Megküzdött a három pontért a Pécs a Siófok ellen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2020.10.04. 16:50
A labdarúgó NB II 11. fordulójában a NB III-ból feljutott csapatok közül eddig legjobban szereplő PMFC a Siófokot látta vendégül. A találkozó 32. percében Hegedűs első idénybeli találatával megszerezte a vezetést a hazaiaknak, s az előnyt már nem is engedte ki a kezéből a Pécs.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ
11. FORDULÓ

PÉCSI MFC–BFC SIÓFOK 1–0 (1–0)
Pécs,
PMFC Stadion, 2200 néző. Vezette: Móri Tamás (Farkas Balázs, Ország Péter)
PMFC: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona – Grabant, Futó (Tölgyesi, a szünetben), Kónya, Hegedűs M. (Óvári Zs., 66.) – Adamcsek (Tihanyi, 76.), Geiger (Batizi-Pócsi, 85.). Vezetőedző: Vas László
SIÓFOK: Hutvágner – Izing (Horváth M., 67.), Jagodics, Deutsch B. (György N., 81.) – Polényi, Cipf (Hajnal G., 62.), Tajthy T. (Nikházi, 81.), Balogh B., Tömösvári (Kecskés, a szünetben) – Elek B., Gaál B. Szakmai igazgató: Mihalecz István
Gólszerző: Hegedűs M. (32.)

Pár percnyi ismerkedést követően azonnal támadni kezdett a PMFC a Siófok ellen, és a gólszerzéstől sem állt messze. Azonban a kezdeti megilletődöttség után a vendégek is elkezdtek veszélyes kontrákat vezetni, viszont a pécsi védelmet ha meg is tudták ingatni, akkor sem tudtak túljárni Helesfay eszén. A 20. perctől viszont tovább növelték a nyomást Vas László tanítványai, aminek a 32. percben lett meg az eredménye. Futó nagy bedobását követően Hegedűshöz került a labda, aki kapásból kilőtte a jobb felsőt. A fiatal támadó láthatóan megkönnyebbült a találatot követően, hiszen első gólját szerezte az idényben.

A szünetig többször növelhette is volna előnyét a Pécs, de a második találat nem jött össze az Izing, Jagodics, Deutsch trió szorításában a hazai támadóknak. Pedig Geiger előtt több ígéretes lehetőség is adódott.

A fordulás után nem engedte ki a kezéből az irányítást a PMFC, és mindent megtett azért, hogy lezárja a találkozót. Azonban, ahogy azt a hazai közönség az elmúlt időszakban megszokhatta, a befejezésekbe folyamatosan hiba csúszott. Geiger, Adamcsek és Óvári is kihagyott egy-egy nagy helyzetet. A bajnokság egyik legstabilabb védelme ellen a Siófoknak nem sok lehetősége volt egyenlíteni, bár Helesfaynak egyszer bravúrral kellett hárítania. 1–0

20. FC Csákvár103710–24–143

90 + 4. perc: Kónya indítását Horváth Milán elfelejtette Grabant elől, és a játékvezető véget vetett a találkozónak.

90+1. perc: Négy perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

90. perc: Króner cselezett a Siófok tizenhatosán belül, de a centerezése előtt kiment a labda pedig Óvári kiváló pozícióban volt.

89. perc: Sólyom Csaba, a Pécs kapusedzője kapott sárga lapot reklamálásért.

85. perc: Gegier helyén Batizi-Pócsi folytatja a Pécsben.

81. perc: Kettős csere a Siófoknál. Deutsch helyett György, Tajthy helyett Nikházi folytatja.

Kónya többször is jó megoldással vétette magát észre hátravontabb pozícióból (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

80. perc: Óvári forgolódott a Siófok tizenhatosán belül, de Jagodics elválasztotta a labdától. Nem nyugodhatott meg viszont a vendég alakulat, szinte azonnal ismét Óvárinál volt a labda, viszont közeli lövését Hutvágner bravúrral hárította.

76. perc: Ismét cserél a PMFC, Adamcsek helyére Tihanyi érkezik.

75. perc: Deutsch kapott sárga lapot miután felrúgta Grabantot.

71. perc: Kecskés a kéttagú sorfalba lőtte a távoli szabadrúgást.

Adamcsek most nem tudott túljárni a Siófok védőinek eszén (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

70. perc: Tölgyesi kapott sárga lapot egy szabálytalanság után.

68. perc: Az egy perce pályára lépő Horváth Milán szemmel láthatóan két kézzel taszította fel az egyértelmű gólhelyzetben kilépő Grabantot, de a játékvezető továbbot intett.

67. perc: Geiger vette le teljesen szabadon a labdát a tizenhatoson belül, de balos lövése keresztbe elment a kapu előtt. Óvári nem érhetett a labdába. A pécsi támadás után cserélt a Siófok, Izing helyére Horváth Milán érkezett.

66. perc: A Pécsből a gólszerző Hegedűs Márk hagyta el a pályát vastaps közben, helyén Óvári Zsolt folytatja.

63. perc: Hegedűs vezette a labdát a Siófok tizenhatosán belül, de nem tudta bebökni középre, Jagodics felszabadítása viszont Tölgyesihez került, aki 22 méterről lőtt, azt azonban Izing fejelte vissza a mezőnybe.

62. perc: Cserélt a Siófok. Cipf helyére Hajnal Gergely állt be.

59. perc: Jobb oldali Siófok szöglet után kontrázhatott a Pécs, de Geiger 14 méterről mellé lőtt.

58. perc: Gaál indulhatott be a pécsi tizenhatoson belülre, de Preklet szögeltre mentett.

55. perc: Azonnal veszélyes kontrát vezetett a Pécs a Siófok lehetősége után, de Polényi időben ért vissza, és belelépett Adamcsek 17 méterről eleresztett lövésébe.

55. perc: Helesfay hatalmasat mentett Gaál lövése után.

52. perc: Adamcsek zseniálisan ugratta ki Kónyát, aki centerezett, de a bevetődő Hegedűs elől tisztázni tudott Jagodics szinte a siófoki gólvonalról.

46. perc: Mindkét csapat cserél a szünetben. Futó helyén a debütáló Tölgyesi folytatja a Pécsben, míg a Siófokban Tömösvári helyén Kecskés játszik.

A Pécs már visszatért a pályára, a Siófoknál még tart a félidei eligazítás.

Vége az első játékrésznek! Hegedűs Márk góljával vezet a Pécs 1–0-ra.

40. perc: Grabant jobb oldali szabadrúgása Geiger elé pottyant, aki lőtt, de Deutsch blokkolni tudott. Szöglet következett, amit Rácz fejelt kapura, de fölé szállt a labda.

Cipfék nem gyakran tudták megbontani a Pécs védelmét (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

36. perc: Geiger tört be a tizenhatoson belülre, de Izing elválasztotta a labdától.

35. perc: Izing kapott sárga lapot egy szabálytalan szerelésért.

A tavalyi pécsi házi gólkirály, Hegedűs először örülhetett az NB II-ben (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

32. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Pécs! Futó nagybedobását követően Adamcsek fejelte vissza a labdát, HegedűsMárk pedig 12 méterről félfordulatból ballal a jobb felsőbe lőtt. 1–0

32. perc: Hegedűs ugratta ki Geigert, aki a tizenhatos jobb széléről centerezett, de csak siófoki védőt talált.

30. perc:Gaál pároslábbal csúszott rá Ráczra, egyelőre megúszta lap nélkül.

26. perc: Grabant jobboldali szögletét követően felszabadítottak a siófoki védők, de szinte azonnal ismét a büntetőterületükön belül volt a labda. Adamcsek gyanús körülmények között tűnt el a védők mellett, de a játékvezető szögletet ítélt.

22. perc: Adamcsek lőhetett a tizenhatos bal sarkáról, de a labda fölé szállt.

16. perc: Jobb oldalról végezhetett el szabadrúgást a Siófok, de veszélytelen volt.

14. perc: Újabb siófoki szöglet, ismét Balogh Bence tekert középre, Helesafy Donát viszont kiöklözte.

13. perc: Baloldalról végezhetett el szögletet a Siófok, Balogh Bence ívelt középre az egyedül álló Ráczhoz, aki felszabadított.

5. perc: Króner lágy emelését Hegedűs fejelte a Siófok kapujára, de nem volt elég erő a mozdulatban, így Hutvágner könnyedén magához ölelhette a labdát.

4. perc: Grabant jobboldali szögletét Adamcsek fejelte a Siófok kapuja fölé az ötösről.

3. perc: Óriási csata zajlik a mezőnyben 2200 néző előtt.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A szokásos piros-fekete mezében játszó Pécs indította útjára a labdát.

A Pécs felkészült a javításra (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés.Kiderül, mire jut egymással a mezőny egyik leggólképtelenebb csapata, az utóbbi három fordulóban nyeretlen Pécsi MFC a mögötte két pont lemaradásban lévő Siófok ellen, amely legutóbb alulmaradt a Somogy megyei derbin.