A megtáltosodó Nyíregyháza elvette a Soroksár veretlenségét

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2022.08.17. 17:20
Novák Csanád (középen) két góllal járult hozzá a nyíregyházi győzelemhez (Fotó: Trofinov Éva/Kelet-Magyarország)
Az első három mérkőzésén gólt sem szerző Nyíregyháza Spartacus edzőváltás után fogadta az idáig veretlen Soroksárt a labdarúgó NB II 4. fordulójában. A Szpari jól futballozva 4–2-es győzelmet aratott, ezzel megszerezte első pontjait a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–SOROKSÁR SC 4–2 (2–0)
Sényő, 500
néző. Vezette:Nazsa Tamás (Nagy Viktor, Szabó Dániel)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Baki, Papucsek, Gengeliczki – Farkas B. (Pataki, 63.), Csősz, Márkus (Sigér Á., 76.), Deutsch (Szokol, 63.) – Gresó (Jánvári, 63.), Adamcsek (Oláh B., 89.), Novák Cs. Vezetőedző: Huszák Géza
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O. (Króner, 76.), Kékesi, Ikonomou, Ternován (Vági, 76.) – Haris, Hudák (Varga S., 88.) – Lisztes, Lőrinczy, Hajdú R. (Korozmán, 76.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Novák (10., 48.), Baki (32.), Adamcsek (82.), ill. Lisztes (51.), Lovrencsics B. (90+1.)
Huszák Géza:
– Gyorsan megszabadultunk attól a görcsösségtől, amit az elmúlt három meccs eredménytelensége okozott. Bíztam abban, hogy a támadóink megtalálják góllövő cipőjüket, ez megvalósult, az viszont bosszantó, hogy három nulla után nem zártuk le a mérkőzést.
Lipcsei Péter: – Gratulálok a Nyíregyházának a győzelemhez! A hazaiak agresszívabbak voltak, ami a fiatal játékosaimnak nem fekszik. A körülmények nem voltak teljesen megfelelőek, de ez nem mentség arra, hogy pontrúgásokból kaptunk három gólt, holott készültünk ezekre a szituációkra.

A negyedik fordulóig pont és gól nélkül álló Nyíregyháza Spartacus edzőváltás után fogadta az idáig veretlen Soroksárt: a menesztett Feczkó Tamás helyett a szakmai igazgató, Huszák Géza készítette fel a csapatot. A Szpari kezdetektől nagy lendülettel támadott, a korábban kevesebb lehetőséget kapó Gresó Mátyás kifejezetten nagy kedvvel futballozott. A nyíregyháziak korán előnybe kerültek, majd a következő percekben valamivel többet volt a labda a vendégeknél, a Spartacus továbbra is veszélyes volt a kapura. Még az első félidőben meg is született az újabb hazai találat. Kovács Marcellnek volt köszönhető, hogy a szünetben „csak” két góllal vezettek a nyírségiek.

A fordulás után Novák Csanád növelte az előnyt, ám ekkor sem dőlt még el a meccs, mert a Soroksár egy védelmi hibát kihasználva szinte azonnal szépített, ami lendületet adott neki, több próbálkozása is volt a hátrány csökkentésére. A mérkőzés utolsó harmadában újra uralta a játékot a Spartacus, Adamcsek Máté gyönyörű góllal eldöntötte a meccset, melynek végkimenetelét már nem befolyásolta Lovrencsics Balázs hajrában szerzett találata. 4–2

Mindenki nagyon örült a csapat első győzelmének (Fotó: Trofinov Éva/Kelet-Magyarország)

Köszönjük a figyelmet!

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés!

90+1. perc: GÓL! Lovrencsics B. higgadtan átemelte Fejért, 4–2.

90. perc: Kettő perc a ráadás.

89. perc: a Szparinál 16 éves Oláh állt be Adamcsek helyett.

88. perc: Hudák helyett Varga érkezett.

84. perc: Fejér időhúzásért kapott sárgát.

82. perc: GÓL! Adamcsek az alapvonaltól másfél méterre, balról a kapu bal oldalába bombázta szabadrúgását, 4–1.

76. perc: Sigér érkezett Márkus helyére, a vendégeknél Vági Ternovánt, Króner Nagyot, Korozmán Hajdút váltotta.

72. perc: ivószünet.

71. perc: Novák fejjel csúsztatott felé.

69. perc: Lisztes 18 méterről tekert nem sokkal a kapu mellé.

68. perc: Lovrencsics a 16-oson belül párharcot nyert Papucsekkel szemben, majd 10 méterről kapura lőtt, Fejér szögletre tolta a jobb alsóba tartó labdát.

63. perc: hármas csere a Szparinál: Gresó helyett Jánvári, Farkas helyett Pataki, Deutsch helyett Szokol a pályán.

Úgy tűnik, a harmadik kapott gól ébresztette fel a Soroksárt, a vendégek jó szellemben futballoznak az elmúlt percekben – nincs is mit őrizni a kétgólos hátrányon.

55. perc: Papucsek is besárgult, centikkel a tizenhatos vonala elől jöhetett szabadrúgással a Soroksár. Lőrinczy Csőszt találta el nagy erővel, a középpályást ápolni kellett.

54. perc: Csősz kapott sárgát.

51. perc: GÓL!Papucsek pontatlanul hátra passzolt labdájára Lisztes csapott le, kicselezte a messzire kifutott Fejért és 16 méterről az üres kapu felé gurított, próbálkozása a bal oldali kapufa érintésével jutott a kapuba, 3–1.

48. perc: GÓL!Adamcsek lövését védte Kovács, a kipattanót Novák találta meg, a támadó 12 méterről a földre lőtt, a labda a kapuson átpattanva nagy ívben a kapu közepébe hullott, 3–0.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Novák Csanád (középen) duplázni tudott (Fotó: Trofinov Éva/Kelet-Magyarország)

45+1. perc: Véget ért az első félidő. A Nyíregyháza megérdemelten vezet 2–0-ra.

45+1. perc: Hudák távoli lövését Fejér fogta.

Egy perc a ráadás.

44. perc: Adamcsek is besárgult.

38. perc: Baki kapott sárgát.

Szpari-góleső után az égből is megérkezett a csapadék.

34. perc: megszokott jelenet,Gresó lövését Kovács védte.

33. perc: Hudák indítását Lovrencsics elemelte a kifutó Fejér mellett, ám labdája mellé ment.

32. perc: GÓL! Gresó az alapvonal közeléből élesen adott be, Baki 5méterről, középről a kapu bal oldalába fejelt, 2–0.

28. perc: Ikonomout kellett ápolni, miután Novák nagy erővel fejbe lőtte a labdával.

26. perc: Gresó az alapvonal elől, váratlanul lőtt el egy előre ívelt labdát, Kovács ez is védte.

Ivószünet

22. perc: Kékesi Gresót állította meg keményen és szabálytalanul. Ez is sárga.

17. perc:Fejér előbb Lovrencsics félfordulatból, 16 méterről eleresztett lövését védte, másodpercekkel később Lisztes ziccerét hárította. A másik oldalon megint Gresó veszélyeztetett a kapu előtt.

16. perc: Gengeliczkikapott sárgát.

16. perc: Gresó bal oldalt tört a tizenhatoson belülre, elhamarkodottan döntött, lövését könnyen fogta Kovács a rövid alsónál.

Nem véletlen a nyíregyháziak óriási öröme, ugyanis az idényben először találtak be.

Novák Csanád (jobbra) az első gólját lőtte a szezonban (Fotó: Trofinov Éva/Kelet-Magyarország)

10. perc:GÓL! Gresó újabb rúgását blokkolta a vendégvédelem, a kipattanót Farkas gyűjtötte be, jobbról a kapu elé ívelt, Novák a védőjét megelőzve 4 méterről a kapu bal oldalába fejelt, 1–0.

9. perc: Gresó előtt nyílt üres terület középen, 25 méterről el is vállalta a lövést, Kovács fogta a próbálkozását. Picivel később Adamcsek laposan lőtt 16 méterről, ezt szögletre tolta a kapus.

5. perc: Gresó harcolta ki a találkozó első szögletét, amit Deutsch végzett el jobbról, a hosszún Papucsek megelőzte védőjét, fejesét Kovács fogta.

2. perc: Farkas a mezénél fogva húzta vissza a meginduló Hajdút. Gyorsan meg is kapta a meccs első sárga lapját.

A Nyíregyháza kezdése már mindenképp jobb, mint az előző fordulóban, akkor ugyanis a 15. másodpercben gólt kapott.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés!

A nyíregyháziak az első győzelmükre készültek (Fotó: Pusztai Sándor/Kelet-Magyarország)

ELŐZMÉNYEK

Nem úgy indult a Nyíregyháza Spartacus idénye, ahogy azt a klubnál elképzelték. A Szpari az NB II első három fordulójában Győrben, pályaválasztóként Sényőn, a Haladás ellen, valamint Siófokon is 1–0-ra kapott ki. A piros-kék gárda a másodosztályú mezőny egyetlen csapata, amely még nem szerzett gólt. A gyenge rajt következményeként a klub vezetősége hétfőn megköszönte a munkát Feczkó Tamás vezetőedzőnek, helyette már ma, a Soroksár elleni is Huszák Géza szakmai igazgató irányít.

„Mind a nyári felkészülés, mind az új igazolások egy olyan jövőképet festettek, mely mellett joggal bízhattunk a sikeres idénykezdetben – idézi Kósa Árpád ügyvezetőt a klub honlapja. – Az utolsó két felkészülési találkozón és az első három őszi bajnokin viszont képtelen volt a csapat gólt szerezni. A bajnokság előtt mind a szakmai stáb, mind a játékosok véleménye az volt, hogy ez a keret reálisan tűzheti ki célként az 1-5. hely megszerzését, azonban ezt a rossz sorozatot látva lépni kellett. Mivel szerdán már újabb bajnokit játszik a Szpari, ezért olyan szakvezető jöhetett csak szóba, aki jól ismeri a keretet, ezért a tavaly a második csapattal bajnoki címet szerző Huszák Géza mellett tette le a voksát a klubvezetés. Feczkó Tamásnak szeretnénk megköszönni a munkáját, és további sok sikert kívánunk neki a jövőben.”

„Nagyon váratlanul ért a felkérés, mivel más szerepkörben dolgoztam, de ha a klub vezetése úgy érzi, hogy segíthetek a csapatnak, akkor kötelességemnek érzem elvállalni a munkát – fogalmazott Huszák Géza.– Sok edzésen ott voltam, ismerem a játékosokat, és bár szűkös az idő, megpróbálok változást vinni az öltözőbe. Buta gólokat kaptunk, de a futballban gyorsan változhatnak a dolgok, és m