Végh Bence büntetőivel fordított, és győzött a Mosonmagyaróvár

2022.08.07. 17:20
Nagy küzdelem jellemezte a meccset (Fotó: Mészely Réka/Kisalföld)
Nagyot küzdve és hátrányból fordítva 2–1-re győzött a Credobus Mosonmagyaróvár az Ajka ellen, így a 2. fordulóban máris megszerezte idénybeli első NB II-es győzelmét. A hazaiak két gólját Végh Bence szerezte büntetőből, míg a vendégek találata Kenderes Zoltán nevéhez fűződött.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–FC AJKA 2–1 (0–1)
Mosonmagyaróvár,
MTE 1904 Sporttelep, 500 néző.Vezette:Kovács Imre (Ring Kevin, Nagy Viktor)
MOSONMAGYARÓVÁR:
Heinrich – Gáncs, Czingráber, Debreceni, Deák, Nagy K. (Horváth K., 76.) – Tóth L. (Simita, 58.), Végh B. (Papp, 83.), Sajbán M. (Illés D., szünetben) – Szalka, Boros G. (Nagy Zoárd, 58.). Vezetőedző: Varga László
AJKA:
Horváth D. – Szűcs K., Jagodics B., Tar, Csemer – Tóth G. – Csizmadia Z. (Gaál B., 80.), Kenderes Z. (Vogyicska, 71.), Sejben (Dragoner, 71.), Doncsecz (Berzsenyi, szünetben) – Szarka Á. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző:
Végh B. (63., 78. – mindkettőt 11-esből), ill.Kenderes (33.)
Varga László:
– Picit megnehezítettük a saját dolgunkat, hiszen az Ajka az első helyzetéből megszerezte a vezetést. Kicsit hullámzó volt a játék képe, de óriásit harcoltunk, és remélem, hogy ezzel a győzelemmel megérkeztünk a másodosztályba. Ha sikerül ilyen elszántsággal tovább dolgoznunk, akkor szép sikereket érhetünk el.
Kis Károly:
– Nem érdemeltünk vereséget, sőt a győzelemre is reális esélyünk volt.

Jagodics hiába ugrott itt magasabbra (Fotó: Mészely Réka/Kisalföld)

A Credobus Mosonmagyaróvár három idény szünet után jutott vissza az NB II-ben. Varga László együttese a Tiszakécske elleni szerencsétlen vereség után jól kezdte a mérkőzést, majd a Dorog 3–0-s legyőzésével rajtoló Ajka átvette az irányítást, és szerencsés góllal a vezetést is megszerezte. A csapatok igyekeztek támadólag fellépni, de így is ritkán forogtak veszélyben a kapuk az első félidőben.

A folytatásban Varga László cseréi lendületet hoztak a mérkőzésbe, és bár a játék mosonmagyaróvári oldalon még nem volt annyira látványos, ezt sikerült akarással kompenzálni. Hullámzó mérkőzésen a nagyot küzdő Mosonmagyaróvár talán némi szerencsének is köszönhetően tudta otthon tartani a három pontot. Végh Bence második NB II-es mérkőzésén rögtön duplázni tudott, ráadásul a büntetőket higgadtan értékesítette. A hajrában az Ajka mindent megtett az egyenlítés érdekében, de nem járt sikerrel. 2–1

20.15
: Diósgyőri VTK–Soroksár SC (Tv: M4 Sport)

20. Dorogi FC221–6–50

90+4 perc: VÉGE! A Mosonmagyaróvár komoly erőket mozgósítva megfordította az Ajka elleni mérkőzést és megnyerte első bajnokiját az NB II-ben.

90. perc: Négy perc a hosszabbítás.

88. perc: Szarka kapott sárga lapot.

87. perc: Szalka fejjel indította Nagy Zoárdot, aki tizenkét méterről a kapu fölé bombázott.

83. perc:Gaál Bálint 18 méteres szabadrúgását Heinrich védte bravúrral.

83. perc: A két gólt szerző Végh Bence helyére Papp Szilárd érkezett.

80. perc: Csizmadia Zoltán helyére Gaál Bálint érkezett.

78. perc: A tizenegyest megint Végh Bence végezte el és nagy erővel a jobb felsőbe lőtt. 2-1

78. perc: Horváth Kevin bal oldali beadását Simita tette volna középre, de ebbe kézzel ért bele az egyik ajkai védő, amiért a játékvezető ismét büntetőt ítélt.

76. perc: Cserélt a Mosonmagyaróvár. Nagy Kevin helyére Horváth Kevin érkezett.

75. perc: Egy jobb oldali beadásra Heinrich rosszul lépett ki a kapujából, így Dragoner kapura tudta fejelni a labdát, de a gólvonalról Czingráber tudott menteni.

71. perc: Kettőt cserél a vendég Ajka. Kenderes Zoltán és Sejben Viktor helyére Dragoner Filip és Vogyicska Bálint érkezett.

64. perc: Az óvári csapatból Czingráber Máté kapott sárga lapot.

63. perc: A tizenegyest Végh Bence laposan a bal alsóba lőtte.1-1. A gól utáni dulakodásba az ajka kapusa Horváth Dániel kapott sárga lapot.

63. perc: Illés esett el a tizenhatoson belül Jagodics szorításában, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. Jagodicstettéért sárga lapot kapott.

59. perc: Simita fejelt le egy labdát Illésnek, amit az óvári játékos jól adott középre, ahol az érkező Nagy Zoárd elől Jagodics mentett bravúrosan.

58. perc: Kettőt cserél a Mosonmagyaróvár. Boros Gábor helyére Nagy Zoárd, Tóth László helyére pedig Simita Gergő érkezik.

55. perc: Illés 18 méteres, középre tartó lövését magabiztosan fogta az ajkai kapus.

A szünetben a mosonmagyaróvári csapatba beálló Illés Dávid tagja volt a 2019-ben az NB III Nyugati csoportját megnyerő ajkai csapatnak. Illés 2017 és 2020 között, három szezon alatt 55 mérkőzésen 13 gólig jutott a Veszprém megyei csapatban.

50. perc: Egy kemény belépő után Végh Bence kapott sárga lapot.

Szarka Ákos itt már gólt látott (Fotó: Mészely Réka/Kisalföld)

46. perc: kezdődik a második félidő. A szünetben mindkét vezetőedző cserélt. Az óvári csapatba Sajbán Miklós helyére Illés Dávid érkezett, míg ajkai oldalon Berzsenyi Kevin váltotta Doncsecz Leventét.

Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek az első félidőben, de komoly ziccerig, csak ritkán jutottak a felek. Az Ajka több helyzetet dolgozott ki, de a vezetés megszerzéséhez a szerencsére is szüksége volt.

45+2 perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: Két perc a hosszabbítás.

33. perc: Kenderes bal oldali beadásra Szarka érkezett üresen. Az Ajka támadója a labdához nem ért hozzá, de a mozgásával megzavartaHeinrichet, így szerencsés góllal szerzett vezetést a vendég csapat. 0–1

24. perc:Csemer lőtt 22 méterről jócskán a kapu fölé.

11. perc: Az Ajka jobb oldali szögletét Jagodicsfejelte a kapufák találkozására.

7. perc: Egy bal oldali szabadrúgást Heinrich öklözött ki az ötösről.

5. perc: Deák közeli próbálkozását védte az Ajka kapusa, Horváth Dániel.

1. perc: A Mosonmagyaróvár fehér, míg az Ajka zöld szerelésben lép pályára. A mérkőzést a vendégek kezdik.

Varga László, a Credobus Mosonmagyaróvár vezetőedzője három helyen változtatott a kezdőcsapaton: Horváth Kevin, Illés Dávid és Nagy Zoárd helyére Nagy Kevin, Sajbán Miklós és Boros Gábor került be. Kis Károly egy kényszerű változtatást eszközölt a Dorog elleni győztes találkozóhoz képest: a súlyos sérülést szenvedő Zsolnai Richárd helyett Sejben Viktor kezd.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megyaz NB III-ból a Nyugati csoport megnyerésével feljutott, a bajnokságot egy tiszakécskei 1–0-s vereséggel kezdő CredobusMosonmagyaróvár a tavasszal a kilencedik helyen zárt, az új idényt egy Budafok elleni fölényes győzelemmel indító FC Ajka ellen.