Fordított és négy góllal nyert a Soroksár a Nyíregyháza ellen

Bereczky BenceBereczky Bence
2022.02.27. 13:50
Zamostny találatával vezetett a Szpari, a Soroksár azonban öt góllal válaszolt (Fotó: Trifonov Éva)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában a Nyíregyháza a Soroksárt látta vendégül Balmazújvárosban. A mérkőzés elején vezetést szerzett a Szpari, a szünetben azonban már a vendégek voltak előnyben. A második félidőben egy villámgyors góllal növelte előnyét a Soroksár, amely szép gólokat szerezve, fölényesen, 5–1-re nyerte meg a meccset.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SOROKSÁR 1–5(1–2)
Balmazújváros,
Városi Stadion, 300 néző.Vezette: Berényi Tamás (Varga Gábor, Kovács Gábor)
Nyíregyháza: Fejér– Godwords (Debreceni Z., 55.), Papucsek, Gengeliczki, Jánvári– Márkus, Sigér Á.– Vass P., Zamostny (Pócsik, 78.), Hamed (Kovács Á., 55.) – Novák Cs.(Banyoi, 78.) Vezetőedző: Feczkó Tamás
Soroksár: Varga Á.– Nagy O., Gyömbér, Kékesi, Csontos– Csernik, Hudák M.– Magyari (Kovács A., 83), Korozmán (Szerető, 83.), Lőrinczy (Lipcsei K., 87.) – Lovrencsics B.(Ladányi, 89.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Zamostny (11.) ill., Korozmán (34., 82.) Lovrencsics B. (41.) Magyari (46.) Lőrinczy (53.)
Kiállítva: Papucsek (66., Nyíregyháza)
Feczkó Tamás: – Az első félidő után épp fordított állásnak kellett volna lennie az eredményjelzőn, de míg mi kihagytuk a helyzeteinket, az ellenfél minden kapura lövéséből gól lett.
Lipcsei Péter: Nagyon fontos három pontot szereztünk, egy jó csapat otthonában. Bár hátrányba kerültünk, szép gólokkal sikerült fordítanunk. Azt kértem a szünetben, hogy maradjon meg a lendület, gyorsan újra betaláltunkLovrencsics Balázs remek letámadása után, a kiállítás pedig végképp eldöntötte a meccset.

A legutóbbi négy mérkőzésén mindössze egy gólt kapó, tavasszal még veretlen Nyíregyháza magabiztosan várhatta a Soroksár elleni összecsapást. Ez a magabiztosság kezdetben meglátszott a Szpari játékán, és a 11. percben Zamostny gyönyörű gólja után már vezetettek is a hazaiak, 1–0. A folytatásban is jobban játszott a Nyíregyháza, akár növelhette volna előnyét Feczkó Tamás csapata, a 34. percben mégis a Soroksár játékosai örülhettek: Korozmán bombázott a bal felső sarokba, 1–1. A játék képe alapján nem volt prognosztizálható, hogy a szünetben már a vendégek fognak vezetni, Lovrencsics Balázs gólja után azonban a Soroksár vonulhatott előnnyel pihenőre, 1–2.

A Nyíregyháza kezdte a második félidőt, 15 másodperccel a középkezdés után mégis Lipcsei Péter együttese örülhetett: Lovrencsics Balázs labdaszerzése után Magyari lőtt nagy gólt, 1–3. Ez kulcsmomentum volt, hiszen a Nyíregyháza a második félidőben teljesen szétesett, a vendégek pedig könnyedén alakították ki helyzeteiket. Az 53. percben Lőrinczy gólja után már 1–4-et mutatott az eredményjelző. A Nyíregyháza ráadásul emberhátrányba került, a 66. percben Papucseket állította ki a játékvezető. A hazaiak becsületére legyen mondva, hogy az emberhátrány ellenére sem adták fel, mentek előre, ez pedig remek lehetőséget biztosított a soroksáriaknak a kontrázásra. A vendégek könnyedén jutottak át a nyíregyházi védelmen, és a 82. percben Korozmán állította be az 5–1-es végeredményt.

A Soroksár a Szpari minden megingását kihasználva, szép gólokat lőve, megérdemelten vitte el a három pontot Balmazújvárosból. A következő fordulóban a Soroksár a Békéscsabát fogadja, míg a Nyíregyháza Ajkán javíthat.

Zamostny korai góljának köszönhetően előnyben volt a Szpari (Fotó: Trifonov Éva)

20. Szolnoki MÁV FC25581224–38–1423

92. perc: Véget ért a mérkőzés, hátrányból fordított, és magabiztosan, 5–1-renyert a Soroksár! Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

90. perc: A játékvezető két percet hosszabbít.

87. perc: Ismét változtatnak a vendégek, Lovrencsics és Lőrinczy helyett Lipcsei K.és Ladányi érkezik.

83. perc: Cserélnek a vendégek, lemegy a duplázó Korozmán és Magyari, pályán Kovács A., valamint Szerető.

82. perc: ÚJFENT EGY SOROKSÁRI GÓL! 5–1-re vezetnek a vendégek.Lőrinczy passzolt egy kontratámadás után Korozmánhoz, aki 12 méterről okosan lőtte ki a bal alsó sarkot.

78. perc: Kettőt cserél Feczkó Tamás, lemegy Novák Csanád és Zamostny pályán Banyoi és Pócsik.

76. perc: Csontos emelte át a kint álló Fejért, Debreceni Zalán azonban hatalmasat mentett, és a gólvonalról fejelte ki a labdát.

Korozmán folytatni tudja a játékot, a kiállított Papucsek sántikálva hagyta el a pályát.

66. perc: Papucsek megkapja második sárga lapját is, miután csúnyán mellkason rúgta Korozmánt. Jelenleg mindkét játékost a pályán ápolják.

63. perc: Papucsek lépett oda Lovrencsics Balázsnak, sárga lap.

55. perc: Cserél a Szpari, lemegy Godwords és Hamed, pályán Kovács Ádám és Debreceni Zalán.

53. perc: ISMÉT EGY SOROKSÁRI GÓL! Lőrinczyt hagyták szabadon a nyíregyházi védők, aki kihasználta ezt, és 17 méterről a kapu bal oldalába tekerte a labdát. 1–4

46. perc: GÓÓÓL! A Nyíregyháza kezdte a második félidőt, mégis 15 másodperccel a kezdés után növelte előnyét a Soroksár! Lovrencsics Balázs szerzett labdát, majd Magyarihoz passzolt, aki 14 méterről a kapu jobb oldalába bombázott, 1–3.

45. perc: Fordulatos, izgalmas első félidőn vagyunk túl, 21-re vezet a Soroksár a szünetben.

41. perc: GÓÓÓL! Fordít a Soroksár! Csontos lőtt középre egy labdát laposan a bal oldalról, a hosszú oldalon jól érkező Lovrencsics Balázs pedig senkitől sem zavartatva, 3 méterről a bal alsóba passzolt, 1–2.

34. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a Soroksár! Korozmán kapott jó labdát Magyaritól, a vendégek középpályása balról befelé cselezett, majd 16 méterről hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba. 1–1.

27. perc: Csernik jobb oldali beadása nagyon mély volt, Fejér magabiztosan húzta le a labdát.

25. perc: Az aktívan játszó Novák ugratta ki Hamedet, a Szpari szélsője azonban nagy helyzetben jócskán a kapu mellé lőtt.

20. perc: Egy nyíregyházi szöglet után volt kisebb kavarodás a soroksári kapu előtt, a vendégek végül fel tudtak szabadítani.

18. perc: Novák Csanád 18 méteres lövését védte hatalmas bravúrral Varga Ádám.

16. perc: Godwords beadása után Novák Csanád fejelt mellé.

Zamostny higgadtan értékesítette a helyzetét (Fotó: Trifonov Éva)

11. perc: GÓÓÓL! Vezet a Nyíregyháza! Gengeliczki ugratta ki nagyszerűen Zamostnyt, aki miután mellel átvette a labdát, 5 méterről a jobb alsó sarokba passzolta, 1–0.

2. perc: Hamed beadása után Sigér Ákos lőtt mellé 15 méterről.

1. perc: Kezdetét vette a mérkőzés a Soroksár fehérben, a Nyíregyháza piros-kékben játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 2022-ben eddig mindössze két pontot vesztett Nyíregyháza Balmazújvárosban a tavasszal első idegenbeli meccsét játszó Soroksár ellen.