Félórás emberelőnye ellenére is kikapott a Pécs otthon a Siófoktól

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.09.26. 16:50
A siófoki Kiss Balázs öröme a győzelmet jelentő gólja után (Fotó: Új Dunántúli Napló/Laufer László)
A labdarúgó NB II 9. fordulójában a Pécsi MFC a játéknap előtt 14. BFC Siófokot látta vendégül, és a Balaton-partiak a második félidő elején egy semmiből jött kontragóllal 1–0-s győzelmet arattak.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

PÉCSI MFC–BFC SIÓFOK 0–1 (00)
Pécs,
PMFC Stadion, 1000 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Mohos Milán, Ország Péter)
PMFC: Helesfay – Sági, Rácz L., Króner, Katona – Grabant (Kónya D., 56.), Hursán, Kövesdi (Szabó Z., 62.), Hegedűs – Geiger (Károly B., 70.), Bíró B. (Adamcsek, 56.).Vezetőedző: Vas László
Siófok: Szmola – Polényi, Horváth M., Jagodics B., Varga B. (Balogh B., 88.) – Szakály A. (Nikházi, 88.), Varjas – Kiss B., Szakály D. (Eördögh, 64.), Cipf (Deutsch, 73.) – Horváth P. (Elek B., 73.). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Kiss B. (48.)
Kiállítva: Jagodics B. (61.)

Jól kezdett a PMFC a Siófok ellen. Hegedűsnek és Geigernek is volt olyan helyzete, amivel könnyű szerrel vezetéshez juttathatta volna csapatát, sőt, Hursán szabadrúgás is veszélyesen tekeredett kapura az első negyedóra végén. A vendégek eközben el sem jutottal a pécsi tizenhatoshoz. A szünet előtt viszont egy kicsit leült a meccs, így megnyugodhatta a Balaton-partiak.

A fordulás után jött az igazi hideg zuhany a Pécs számára. Nagyszerű indítás végén Kiss Balázs átpörgette a kirohanó hazai kapust, így megszerezte a vezetést, amit a PMFC félórányi emberelőnyben
sem tudott ledolgozni. Bár megvoltak hozzá a hazaiak helyzetei, azokat nem tudták gólra váltani. A siófokiak idénybeli második győzelmükkel nagyot léptek előre a táblázaton. 0–1

20. Tiszakécske9279–19–102

Véget ért a találkozó!Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: Rácz fejelt mellé egy szabadrúgást.

88. perc: Kettőt cseréltek a vendégek. Varga Bence és Szakály Attila helyén Balogh Bence és Nikházi folytatja.

79. perc: Károly Bálint lőtte fölé a baloldali pécsi szögletet.

76. perc: Hegedűs beadását Szabó Zalán lőtte bal belsővel kapásból mellé 6-7 méterről.

73. perc:Cipf és Horváth Péter is elhagyta a pályát, Deutsch és Elek a helyükön.

70. perc: Kónya találta meg a középen érkező Hegedűst, de a társ bal külsővel fölé lőtt tíz méterről. Közben cserélt a Pécs, Geiger helyén Károly Bálint folytatja.

67. perc: Cipf rohant végig teljesen egyedül a jobb szélen. Már a felezőnél átemelhette volna Helesfayt, de ehelyett a tizenhatosig rohant, beadása viszont a kapu felett 3-4 méterrel suhant el.

64. perc: A Siófok is változtat. Szakály Dénes helyére Eördögh jött be.

62. perc: Cserélt a Pécs! Kövesdi helyére Szabó Zalán érkezett.

61. perc:Jagodics birkózott a felezőnél Adamcsekkel, amiért megkapta második sárgáját, így mehetett zuhanyozni.

59. perc: Adamcsek előtt Horváth Milán nagy igyekezetében átfejelte a kifutó Szmolát, majd a kapussal ütközve elesett. A játékvezető a pécsi csatárt látta szabálytalannak.

56. perc: Cserélnek a hazaiak! Bíró Bence helyére Adamcsek, Grabant helyére Kónya Dávid érkezett.

48. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Siófok!Kiss Balázs kapott nagyszerű labdát, majd 14 méterről átemelte a kirohanó Helesfayt. A labda épp a bal alsóba hullott. 0–1

46. perc:Folytatódott a találkozó.

Véget ért az első félidő!

43. perc: Grabant fordulhatott a kapu felé a tizenhatos vonalán, de megpattant előtte a labda, így a jobbal megküldött lövéséből bedobás lett.

35. perc:Geiger is sárga lapot kapott.

29. perc: Hegedűs egy lövőcsellel három vendégvédőt is összeugrasztott, majd Geiger elé tálalt. Labdája viszont túl lassú volt, így a társ már csak Polényi lábai közt tüzelhetett. Bár Szmola elsőre nem fogta meg az erős, lapos lövést, gyorsan javított.

Kövesdire nagyon oda kellett figyelniük a vendégeknek (Fotó: Új Dunántúli Napló/Laufer László)

25. perc:
Grabant futott el a jobb szélen, majd a második hullámban érkező Kövesdi elé készített. A fiatal pécsi középpályás 12 méterről kapásból jobbal a bal kapufa mellé lőtt, de Szmola jól helyezkedett, és védett.

19. perc:Rácz birkózta le a felező közelében Horváth Pétert, amiért ő is sárga lapot kapott.

14. perc: Hursán tekerte a a tizenhatos jobb csücskének magasságából, a kaputól nagyjából 18 méterre megítélt szabadrúgást a jobb felső felé, de a lécek találkozásán csattant a labda.

13. perc:Jagodics Bence kapott sárga lapot, mert a kiugró Hegedűst buktatta a tizenhatos előterében.

Szakály Attila eddig nem tudta igazán veszélyes helyzetben megjátszani a társakat (Fotó: Új Dunántúli Napló/Laufer László)

7. perc:
Hegedűs 23 méterről eleresztett szabadrúgását Szmola tornázta ki a bal alsóból.

4. perc: Geiger és Kövesdi kényszerítője végén előbbi lőhetett 13 méterről, de a próbálkozását Jagodics szögletre mentette.

2. perc: Sági bedobása után Hegedűs elé fejelte egy vendég védő a labdát, a támadó pedig 17 méterről ballal félfordulatból lőtt, de egy 30 centit tévedett.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A tiszta sárgában játszó vendégek indították útjára a labdát.

A Siófok már készen áll a kezdésre (Fotó: Új Dunántúli Napló/Laufer László)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hullámzó teljesítményt nyújtó Pécsi MFC a szezonbeli első győzelmét a legutóbbi fordulóban megszerző BFC Siófok ellen.