MÓCZÁN ZOLTÁN (összefoglaló), KVANDUK BENCE (percről percre) 2022.03.21 22:00 Frissítve: 2022.03.22 00:00

NB II: nem bírt egymással a PMFC és a Kecskemét

A labdarúgó NB II 29. fordulójának utolsó mérkőzésén a Pécsi MFC a Kecskeméti TE-t fogadta. Mindkét csapat előtt volt lehetőség arra, hogy megszerezze a győzelmet érő gólt, szabályosan viszont egyik sem talált be a kapuba.

Katona (pirosban) többször is zavart keltett a Kecskemét védelmében felfutásaival (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ
PÉCSI MFC–KECSKEMÉTI TE HUFBAU 0–0
Pécs,
PMFC Stadion, 600 néző. Vezette: Kárpály Mihály (Berényi Ákos, Belicza Bence)
PMFC: Helesfay – Króner, Rácz L., Dávid Z. (Zsemlye, 61.) – Sági, Futó, Nikitscher, Geiger (Kónya, 61.), Katona L. – Adamcsek (Hegedűs M., a szünetben), Bíró B. (Tihanyi, 76.). Vezetőedző: Vas László
Kecskemét: Varga B. – Buna (Győri, 80.), Szabó A., Rjasko, Szalai G., Grünvald (Hadaró, 74.) – Nagy K., Vágó, Szuhodovszki (Szabó L., 90.) – Tóth B., Lukács D. Vezetőedző: Szabó István
Vas László:
– A küzdelem domborodott ki, rengeteg volt a technikai hiba, hiányzott a minőség a játékunkból. Ha pontosabbak vagyunk, megszerezhettük volna a három pontot. Az összkép alapján reális a döntetlen.
Szabó István: – Pécsen sokszor örülni kell a pontszerzésnek, de úgy érzem, a nagyobb lehetőségek ezúttal előttünk adódtak. Nehéz a PMFC ellen játszani, de a helyzetek alapján nyernünk kellett volna.

Idén a Kecskemét hajthat végre hasonló bravúrt, mint tavaly a Pécs, hiszen a csapat akkor újoncként az utolsó pillanatig harcban állt a dobogóért, most ugyanezt az utat a KTE járja be. Mindkét együttes óvatosan kezdett, s bár az első félidőben mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, Helesfay Donátnak egyszer óriási bravúrral kellett védenie. Derekasan gyötörték egymást mezőnyben a csapatok, a pécsiek leginkább egyéni betörésekkel próbálkoztak a masszívan védekező kecskemétiekkel szemben, nem sok sikerrel, hiszen sokszor a második cselre sem jutott idő. Ami furcsa volt, hogy veszélyes átlövésekkel egyik játékos sem próbálkozott, pedig a tömör védőfallal szemben talán ez lehetett volna az eredményes megoldás. Mint ahogyan is feltűnt, hogy a pécsiek nem használták ki mind az öt cseréjüket és a vendégeknél is csak hárman kaptak lehetőséget a kispadról beszállva. Jobbára a vendégek tudtak gyorsabban átváltani védekezésből támadásba, míg a hazaiak sokszor elszórták a kecskeméti tizenhatos előtt a labdát.

A szünetben először Vas László változtatott, behozta szélre a gyors Hegedűs Márkot, majd később a másik oldalra a hasonlóan villámléptű Kónya Dávidot. Ez a változtatás kicsit felgyorsította a hazaiak játékát, de a nagyobb helyzetek a kecskeméti kontrákból alakultak ki, a PMFC kapusának háromszor is óriási bravúrt kellett bemutatnia. A vége felé aztán a játékvezetőnek is többször kellett a zsebébe nyúlnia, hogy sárga lapokkal kordában tartsa az indulatokat, hiszen megszaporodtak a mezőnybeli szabálytalanságok, főleg azért, mert már egyik fél sem akarta hagyni, hogy a másik helyzetbe kerüljön. A végén azonban maradt a gól nélküli állás, ami azt jelenti, hogy a szegediek vasárnapi győzelmüknek köszönhetően megőrizték harmadik helyüket a táblázaton, de még van kilenc forduló, bármi történhet, hiszen csak egy pont a különbség a Szeged-Csanád Grosics Akadémia és a PMFC között. 0–0

Vége a mérkőzésnek!

90+1. perc: Futó is besárgult.

90. perc: Cserélnek a vendégek, Szuhodovszki helyén Szabó László folytatja.

85. perc: Hegedűs szabadrúgása tekeredett veszélyesen a kecskeméti kapura, de Varga Bence résen volt.

81. perc: Nagy Krisztián kapott sárga lapot, bár a szabálytalanságot nem ő követte el.

80. perc: Cseréltek újra a vendégek, Buna helyére Győri érkezett.

76. perc: Cserélt a PMFC ismét, Bíró Bence helyére Tihanyi érkezett.

74. perc: Cserélnek a vendégek. Grünvald helyén Hadaró a pályán.

71. perc: Hegedűs cselezett befele a tizenhatos jobb sarkánál, majd jobbal tekert a hosszúra, de célt tévesztett.

70. perc: Rácz László kapott sárga lapot.

68. perc: Lukács Dániel kapott sárga lapot.

68. perc: A szöglet után Helesfaynak kellett nagyot nyújtózkodnia, de ismét sikeresen hárított.

66. perc: Lukács Dániel fejezett be egy gyors kecskeméti kontárt, de a kirohanó Helesfayba lőtt.

65. perc: Hegedűs remekül találta meg a két védő között berobbanó Kónyát, de a társ védője szorításában nem tudta kapura pöccinteni a labdát.

61. perc: Kettőt cserél a Pécs! Dávid Zoltán helyett Zsemlye, Geiger helyett Kónya folytatja.

55. perc: Geiger tüzelt húsz méterről, de nem találta el a jobb alsót.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! Adamcsek helyére Hegedűs Márk érkezett a PMFC-be a szünetben.

Véget ért az első félidő!

44. perc: Grünvald kapott sárga lapot egy durva belépőért.

41. perc: Adamcsek vehetett át zavartalanul a tizenhatos vonalán egy labdát, lövését Bíró Bence elé védte Varga Bence, de a hálóba pöccintő pécsi támadó lesen volt.

33. perc: Nagy Krisztián vehetett át nyugodtan egy beadást a tizenhatoson belül, majd jobbal tekert a bal felső irányába, de célt tévesztett.

25. perc: Geiger próbálkozott tizenhétről, kicsit balról, Varga Bence nagyot nyújtózva tolta a kapu fölé a labdát.

23. perc: Sági engedte el az alapvonalról visszapasszolt labdát Geigernek, aki a tizenhatos jobb sarkának magasságából kapásból tüzelt. Varga Bence szögletre hárított.

14. perc: Sági mentett óriásit Lukács Dániel elől, akinek tökéletesen készítette le a társ a labdát.

13. perc: Nikitscher tüzelt tizenhatról, középről, de a felugró Bíró Bencét találta el.

6. perc: Bíró Bence harcolt meg agresszívan egy labdáért, de átadását Adamcsek elől szögletre tisztázták a vendégek.

4. perc: Egy kiugratást Lukács Dániel futott be, de a kirohanó Helesfayba lőtte a labdát.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A piros-feketében játszó hazaiak indították útjára a labdát.

Felálltak a kezdéshez a csapatok!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hullámzó formát mutató Pécsi MFC a Kecskeméti TE ellen.

2022.08.16 17:31:34

Labdarúgó NB II BERECZ CSABA

Megszerezte első hazai győzelmét a DVTK.

2022.08.16 18:18:32

Labdarúgó NB II PEHR NÁNDOR

A Kozármisleny nagy erőfeszítéseket tett a győzelemért, de képtelen volt betalálni.

2022.08.16 18:27:57

Labdarúgó NB II LENDVAI MARTIN

Nyeretlen maradt a BMTE, a kisalföldiek egy ponttal távoztak a Promontor utcából.

2022.08.16 18:38:54

Labdarúgó NB II GAJDÁCS PÁL

Az MTK a jól rajtoló lila-fehéreknek sem kegyelmezett, és meggyőző különbségű győzelmet aratott.