknél Rabatin Richárd (9 sárga), Bekker Roland, Horváth Olivér, Fejes András, Köböl Krisztián, valamint Szalai Vilmos (4–4 sárga) van egyetlen lapnyira az eltiltástól.

A tavasz ezúttal a szebbik arcát mutatja Siófokon, ahol a csapatok harmadik áprilisi bajnokija jó eséllyel közepesen felhős égbolt alatt veszi majd kezdetét: másfél órával a kezdősípszó előtt néha erős északnyugati szél mellett 12 Celsius-fokot mérhetünk. A pálya talajára ezúttal sem lehet majd panasz, kiválóan előkészített játéktér várta a csapatokat.

A fehér mezes óbudaiak tavaly októberben két góllal jobbnak bizonyultak (Fotó: Földi Imre – archív)

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 48 pontot gyűjtő, ezáltal a tabella 5. helyén álló BFC Siófok a 31 egységgel a 18. pozícióban állomásozó III. Kerületi TVE együttesével találkozik. Meglátjuk, mire mennek a legutóbb több mint hetven percet emberhátrányban játszva Békéscsabán 4–1-es vereséget szenvedő Balaton–partiak az öt forduló óta nyeretlen, rosszabb gólkülönbségük miatt a Csákvár mögé, a kiesést jelentő helyre szoruló óbudaiakkal szemben.