NB II: pontlevonás várható – lemondott a sportigazgató és a technikai vezető

F. B.F. B.
2022.10.15. 13:44
Hiába győzött a pályán a Budafok a Misleny ellen, jogosulatlan játék miatt várhatóan pontlevonással bűnhődik (Fotó: Földi Imre)
A Budafoki MTE NB II-es labdarúgócsapatának vezetősége, valamint tulajdonosa elfogadta Oláh Lóránt sportigazgató és Varga Péter technikai vezető lemondását. A lemondás oka, hogy a Budafoki MTE–Kozármisleny mérkőzésen olyan operatív hiba történt, amely pénzbüntetéshez, sőt, pontlevonáshoz is vezethet – számolt be róla a klub honlapja.

A csakfoci.hu számolt be róla, hogy a Kozármisleny elleni – egyébként 3–0-ra megnyert –, múlt hétvégi bajnokin a budafokiak jogosulatlanul szerepeltették – csereként – Szűcs Zsoltot. A 19 éves futballista ugyanis október 8-án (azaz egy nappal korábban), klubja második csapatában, a Budapest-Bajnokság I. osztályában piros lapot kapott a Rákosmente ellen, amely automatikusan eltiltást von maga után, emiatt viszont az első keretben sem szerepelhetett volna másnap az NB II-ben. Ezt szúrták ki Kozármislenyben, a baranyai csapat meg is óvta a meccset.

A Nemzeti Sport úgy tudja, hogy három pontot vonhat le a szövetség a Budafoktól a jogosulatlan játék miatt. A történtek miatt lemondott posztjáról Oláh Lóránt sportigazgató és Varga Péter technikai vezető, akik döntésüket a csapathoz és a szurkolókhoz való lelkiismereti kötődésük alapján hozták meg.

A Budafok jelenleg 13 ponttal a 16. helyen áll az NB II-ben, de a várható pontlevonással visszacsúszhat a kiesőzónába.

BUDAFOKI MTE–HR-RENT KOZÁRMISLENY 3–0 (2–0)
Promontor utca, 300néző.Vezette:Horváth Tibor (Mohos Milán, Vörös Dániel)
BUDAFOK:Gundel-Takács – Jagodics M., Vaszicsku, Fótyik – Csonka A., Adorján, Kovács D. (Németh Márió, 23.), Oláh B. (Soltész I., a szünetben), Horváth O. (Kalmár O., a szünetben) – Sós M. (Szűcs Zs., 77.), Beke Péter (Györgyi A., 64.).Vezetőedző:Mátyus János
KOZÁRMISLENY:Lékai – Beke Péter, Gajág, Füredi (Károly B. a szünetben), Turi – Kotroczó (Vogyicska Balázs, a szünetben), Tölgyesi, Vajda R. (Hampuk, 69.), Bartha L. – Horváth D., Tóth Z.Vezetőedző:Szekeres Zoltán
Gólszerző:Sós M. (1–0) a 9., Beke Péter (2–0) a 13., Jagodics M. (3–0) a 68. percben
Mátyus János:– Az első pillanattól úgy léptünk fel, ahogy egy hazai csapatnak fel kell. A két gól után a játékot uraltuk, és bár az ellenfél remekül fel volt készítve, kezdeményezéseiket csírájában elfojtottuk. Összességében úgy érzem, teljesen megérdemelten nyertünk.
Szekeres Zoltán:– Alapvetően a Budafok teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, azt gondolom, ma motiváltabb és dinamikusabb futballt játszott, mint mi.

1. Pécsi MFC 11 6 5 13–7 +6 23
2. Diósgyőri VTK 11 7 4 19–14 +5 21
3. MTK Budapest 11 6 2 3 32–19 +13 20
4. Gyirmót FC Győr 11 6 1 4 20–11 +9 19
5. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 11 5 3 3 14–12 +2 18
6. Kazincbarcika 11 5 1 5 14–17 –3 16
7. Soroksár SC 11 4 4 3 16–14 +2 16
8. Szentlőrinc SE 11 4 4 3 17–17 0 16