Hajrában fejelt góllal győzte le az Óvár a Szparit

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2023.04.26. 16:50
Három döntetlen után kikapott a Nyíregyháza – Novák Csanád nélkül (Fotó: Koncz Márton, archív)
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a játéknap előtt 16. helyezett Nyíregyháza Spartacus FC az öt ponttal többet gyűjtő, 14. Credobus Mosonmagyaróvárt látta vendégül Balmazújvárosban. A vendégek Nagy Zoárd fejesével begyűjtötték a három pontot, és nagy lépést tettek a bennmaradás kiharcolása felé (0–1).

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 0–1 (0–0)
Balmazújváros, Balmazújvárosi Városi Stadion, 250 néző. Vezette: Rúsz Márton (Garai Péter, Bornemissza Norbert)
NYÍREGYHÁZA:
Hegedüs L. – Kiss Á. (Farkas B., a szünetben), Szokol, Baki, Nagy B. – Sigér Á. (Major M., 75.), Vass P. – Kovácsréti, Pantovics, Pataki B. (Szerető, 56.) – Gresó (Pekár, 67.).Sportigazgató: Fekete Tivadar
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Czingráber – Nagy K. (Nagy Z., 56.), Vukaszovics, Sajbán Miklós (Illés D., 56.; Debreceni, 84.), Szalka (Gáncs, 75.) – Puhtjejev (Korbély, 75.).Sportigazgató: Király József
Gólszerző: Nagy Z. (83.)
Fekete Tivadar:– Csalódott vagyok, mert nem kaptam vissza a játékosoktól azt a szenvedélyt a pályán, amely jellemzett minket az elmúlt találkozókon. Nagyon nehéz helyzetben vagyunk, a kiesés elkerüléséért kell harcolnunk a hátralévő találkozókon.
Király József:– Nagy tétje volt a mérkőzésnek, és ez rányomta bélyegét a játékra. Az első félidőben a Nyíregyháza játszott fölényben, de nagy helyzeteket nem tudott kialakítani. Szünet után viszont már mi is többet támadtunk, és fontos három pontot szereztünk.

Kiváló cserének bizonyult Nagy Zoárd, aki egy szöglet utáni fejes góllal győzelemhez segítette a Mosonmagyaróvárt a Nyíregyháza vendégeként. Az első félidőben inkább a hazaiak uralták a játékot, de Kovácsréti Márk két lövésén kívül nem igazán kerültek a vendégek kapuja elé.

A második játékrészben már egy lövésük az óváriaknak is volt, igazi helyzetet azonban ők sem alakítottak ki. A sárga lapokkal igencsak dúsított félidő hajrájában született a meccs egyetlen gólja, bal oldali sarokrúgás után Nagy bólintott a kapuba. Hiába tett fel mindent egy lapra a végén a Szpari, nem sikerült egyenlítenie, így nagyon nehéz helyzetbe került a bajnokság vége előtt négy fordulóval. 0–1

20. Dorogi FC346101829–51–2228

90+4. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc: Király József is sárgát kapott.

Négy perc lesz a ráadás.

90. perc: Farkas csúsztatása kerülte el a kaput.

88. perc: Szerető tette Vass elé a labdát, aki 18-ról lőtt, de a vendégek ezt is meg tudták állítani.

87. perc: Majort rántotta le Gáncs, ő is megkapja a lapját.

85. perc: Korbély kapott sárgát.

84. perc: Illés nem tudja folytatni, Debreceni állt be helyette.

83. perc: GÓÓÓL! Nagy Zoárd fejesével előnybe került a Mosonmagyaróvár! Egy bal oldali szögletet követően emelkedett a legmagasabbra a vendégek játékosa, aki a levegőben megelőzte a hazaiak kapusát és a hálóba bólintott. 0–1

80. perc: Pantovics készítette le a tizenhatos előterében Kovácsrétinek, akinek a lövését a védők blokkolták.

77. perc: Fekete Tivadar kapott sárga lapos figyelmeztetést reklamálásért.

77. perc: Pantovics beadása után pattogott középen a labda, de végül ki tudták vágni a vendégek.

75. perc:Korbély és Gáncs a pályán a vendégeknél, Puhtjejev és Szalka ment le. A hazaiaknál Major Marcell érkezett Sigér helyére.

73. perc: Szerető a tizenhatos sarkáról próbálkozott lövéssel, de a labda a blokkban elakadt.

71. perc: Illés nagy csúnyán alárúgott Sigérnek, sárgát is kapott érte.

67. perc: Gresót váltotta Pekár.

65. perc: Kis híján a saját kapujába talált a Nyíregyháza egy vendégtámadást követően, szöglettel jöhetnek a mosonmagyaróváriak.

60. perc: Itt a meccs első sárgája, Farkas rúgta fel hátulról Illést.

56. perc: Csere mindkét oldalon, a vendégeknél Nagy Zoárd állt be Nagy Kevin helyett, Sajbán helyén Illés Dávid folytatja, a Szparinál pedig Pataki helyére érkezett Szerető.

52. perc: Puhtjejevet ugratta ki a bal oldalon Deák, az oldalhálót találta el a támadó.

50. perc: Kovácsréti indult meg a jobb szélen, a beadása a kapus kezei között kötött ki.

49. perc: Itt is az első helyzet, Vass tüzelt távolról, de a középre tartó labdát Heinrich fogta.

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

46. perc: Kisst Farkas Bendegúz váltotta a szünetben.

45. perc: Nincs hosszabbítás, VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

43. perc: Pataki cipője esett le a lábáról miközben szabálytalankodtak vele szemben, hazai szabadrúgás.

42. perc: Nagy Kevin fejelt, de ez nem igazán fenyegette Hegedüs kapuját.

37. perc: Kovácsréti próbálkozott ballal középről, a kapusnak kellett nyújtózkodnia, hogy elérje a bal alsóba tartó labdát.

35. perc: Puhtjejev maradt lent, de nem súlyos a sérülése.

27. perc: Nagy Barnabás tört be balról, azonban elkaszálták, szabadrúgással jöhet a Szpari.

A mezőnyben zajlik a játék, nehezen tudják egymás védelmét feltörni a csapatok.

17. perc: Kiss indult meg jobbról befelé, majd a lövése nem sokkal kerülte el a hosszú sarkot.

14. perc: Kiss beadását fejelte rá Pataki, Heinrich azonban könnyedén fogta a labdát-

11. perc: Itt a meccs első helyzete, Kovácsréti kapásból küldte rá közelről a felpattanó labdát, nem sokkal tévesztett célt.

10. perc: Pantovics húzza a lábát, de egyelőre a pályán marad.

9. perc: Gresó kereste középen Patakit, de nem találta meg a csapattársát a beadással.

7. perc: Vukaszovics tette középre a labdát élesen jobbról, Kiss fejelte ki szögletre.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Érkeznek a csapatok, a hazaiak piros-kékben, a vendégek talpig fehérben lépnek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi három bajnokiján ikszelő Nyíregyháza Spartacus FC az előző két fordulóban négy pontot gyűjtő Credobus Mosonmagyaróvár ellen a szabolcsiak ideiglenes otthonában, Balmazújvárosban.