A hosszabbításban egyenlített a Nyíregyháza a Pécs ellen

Bereczky BenceBereczky Bence
2022.04.17. 16:50
Hamar előnybe került a Pécs, de a hosszabbításban egyenlített a Szpari (Fotó: Trifonov Éva)
A labdarúgó NB II 33. fordulójában a játéknap előtt nyolcadik helyen álló Nyíregyháza az ugyancsak 45 ponttal hetedik Pécsi MFC-t fogadta, és a mérkőzés 1–1-es döntetlennel rét véget.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–PÉCSI MFC 1–1 (0–1)
Balmazújváros,
Városi Stadion, 500 néző.Vezette: Sipos Tamás (Medovarszki János, Márkus Péter)
Nyíregyháza: Fejér– Godwords (Szabó B., 86.), Szokol, Gengeliczki, Jánvári, – Sigér Á. (Paku, 66.), Márkus– Vass P. (Hamed, 66.), Zamostny (Banyoi, 78.), Gresó (Nemes, 78.) – Novák Cs. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Pécs: Bukrán– Sági, Rácz L., Katona L., Marques-Airosa– Kónya D., Futó, Nikitscher, Grabant (Tihanyi, 59.) – Bíró B. (Adamcsek, 59.), Szabó Z. (Zsemlye, a szünetben).Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Szabó B. (90+3.), ill. Nikitscher (9.)
Feczkó Tamás: – A sors igazságtalansága, hogy a mérkőzést nem nyertük meg. Kétszer a kapufáról pattant ki a labda, kétszer a gólvonalról mentettek a pécsi védők. Annak örülök, hogy egy saját nevelésű fiatal játékosunk szerezte az egyenlítő gólunkat.
Vas László: Jól kezdtük a mérkőzést, gyorsan megszereztük a vezetést is, majd kontrolláltuk a találkozót. A Nyíregyháza főleg pontrúgások után volt veszélyes, de ezekből nem sikerült betalálnia. Nem jó a hosszabbításban két pontot veszíteni, de megérdemelt döntetlen született.

A Pécs kezdte jobban az azonos pontszámú csapatok mérkőzését, már a 9. percben előnybe kerültek a vendégek Nikitscher átlövése után. A folytatásban kiegyenlített volt a játék, a Nyíregyháza a félidő végén egyenlíthetett volna, de Gresó szabadrúgása a kapufán csattant.

A második félidő eseménytelenül telt, egészen a találkozó hajrájáig, amikor a Szpari kapuja elé szorította a Pécset. Gengeliczki kétszer is közel járt a gólhoz, de fejesei elkerülték Bukrán kapuját. A hosszabbítás utolsó percében mégis összejött az egyenlítés a hazaiaknak: Novák Csanád távoli lövése a kapufán csattant, a kipattanót a csereként beálló Szabó Bálint pedig 14 méterről a jobb sarokba lőtte, megmentve egy pontot csapatának. 1–1

20. III. Kerületi TVE337101630–52–2231

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés, az utolsó pillanatban egyenlített a Szpari! Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

Bukrán kapujába a 93. percig nem tudtak betalálni a Szpari játékosai  (Fotó: Trifonov Éva)
Bukrán kapujába a 93. percig nem tudtak betalálni a Szpari játékosai (Fotó: Trifonov Éva)

90+3. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a Nyíregyháza! Novák Csanád 18 méteres lövése a felső lécen csattant, a kipattanó Szabó Bálint elé került, aki átvette a labdát, majd 14 méterről ballal, a bal alsó sarokba lőtt. 1–1!

90+2. perc: Nemes beadása után Gengeliczki fejelt a bal kapufa mellé 6 méterről.

90. perc: 3 percet hosszabbít a játékvezető.

87. perc: Paku szöglete után Gengeliczki fejelt 6 méterről, Futó a gólvonalról vágta ki a labdát.

86. perc: Godwords helyett Szabó Bálint a pályán a Szparinál.

83. perc: Egy jobbról elvégzett nyíregyházi szöglet után ide-oda pattogott a labda, végül nagy nehezen fel tudtak szabadítani a pécsi védők.

81. perc:Paku távoli lövését könnyedén fogta Bukrán.

78. perc: Nyíregyházi cserék: elhagyta a pályát Zamostny és Gresó, érkezik helyettük Banyoi és Nemes.

76. perc: Godwords könyökölte le Tihanyit, ismét sárga lap. Eddig ez a sárga lapok félideje.

71. perc: Ismét egy sárga, Szokol kapott lapot Tihanyi lerántásáért.

69. perc: Bukrán kapott sárga lapot időhúzásért.

66. perc: Kettőt cserél a Szpari is: érkezik Hamed és Paku, elhagyja a pályát Vass P., és Sigér Á.

63. perc: Nem ez a futballtörténelem legjobb második félideje eddig...

59. perc: Az eseménytelen második félidőt két pécsi csere szakítja meg: Bíró helyett Adamcsek, valamint Grabant helyett Tihanyi a pályán.

46. perc: Cserélt a szünetben a PMFC, Szabó Zalánt, Zsemlye váltotta.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45+3. perc: Véget ért az első félidő, Nikitscher góljával vezet a Pécs a szünetben.

45. perc: A játékvezető 3 percet hosszabbít.

42. perc: A kezezés miatt megítélt szabadrúgást Gresó tekerte 20 méterről a jobb oldali kapufára.

41. perc: Nikitscher kapott sárga lapot kezezésért.

34. perc: Vass Patrik passza után Gresó lőtt nagy helyzetben 12 méterről fölé.

A pécsiek vezető gólja után aktívabb lett a Szpari   (Fotó: Trifonov Éva)
A pécsiek vezető gólja után aktívabb lett a Szpari (Fotó: Trifonov Éva)

30. perc: Átvette a kezdeményezést a Szpari, det egyelőre nem tudott komolyabb helyzetet kialakítani a hazai csapat.

16. perc: Futó is reklamál, még egy sárga lap.

15. perc: Feczkó Tamás kap sárga lapot reklamálásért. A Nyíregyháza szakvezetője szorgosan gyűjti a lapokat a szezonban, most tért vissza az ötödik sárga lapja miatti eltiltásából.

9. perc: GÓÓÓL! Vezet a Pécs! Nikitscher 21 méterről szánta el magát lövésre, a bal alsó sarokba tartó labdát Fejér nem tudta hárítani. 0–1!

6. perc: Szabó Z. 18 méteres lövését könnyedén fogta Fejér.

A mérkőzést megközelítőleg 500 nézi tekinti meg a helyszínen

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Nyíregyháza piros-kékben, a vendégek fehérben játszanak.

Négy forduló után újra győzelemre készültek a nyíregyházi játékosok    (Fotó: Trifonov Éva)
Négy forduló után újra győzelemre készültek a nyíregyházi játékosok (Fotó: Trifonov Éva)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a két 45 pontos csapat, a pályaválasztó Nyíregyháza Spartacus és a vendég Pécsi MFC Balmazújvárosban. A szabolcsiak az előző négy körben csupán egy pontot gyűjtöttek, míg a baranyaiak az előző fordulóban ötmeccses nyeretlenségüknek vetettek véget az ETO legyőzésével.