Nem bírta feltörni a Szolnok védelmét a Kecskemét

NYITRAY ANDRÁSNYITRAY ANDRÁS
2022.03.13. 16:50
Nagy csata volt a labdáért (Fotó: Bús Csaba)
A labdarúgó NB II 28. fordulójában a harmadik  helyezett Kecskemét a sereghajtó Szolnokot fogadta. A hazaiak végig meddő fölényben futballoztak, de kevés lehetőségüket nem tudták gólra váltani.

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

KECSKEMÉTI TE–SZOLNOKI MÁV 0–0

Kecskemét, 700néző. Vezette: Takács Tamás (Tőkés Róbert, Ring Kevin)
KTE: Varga B. – Tóth D. (Paudits, 64.), Gál Sz., Rjasko, Lipcsei Á., Hadaró (Grünvald, 64.) – Katona B., Nagy K. (Szuhodovszki, 83.), Szalai G. – Lukács D., Tóth B. Vezetőedző: Szabó István
SZOLNOKI MÁV:
Hegedüs L. – Szekszárdi, Szabó A., Kovács O., Papp Sz., Lakatos Cs. (Tóth B., 83.) – Földi, Hleba (Kónya, 83.), Tisza K. – Irmes (Sipos, 87.), Kurdics (Csörgő, 74.). Vezetőedző: Romanek János
Szabó István: – Látszott a Szolnok szándéka, amiért jött, elvitte, szerzett egy pontot. Végig irányítottunk, de sajnos a vártnál kevesebb helyzetet dolgoztunk ki, és a fölényünk nem párosult góllal.
Romanek János: – Próbáltuk kikapcsolni a Kecskemét gyors támadóit, ami valamelyest sikerült is, jobbára szabad- és szögletrúgásokból veszélyeztettek. Ezeket nagyrészt hatástalanítottuk, ám voltak meleg pillanatok a kapunk előtt. Ilyen mentalitással reményeim szerint kiharcoljuk a bennmaradást.

Kecskeméti mezőnyfölénnyel indult a találkozó, ez azonban meddőnek bizonyult, a pontrúgások és a beadások nem voltak elég pontosak. Igazán nagy lehetőség nem is alakult ki a szünetig, jobbára a küzdelem dominált. Fordulás után rögtön Szalai került helyzetbe Tóth Dávid nagy bedobása után, de estében ballal a bal alsó mellé küldte a labdát. Az 56. percben megint Szalai került helyzetbe egy szögletet követően, ám a fejesét Hegedüs hatalmas bravúrral kitolta. A Kecskemét nagy erőket mozgósított a hősiesen bekkelő Szolnokkal szemben a folytatásban is, csakhogy ezen a mérkőzésen nem tudta feltörni a vendégek védelmét, így a Tisza-parti együttes értékes ponttal gazdagodott.

20. Budafoki MTE27581425–37–1223
A lendület megvolt a hazaiak játékában, ám ez kevésnek bizonyult a győzelemhez (Fotó: Bús Csaba)

90 + 3. perc:Vége a mérkőzésnek, maradt a 0–0. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

88. perc:Szuhodovszki buktat.

87. perc: Sipos Irmes helyén.

83. perc: Nagy, Hleba és Lakatos le, Szuhodovszki, Kónya és Tóth Bence be.

75. perc: Szalai húzza vissza ellenfelét, sárga a „jutalma".

74. perc: Csörgő játszik tovább Kurdics helyén.

70. perc:Kovács O. buktatja Lukácsot.

64. perc: Grünvald és Paudits be, Tóth Dávid és Hadaró le.

56. perc: Szalai fejel közelről a szöglet után, Hegedűs hatalmasat véd.

A fehér mezes vendégek nagyrészt védekeztek  (Fotó: Bús Csaba)
A fehér mezes vendégek nagyrészt védekeztek (Fotó: Bús Csaba)

53. perc: Irmes lő 16 méterről, alaposan fölé.

48. perc: Tóth Dávid bedobása után Szalai húzza kapura a labdát, de mellé megy.

47. perc: Lakatos akadályoz egy bedobást, sárga.

46. perc:Folytatódik a meccs, csere nincs.

Az első félidőben a küzdelem dominált (Fotó: Bús Csaba)

45. perc:A szünetben 0–0 az állás.

39. perc: Katona kerül ziccerbe, de hosszan tolja meg, kicsit hosszú is volt Szalai passza.

34. perc:Tóth Dávid rúgta meg Földit, sárga lap.

32. perc: Nagy K. szöglete után Hadaró tud fejelni, de nem talál kaput.

25. perc: Kurdics tud fejelni Lakatos beadása után, Vargának nem volt dolga.

23. perc: A kapuk továbbra sem forognak veszélyben, a Szolnok némileg kijött a szorításból.

15. perc: Nyom a Kecskemét, de a kapu előtt egyelőre hiányoznak a pontos megoldások.

9. perc: Meddő hazai fölény jellemzi eddig a mérkőzést.

1. perc: A Szolnok kezdte a játékot.

A Szolnok vereséggel hangolt a mai meccsre, a Siófoktól kaptak ki otthon 1–0-ra, míg a KTE Budafokon tudott nyerni 3–1-re. A vendégek sereghajtóként lépnek pályára, míg a Kecskemét a forduló előtt a dobogó harmadik fokán áll. Mindkét oldalon lesz eltiltás miatt hiányzó játékos, hazai részről Vágó Levente, vendég oldalon Tóth László szedett be öt sárga lapot, ami kihagyással jár.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a harmadik helyre visszakapaszkodó Kecskemét a négy meccse nyeretlen Szolnok ellen.