A Nyíregyháza a Budafok ellen táltosodott meg

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2022.10.30. 12:50
Sigér Ákosék a Budafok ellen javítottak (Fotók: Trifonov Éva)
A labdarúgó NB II 14. fordulóját rossz formában váró Nyíregyháza Spartacus unalmas első félidő után a második játékrészben remek teljesítményt nyújtva 3–0-ra legyőzte a Budafokot.

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–BUDAFOKI MTE 3–0 (0–0)
Sényő, 300 néző. Vezette:Rúsz Márton (Punyi Gyula, Sinkovicz Dániel)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Csősz, Gengeliczki, Szokol, Jánvári – Sigér Á., Márkus (Kovács Á., 87.) – Pekár (Oláh, 90.), Pataki, Pantovics (Gresó, 58.) – Novák Cs. (Szerető, 90.). Vezetőedző: Huszák Géza
BUDAFOK: Gundel-Takács – Jagodics M., Fótyik (Kalmár, 67.), Vaszicsku – Horváth O., Adorján, Németh M., Soltész I. (Kovács D., 67.), Csonka A. (Györgyi, 90.) – Sós M. (Dala, 90.), Tischler (Beke, 75.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Gresó (60., 69. – a másodikat 11-esből), Márkus (72.)
Huszák Géza:
– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, az első félidőben nem is igazán veszélyeztettünk. A szünetben arra hívtam fel a figyelmet, hogy a labdaszerzések után bátrabban támadjunk, de ne legyünk türelmetlenek. Gresó jól állt be, és Pekár is többet vállalkozott, a második gólunk pedig felszabadította a gátlásokat a csapatban.
Mátyus János: – Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, de jó néhány lehetőséget nem használtunk ki. A második játékrész is hasonlóan indult, majd a Nyíregyháza szép gólja után fölénk nőtt. Hasonló képességű csapatok találkoztak, ám a hazaiak jobban alkalmazkodtak a körülményekhez.

Szebb napokat is megélt, ám a jelenben csalódott csapatok találkozóján a nyíregyháziak és a budafokiak is úgy gondolhatták: melyik meccset nyerjék meg, ha nem ezt?!

Az első „ütést” a Szpari szerette volna bevinni, de a kezdeti lendület gyorsan alábbhagyott. Negyedóra elteltével a BMTE vette át a mérkőzés irányítását, ám sokáig a vendégek sem voltak veszélyesek a kapura. A játékrész derekán aztán Tischler Patrik nem sokat tévedett, majd Németh Márió lövésénél már nagyot kellett védenie Fejér Bélának. Túl nagy kockázatot egyébként egyik gárda sem akart vállalni, mindkét felet a fegyelmezett védekezés és a támadásban elkövetett sok hiba jellemezte az első félidőben.

Hasonlóan kezdődött a második játékrész is, ám Gresó Mátyás beállásával – és a végig nagyon aktív Pekár László vezérletével – nagyot javult a Spartacus játéka. A nyíregyháziak kevesebb mint tizenöt perc leforgása alatt három góllal eldöntötték a mérkőzést. A vendéglátó a folytatásban is magabiztosan futballozott, így hiába rohamozott a hajrában a Budafok, a Szpari győzelmét már nem veszélyeztette. 3–0

20.00
: Pécsi MFC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (Tv: M4 Sport)

Két perc a ráadás.

90. perc: Oláh Pekárt, Szerető Novákot váltotta, a másik oldalon Csonka helyett Györgyi, Sós helyett Dala érkezett.

89. perc: Beke kapott jó kiugratást, lövését lábbal védte az utóbbi percekben parádézó Fejér.

87. perc: rohamoznak a vendégek a szépítésért, de Fejéren nem tudnak kifogni.

86. perc: Márkus megsérült, helyette Kovács folytatja a játékot.

84. perc: Csonka jobb oldali beadása után Beke becsúszva juttatta kapura a labdát, Fejér még éppen hozzá tudott érni a labdához, ami centikkel gurult el a kapufa mellett.

78. perc: Jánvári kapott sárga lapot.

75. perc: Beke érkezett Tischler helyett.

72. perc:GÓL! Pekár szabadrúgását Tischler fejelte középre, a szabadlabdát Márkus mellel tette maga elé és 10 méterről, pattanásból a léc alá bombázott. 3–0

69. perc: GÓL!Csonka elhúzta Gresó lábát a tizenhatoson belül. A büntetőt a sértett végezte el, a labda a kapu bal alsó sarkában kötött ki. 2–0

67. perc: Soltészt Kovács váltotta, Fótyik helyett Kalmár érkezett.

64. perc: Sigér jó csel után 15 méterről lőtt, Gundel-Takács a léc fölé tolta a labdát.

60. perc:GÓL!Pekár remek cselek után jobbról lőtt 10 méterről, ezt Gundel-Takács védte, a hosszú oldalon azonban Gresó érkezett és 2 méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 1–0

58. perc: Gresó állt be Pantovics helyére.

58. perc: Tischler 18 méterről jócskán mellé lőtt.

53. perc: Gengeliczki labdaszerzés után tökéletesen indította Pekárt, aki jobb oldalt a tizenhatoson belülre cselezte magát, éles szögből eleresztett lövését Gundel-Takács védte.

51. perc: Márkus könyökölte le Sóst, sárga lapot kapott érte.

49. perc: Pantovics lépett el a bal oldalon, spiccel lőtt, könnyen fogta Gundel-Takács.

Elkezdődött a második játékrész.

Az első félidőben csak helyzetekig jutottak a csapatok (Fotók: Trifonov Éva)

Az első félidő véget ért.

45. perc: Gengeliczki fejese mellé ment volna, de Gundel-Takács meg is fogta a labdát.

43. perc: Pekár három védő között cselezte magát az alapvonalig, onnan a kapu elé passzolt, ám labdája mindenki lába alatt elgurult.

37. perc: Németh egy pillanatra üresen maradt, ki is használta lövésre. A távoli kísérletet Fejér védte nagyot vetődve. A szöglet után Fótyik bombázott fölé – ez már nem volt olyan veszélyes, mint a korábbi lövés.

Eddig jól tartja magát a fehér mezes Budafok (Fotók: Trifonov Éva)

Amellett, hogy támadásban pontatlanok a csapatok, a védekezést lehet dicsérni mindkét oldalon, azonnal jönnek a taktikai szabálytalanságok, ha az ellenfél akciója kibontakozni látszik.

30. perc:Németh csúsztatott fejese elgurult a hazai kapu előtt.

28. perc: Soltész ígéretes bombája Szokol fejéről pattant szögletre. A sarokrúgásból nem alakult ki közvetlen veszély.

24. perc: jó cselek után Tischler 18 méterről laposan lőtt középről, próbálkozása nagyjából fél méterrel kerülte el a kaput.

20. perc: hosszú labdára Fejér vetődött rá a földön, megelőzve ezzel Tischlert. Egyébként sok hibával játszanak a csapatok, egyik térfélen sem folyamatos a játék.

15. perc: az utóbbi tíz percben a Budafok birtokolja többet a labdát, de nem veszélyes ellenfele kapujára.

A kép csalóka, eddig a vendég fővárosiaknál van többet a labda  (Fotók: Trifonov Éva)

A vendégek vezetőedzőjét kellemes emlékeke kötik a nyíregyháziakhoz:Mátyus János 2014 októberétől két éven át volt a Szpari vezetőedzője, ezalatt NB I-ben, NB II-ben és NB III-ban is irányította a csapatot. A harmadosztályban bajnoki címet szerzett a piros-kékekkel.

7. perc: Tischler fordulásból lőtt volna kapura 16 méterről, Gengeliczki blokkolt.

5. perc: Fótyik szabálytalan szerelése után meg is van a mérkőzés első sárga lapja.

4. perc:Pekár lapos beadása megpattant, tökéletes pozícióból lőhetett volna Sigér, aki elcsúszott.

2. perc:Csősz remek beadását Novák fejjel csúsztatta mellé Nagy helyzet volt.

Elkezdődött a mérkőzés!

A Szpari hármas nyeretlenségi sorozattal a háta mögött vágott neki a mérkőzésnek (Fotók: Trifonov Éva)

ELŐZMÉNYEK

Melyik meccset kellene megnyerni, ha nem ezt? A Nyíregyháza Spartacus és a Budafoki MTE futballistái is ezzel a gondolattal várhatják a két csapat vasárnap délutáni összecsapását.

A pályaválasztóként Sényőn játszó Szpari néhány héttel ezelőtt megtáltosodott, az előző három bajnokiját viszont egyaránt elveszítette (a Szentlőrinc, a Dorog és a Békéscsaba ellen), így 14 ponttal a 15. helyről vág neki az összecsapásnak. A nyíregyháziak feladatát nehezíti, hogy Deutsch Bence és Baki Ákos eltiltás, további hat labdarúgó sérülés vagy betegség miatt hiányzik a meccskeretből.

Ami a pályán elért eredményeket illeti, a Budafok feljövőben van, hiszen a szeptember 11-én aratott, szezonbeli első győzelem óta a Mosonmagyaróvárt és a Kozármislenyt is legyőzte, ám utóbbi mérkőzésen a hazaiak adminisztrációs hibát követtek el, a vendégek megóvták a meccset, aminek az MLSZ helyt adott és a találkozó három pontját első fokon a Kozármislenynek írta jóvá. A BMTE a következő fordulóban vezetett a Diósgyőr vendégeként, de a 92. percben kapott góllal kikapott (2–1), a Csákvár ellen pedig kétszer egyenlítve ikszelt (2–2).

Mindkét gárda az osztályozós helyek elől menekül, az egymás ellen elért eredmények különösen fontosak tehát.