A PMFC megszakította a DVTK közel öt hónapos szériáját

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.02.27. 13:50
Bíró Bence kettőt gurított a DVTK-nak (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A Pécsi MFC feliratkozott a Szolnok és a Szeged mellé, hiszen még csak ez a három csapat tudta legyőzni a DVTK-t ebben a bajnokságban. A pécsiek háromgólos sikerükkel a Diósgyőr csaknem öt hónapon át tartó, 13 meccses veretlenségi sorozatot szakították meg a labdarúgó NB II 25. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

PÉCSI MFC–DIÓSGYŐRI VTK 3–0 (1–0)
Pécs,
PMFC Stadion, 700 néző. Vezette: Csonka Bence (Huszár Balázs, Máyer Gábor)
PMFC: Helesfay – Sági, Króner, Rácz L., Dávid Z., Katona L. – Nikitscher, Futó, Geiger (Bachesz, 90+1.), Hegedűs M. (Károly B., 68.) – Bíró B. (Hursán, 85.).Vezetőedző: Vas László
DVTK: Póser – Eperjesi, Szatmári, Belényesi – Polgár (Eppel, a szünetben), Zsolnai (Molnár G., 66.), Lucas, Oláh B. (Bertus, 76.), Bárdos –Kocsis D. (Keller, a szünetben), Horváth Z. (Könyves, a szünetben). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Hegedűs M. (39.), Bíró B. (66., 72.)
Vas László: – Nagy öröm, hogy az osztály egyik legjobbja ellen ilyen játékot nyújtottunk. Vártam már ezt a teljesítményt, egy tökéletes nap kellett hozzá...
Kondás Elemér: – A mi szempontunkból sok jót nem mondhatok erről a találkozóról. Gyengén teljesítettünk, az ellenfél jobb volt, jobban akart és rendre megnyerte a párharcokat. Készültünk ugyan a nagy bedobásaikra, mégis ebből kaptunk két gólt. Tizenhárom meccs után szenvedtünk vereséget, ettől még nem megyünk a Sajónak...

Szenvedett a pécsi pályán a DVTK. Az első játékrészt a kezdetetektől a PMFC irányította, még ha ez nem is csúcsosodott ki igazán nagy helyzetben. Az viszont árulkodó, hogy a bajnokaspiránsnak a 33. percben volt az első kapura tartó lövése, addig az utolsó passzok mindig pontatlanok voltak, és Ságiék össze tudták szedni a kósza labdákat. Az első félórát követő Lucas-löket sem hozta kellemetlen helyzetbe Helesfayt, aki könnyedén magához húzta a labdát. A 39. percben aztán learatta szenvedélyének gyümölcsét a Pécs, egy lapos centerezést követően Hegedűs Márk becsúszva lőtt a vendégek kapujába, 1–0. A pihenőig még volt lehetősége megkétszerezni az előnyét a Pécsnek, de Nikitscher nem talált be.

A szünetben két korábbi válogatott támadót is harcba küldött Kondás Elemér, Eppel és Könyves pedig fel is pörgette a vendégek támadójátékát. Ennek ellenére egy bedobást követően növelte előnyét a PMFC,Bíró Bence talált a kapuba Póser lábai között, 2–0.

A 72. percben aztán duplázott Bíró, miután egy előrevágott labdát jól vett át, a védője pedig nem bírta lebirkózni. Ezzel pedig biztossá tette a legutóbb október 3-án, Szegeden (1–2) vereséget szenvedő DVTK harmadik botlását. Emellett a Pécs azt a bravúrt is magénak tudhatja, hogy az egyetlen csapat a mezőnyben, amely kettőnél többet lőtt Póseréknek, 3–0.

20. Szolnoki MÁV FC25581224–38–1423

90+3. perc: vége a találkozónak! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Geiger helyén az utánpótlás válogatott pécsi nevelés,Bachesz Edvin debütál a PMFC-ben.

85. perc: Bíró Bence hagyta el a pályát, Hursán jött a helyére.

81. perc: Szatmári lőtt távolról, de Helesfay fogta a próbálkozást.

76. perc: Oláh Bálint helyére Bertus állt be a DVTK-ba.

75. perc:Króner is besárgult.

Bíró Bence elemében volt a fordulás után (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

72. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Ismét betalált a Pécs!!!Károly lőtte előre a labdát, Bíró Bence pedig megverte a védőjét, és jobbal 11 méterről ezúttal a jobb alsóba gurított, 3–0.

68. perc: Hegedűs Márk helyére Károly Bálint érkezett a Pécsnél.

66. perc: GÓÓÓÓÓL! Bíró talált be! Egy bedobás után a továbbcsúsztatott labdára csapott le Bíró, majd higgadtan gurított 12 méterről a bal alsóba Póser lábai között, 2–0.

66. perc: Zsolnai helyére Molnár Gábor érkezett a pályára a vendégeknél.

61. perc: Könyves tört be a pécsi tizenhatoson belülre, de Rácz László szögletre menteni tudott előle.

Ráczékon nem jutott át a Diósgyőr (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

58. perc:
Hegedűs Márk szögletét Katona csúsztatta kapura, de Póser védeni tudott.

58. perc: Villámgyors kontrát vezetett a Pécs, amelynek végén Geiger centerezett laposan a középen érkező Bíróhoz, de Bárdos mentett.

57. perc: Lucas szögletét Eppel bólintotta kapura, de Helesfay nagyot nyújtózva védett.

50. perc:Rácz László odakönyökölt ellenfelének, ezért sárga lapot kapott.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A szünetben cserélt a Diósgyőr. Keller, Eppel és Könyves érkezett Kocsis Dominik, Polgár és Horváth Zoltán helyére.

Véget ért az első félidő, 1–0-s hazai vezetés mellett pihennek a csapatok!

45. perc: Hegedűs Márk lelopta Szatmári lábáról a labdát, de Póser figyelt, és még azelőtt felkapta azt, mielőtt a pécsi támadó lőhetett volna.

44. perc: Nikitscher indult el a bal szélről befelé, egy lövőcsellel visszatette a bal lábára a labdát, majd 17 méterről fölé lőtt.

43. perc:Bárdos kapott sárga lapot Sági buktatásáért.

39. perc: GÓÓÓÓÓL! Bíró Bence centerezett laposan, Hegedűs Márkpedig becsúszva a kapuba talált, 1–0!

38. perc: Hegedűs tette ki szépen Katona elé a labdát, de a védő beadása magasan a kapu felett szállt el.

Futó bedobásai életveszélyt jelentettek a Diósgyőr számára (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

33. perc:
Megvolt a DVTK első kaput eltaláló lövése, Lucas löketét simán fogta Helesfay.

23. perc: Geiger megpattanó lövését Bíró Bence csúsztatta a kapu torkából fölé.

18. perc: Hegedűs nyeste középre a labdát, de Katona Levente nem tudott fejelni. Bár a Pécsnél maradt a labda, csak egy szögletet tudott kiharcolni Geiger.

8. perc: Bíró Bence maradt a földön a tizenhatoson belül, a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

4. perc: Geiger fordult le szépen Oláh Bálintról, aki csak szabálytalanul tudta megállítani ellenfelét, sárga lap a jutalma.

3. perc: Sági próbálkozott 20 méterről, de saját csapattársát, Dávid Zoltán találta hasba, aki ez után nem tudta megjátszani a labdát.

A DVTK-nak kemény ellenállásra kell számítania Pécsett (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

1. perc:Kezdődik a találkozó! A hagyományos piros-fekete mezében szereplő PMFC indította útjára a labdát. A Diósgyőr fehér szerelésben játszik.

A csapatok felsorakoztak, a mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődik. Korábbi labdarúgóira, Bencsik Vilmosra, Bendes Tiborra és Havasi Lajosra emlékezik a PMFC.

Geigeréknek nagyon kell koncentrálniuk a listavezető ellen (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

ELŐZMÉNYEK

A TABELLA ELSŐ ÖT HELYEZETTJÉBŐL NÉGY egymás ellen játszik vasárnap és hétfőn az NB II-ben, de a listavezető Diósgyőr sem számíthat könnyű mérkőzésre, elvégre a Pécsi MFC otthonában lép pályára.E két csapat legutóbb a 2014–2015-ös idényben találkozott egymással, a miskolciak 2–1-re nyertek idegenben, akkor még mindketten az élvonalban szerepeltek. A feljutásra most a Diósgyőrnek van reális esélye, öt ponttal előzi meg a második helyezett Vasast és héttel a harmadik, de már nem feljutó helyen álló Szeged-Csanád Grosics Akadémiát. Azért is lehet érdekes a vasárnapi forduló, mert a DVTK vereségével tömörödhet az élmezőny.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi két fordulóban csak pontot összekapart Pécsi MFC a 13 forduló legyőzhetetlen, éllovas Diósgyőri VTK ellen.