A PMFC nyerte meg a halasztani kívánt baranyai rangadót

2022.01.30. 12:50
Adamcsek góljával hamar vezetéshez jutott a Pécs (Fotó: Löffler Péter/Új Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 21. fordulójában a PMFC a megyei rivális Szentlőrincet látta vendégül. A mérkőzés elején Adamcsek lőtt óriási gólt, amire nem volt válaszuk a vendégeknek (1–0).

A tavaszi szezon előtti NB II-es beharangozónkat itt olvashatja.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

PÉCSI MFC–SZENTLŐRINC 1–0 (1–0)
Pécs,
PMFC Stadion, 1200 néző. Vezette: Derdák Marcell (Kulman Tamás, Király Zsolt)
PMFC: Helesfay – Sági (Svedjuk, 90+4.), Króner, Rácz L., Preklet, Katona – Nikitscher, Futó, Zsemlye – Geiger (Kónya, 61.), Adamcsek (Bíró B., 86.). Vezetőedző: Vas László
Szentlőrinc: Prokop – Erdélyi, Keresztes B., Hesz, Tamás L. (Kiss-Szemán, 83.), Nagy B. – Harsányi (Grumics, 65.), Havas, Jancsó (Drljo, a szünetben), Biben – Bányai. Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Adamcsek (15.)
Vas László: – Ezúttal a saját rendszerünkhöz képest más szerkezetben játszottunk. A legfontosabb a három pont megszerzése volt, hogy méltóképpen adózzunk Károlyi Dániel emléke előtt.
Marián Sluka: – Próbáltunk futballozni, de a korán kapott gól után hiába volt három nagy helyzetünk, ha az egy egy elleni párharcokat nem nyerjük meg, nem tudunk fordítani. A második félidőben jobban visszaállt a hazai csapat, a védekezését nem tudtuk megbontani, de egy pontot megérdemeltünk volna.

Szomorú eseménnyel kezdődött a baranyai rangadó az NB II. 21. fordulójában, Károlyi „Hajas” Dániel, a pécsi B-közép és egyben a Szélsőséges Alternatíva szurkolói csoport meghatározó vezéregyéniségétől búcsúztak a szurkolótársak, az egyperces csendet követően pirotechnikával is.

Maga a mérkőzés lassan indult be, a két csapat kereste egymás védelmén a réseket, de mivel nem találták, Adamcsek ágyúgolyóval lőtt lyukat a lőrinci falon. Huszonhét méteres szabadrúgást vágott jobbal a jobb felsőbe úgy, hogy Prokopnak esélye sem volt a hárításra, 1–0.

Geiger se nagyon akarta elhinni, mekkora gólt lőtt Adamcsek (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

Pillanatokkal később azonban már a hazai szurkolók sóhajthattak nagyot, hiszen Erdélyi labdáját nagyszerű helyzetben vehette át Biben, de a tizenegyespont környékéről eleresztett lövése fölé szállt. Ezt követően is a vendégek jártak közelebb a gólhoz, Harsányi jobbról érkező beadását Havas vehette át, ám a bal alsóba tartó lövését Rácz blokkolni tudta.

Jancsóéknak ezúttal nem jött össze az áttörés (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

A fordulást követően már végig a küzdelem dominált, helyzetig nem igazán jutottak a csapatok, így gól sem esett már. A izgalmat leginkább az jelentett, hogy a hazai B-közép eltalálja-e saját csapatának kapusát a pályára dobált pirotechnikával. Amikor pedig abból kifogytak, tűzijátékokat lőttek fel.

20. Tiszakécske21431420–41–2115

Vége a találkozónak, 1–0-ra nyert a házigazda Pécsi MFC!Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc:Svedyuk érkezett Sági helyére a Pécsnél.

86. perc: Adamcsek helyére Bíró Bence érkezett a Pécsbe.

A két új szerzemény, Nagy Barnabás és Nikitscher csapott össze (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

83. perc: Cserél a Szentlőrinc, Tamás László helyére Kiss-Szemán jött.

82. perc:Zsemlye is besárgult első pécsi mérkőzésén.

Prekletnek (pirosban) nagyon kellett figyelnie a vendégek gyors szélsőire (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

80. perc:Preklet kapott sárga lapot.

68. perc: Kónya lapos centerezésével Futó meg akart fordulni középen, de eközben elvették tőle a labdát.

65. perc: Ismét változtat a Szentlőrinc, Harsányi helyére Grumics érkezett.

Harsányi (fehérben) és Katona több nagy csatát is megvívott egymással (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

61. perc: Geiger helyére Kónya érkezett a Pécsbe.

59. perc:Króner kapott sárga lapot, Drljót rúgta fel a tizenhatos jobb vonalánál.

Harsányi (labdával) nem igazán találta a pécsi védők közti rést (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

46. perc:Folytatódik a találkozó! A Szentlőrinc változtatott a szünetben, Jancsó helyére Drljo érkezett.

46. perc:Folytatódik a találkozó!

45. perc: Preklet tizenhét méterről lőtt még egy utolsót, a középmagas labdája a bal kapufa mellett szállt el. Ezt követően a játékvezető lefújta a félidőt.

Katonáék (a levegőben pirosban) most is bíztak jó pontrúgásaikban (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

34. perc: Geiger indult el a jobb oldalon, s a tizenhatos sarkánál gyanús körülmények között esett el, de a játékvezető nem látta szabálytalannak Hesz szerelését.

21. perc: Harsányi adta be a labdát jobbról laposa, ahol Havas érkezett, s hét méterről a bal alsót vette célba, de Rácz László blokkolt.

Adamcsek örülhetett (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

17. perc: Biben kapott remek labdát Erdélyitől, mellel felpörgette a tizenegyespont környékén, majd jobbal a levegőből fölé lőtt.

Adamcsek góljának örülhettek a találkozó elején a szurkolók (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

15. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a PMFC!Adamcsek huszonhét méterről vágta a szabadrúgást a jobb felsőbe. Prokop esélytelen volt, 1–0.

14. perc:Tamás László állított meg szabálytalanul egy gyors pécsi támadást, így ő is besárgult.

9. perc:Futó kapott sárga lapot egy kemény belépő miatt a felezőnél. Eddig tapogatóznak a csapatok, keresik a réseket egymás védelmén.

Jancsó (középen) atletikusságára is nagy szüksége lesz a Szentlőrincnek (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

1. perc:Károlyi „Hajas” Dániel, a pécsia B-közép és egyben a Szélsőséges Alternatíva szurkolói csoport meghatározó vezéregyénisége előtti egyperces néma tiszteletadást követően elkezdődött a találkozó. A PMFC hagyományos piros-fekete szerelésében lépett pályára, míg a lőrinciek tiszta fehérben.

Ráczék (balra) készen állnak a Szentlőrincre (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi hat bajnokiján csupán egyszer győztes PMFC a két ponttal kevesebbet gyűjtött, előző hét fordulóban mindössze egy meccset nyert Szentlőrinc ellen.