Kikapott a listavezető, négyet rúgott idegenben a Csákvár az MTK-nak

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2022.10.02. 16:50
A labdarúgó NB II 9. fordulójában a listavezető MTK a 16. helyezett Csákvárt fogadta. Habár a hazaiak számítottak az esélyesnek, a vendégek már az első félidőben három gólt szereztek, s az előnyt a második játékrészben sem adták ki a kezükből. A Csákvár első idegenbeli győzelmét aratta az idényben, és bár az MTK kikapott, maradt a tabella élén.

Hiába játszott a meccs nagy részében fölényben az MTK, négyet rúgott a Csákvár és elvitte a három pontot a Hungária körútról (Fotó: Török Attila)

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ
MTK–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–4 (0–3)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion. Vezette: Rusz Márton (Márkus Péter, Varga Gábor)

MTK: Csenterics – Palincsár, Szépe, Nagy Zs., Medgyes – Kata, Mezei (Stieber Z., 65.) – Bognár I. – Kovácsréti (Futács, a szünetben), Németh K. (Zsóri, 73.), Kovács M. (Lehoczky, 73.). Szakmai igazgató: Bognár György
Csákvár: Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs, László – Gazdag V., Mészáros D. (Koval, 90.), Körmendi (Janyickij, 81.) – Tamás N. (Magyar, 90.), Fejős (Hornyák, 56.), Baracskai (Dulló, 81.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Bognár I. (57.), ill. Murka (33.), Gazdag V. (38.), Karacs (45+1.), Hornyák (70.)
Bognár György: –
Tóth Balázs:
– Tudtuk, hogy mire számíthatunk az MTK ellen, és igyekeztünk felkészülni. Már a Puskás Akadémia elleni kupameccsen is bizonyítottuk, hogy képesek vagyunk a jobbnak tartott csapat ellen is jól játszani, most pedig még erre is sikerült rátennünk. Mindenki rendkívül koncentráltan futballozott, de még minket is meglepett, hogy mennyire bejöttek a kontraakcióink. Egy lépést tettünk előre, ám a helyén kell kezelnünk ezt a győzelmet, hiszen most jönnek a sorozatmeccsek, amelyeken gyűjtögetnünk kell a pontokat.

Hiába indult pörgősen a találkozó, az első tizenöt perc komolyabb helyzet nélkül telt el. A 33. percig sokkal veszélyesebben játszott az MTK, a vezetést viszont a vendégek szerezték meg. Egy beadást követő visszafejelt labdát az egyik hazai védő a saját kapusa elől rúgta fel a levegőbe, a hazaiak kapuvédője, Csenterics Adrián pedig a leeső labdát nem tudta összeszedni, ami Murka Benedek elé pattant, aki a félig üresen álló kapuba lőtte azt (0–1). Öt perccel később egy kiugratást követően a hazai védők rosszul helyezkedtek, Gazdag Vajk remekül lépett ki, majd a labdát átvétel nélkül, kapásból a kapuba bombázta 15-ről (0–2). Az MTK fokozta a nyomást a Csákvár kapujára, még egy kapufáig is eljutott az első félidő végén, azonban a hideg zuhany a hosszabbításban jött, amikor bal oldali beadást követően Karacs Dániel befejelte a vendégek harmadik találatát (0–3).

A második félidőt jobban kezdte az MTK, az 57. percben Kovács Mátyás remek elfutása után Bognár István tekerte a kapuba a visszatett labdát, ezzel felcsillant a remény a budapestieknek (1–3). A 70. percben azonban ismét a hazaiak hálója rezzent, Tamás Nándor játszotta magát tisztára a jobb oldalon, a beadása pedig pontos volt, Hornyák Marcell érkezett és védője mellett megszerezte a Csákvár negyedik gólját (1–4). A hazaiak nem tudtak többet lefaragni a hátrányukból, a Fejér megyeiek jó helyzetkihasználásuknak köszönhetően elvitték a három pontot.

20. Dorogi FC9135 7–18–11 6

90+3. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! Elvitte a három pontot a Csákvár a listavezető otthonából! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

A Csákvár örülhetett a találkozó végén (Fotó: Török Attila)

90. perc: Három perc a ráadás.

90. perc: Ismét változtat a Csákvár, Mészáros és Tamás le, Koval és Magyar fel.

88. perc: Tamásnak is felmutatja a játékvezető a sárga lapot.

84. perc: Zsóri rúgta el a labdát a sípszó után, kapja is érte a sárgát.

81. perc: Cserélnek a vendégek, Körmendi helyén Janyickij, míg Baracskait Dulló váltja.

79. perc: Medgyes adta középre a labdát, Zsóri fejelt mellé.

77. perc: Bognár közel járt a duplához, 16-ról eleresztett lövése nem sokkal ment mellé. Közben ápolás történik, Hornyák maradt lent.

73. perc: Kettős csere az MTK-nál. Kovács helyett Lehoczky, Németh helyett Zsóri a pályán.

70. perc: Kata kap sárgát.

70. perc: GÓÓÓL! Ott a negyedik! Tamás játszotta magát tisztára a jobb oldalon, majd a visszatett labdát Hornyák juttatta a kapuba. Ezzel eldőlt?

Kata (balra) nem játszott jó meccset (Fotó: Török Attila)

68. perc: Futács Németh beadásából fejelt nem sokkal mellé.

65. perc: Hazai csere, Stieber lép pályára, Mezei számára ért véget a mérkőzés.

64. perc: Bognár lőtt jobbról, a labda épphogy elgurult a kapu előtt.

63. perc: Alaxai löki meg Futácsot, villan a sárga.

60. perc: Csenterics az idei bajnokság talán egyik legnagyobb védését mutatta be, amikor a közelről érkező erős vendég lövésbe belekapott, azonban a játékvezető már visszafújta a támadást.

58. perc: Futács indulna meg védője mellett, le is rázza magáról, ráadásul a kaput is beveszi, azonban a játékvezető lerántás miatt visszafújja az esetet és sárga lapot mutat fel a hazaiak csatárának.

57. perc: GÓÓÓL! Szépít az MTK! Kovács remekül lépett ki a bal oldalon, az alapvonal mellett visszahúzta a labdát, majd Bognárnak készített elő, aki ballal a kapuba tekert.

56. perc: Cserélnek a vendégek, Fejőst váltja Hornyák.

55. perc: Ismét közel került a gólhoz a Csákvár, Csentericsnek kellett védenie.

53. perc: Németh fejesét védi Auerbach. A korábbi válogatott támadó üresen bólinthatott 8 méterről, azonban a kapu közepébe fejelt, pont ahol a kapus állt.

51. perc: Itt lehetett volna a negyedik! A vendégek vezettek kontrát a bal oldalon, a középre passzolt labdát azonban Fejős nem találta el jól tiszta helyzetben.

A hazaiak a helyzeteik nagy részét nem tudták gólra váltani (Fotó: Török Attila)

49. perc: Bognár veszélyeztetett 17-ről pár csel után, nem sokkal ment mellé a labda.

47. perc: Futács máris aktív, a jobbra kihúzódó Németh elé tette magasan a labdát, aki nem találta el jól, Auerbach védett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő! Vajon vissza tud jönni a meccsbe a listavezető?

46. perc: Cserélnek a hazaiak, Kovácsrétit váltja Futács.

45+2. perc: Vége az első játékrésznek!

45+1. perc: GÓÓÓL! Hát itt mi történik? Ismét gólt szerez a Csákvár! Egy beadást követően Karacs Dániel fejel a kapuba.

45. perc: Egy perc lesz a ráadás.

42. perc: A szabadrúgást ugyan Auerbach kiöklözte, a kipattanót Medgyes lőtte rá, miután a labda megpattant egy védőn a lécet is érintette.

41. perc: Villan meccs első sárgája. Baracskai lépett oda Palincsárnak, a tizenhatos oldaláról jöhet hazai szabadrúgás.

38. perc: GÓÓÓÓL! Már 2–0! Rövidzárlat keletkezett az MTK védelmében, Gazdag Vajk lépett ki a védője mellett, majd a kapott indítást nem állítgatta, 15 méterről kapura küldte kapásból, a labda pedig utat talált Csenterics mellett.

36. perc: Kovács ismételten tisztára játssza magát a bal oldalon, ráadásul egymás után kétszer, azonban egyik középre tett labdájára sincs érkező.

33. perc: GÓÓÓL! Vezet a Csákvár! A vendégek végezhettek el a bal oldalról egy szabadrúgást, amit Karacs fejelt vissza a hosszúról. A labdát az egyik hazai védő Csenterics elől a magasba küldte, a lepattanónál a kapus azonban nem tudta megszerezni, Murka Benedek csapott le rá, majd 7-8 méterről a kapuba lőtt.

30. perc: Kovács kapott egy labdát a tizenhatoson belül, egy csellel helyet csinált magának befelé, azonban a labda lecsúszott a lábáról a lövésnél.

28. perc: Ezek most az MTK percei, Kovács verte meg ellenfelét a bal oldalon, majd élesen lőtt középre, Németh azonban nem találta el jól a labdát, ez is gólveszélyes volt.

27. perc: Talán a meccs legnagyobb helyzete adódott a hazaiak előtt.Kovácsréti volt ismét akcióban, az ötös sarkán sikeresen fordult le a védőjéről, majd a rövid irányába lőtt, Auerbach nagyot védett.

25. perc: Kovácsréti lépett ki a jobb szélen, Auerbach azonban elhagyta a kapuját és a támadót megelőzve kivágta a labdát.

24. perc: Hát ez közel volt! Gazdag végzett el ígéretes helyről szabadrúgást, a lövése nem sokkal kerülte el a kapu bal oldalát.

Németh egyszer betalált, azonban les miatt a gólja érvénytelen volt (Fotó: Török Attila)

22. perc: Németh ugyan betalál a kapuba, de les miatt nem érvényes a gól.

19. perc: Helyzet a túloldalon is, Bognár lepattanó lövése után Kovácsrétihez kerül a labda, a tizenhatos vonaláról, ballal eleresztett lövése viszont fölé száll.

17. perc: Gazdag végzett el egy szabadrúgást a bal oldalról. Ugyan mindenki arra számított, hogy beadja majd a labdát, azonban ő a lövést választotta, Csentericsnek kellett hárítania.

Míg a pályán a mezőnyben zajlik a játék, addig a lelátó az egyszer-egyszer rákezdő a hazai drukkerektől hangos.

8. perc: Kovácsréti kapott egy remek indítást a jobb oldalon, azonban a visszatett labdája pontatlan, a védők lefülelték.

6. perc: Itt lehetett volna az első nagy helyzet, Németh lépett ki, azonban mielőtt a jobb kapufát eltalálta volna, a partjelző les miatt emelte a zászlaját.

Pörgősen indult a mérkőzés, sokat jár a labda, komoly azonban még nem alakult ki.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A hazaiak kék-fehérben, a vendégek talpig sárgában futottak ki a gyepre.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hazai pályán még hibátlan MTK az idegenben még nyeretlen Csákvár ellen.