Lukács-parádéval gálázott a Kecskemét a Soroksár ellen

2021.08.08. 18:50
A labdarúgó NB II 2. fordulójában az előző körben vereséggel rajtoló újonc, a Kecskemét a Soroksárt látta vendégül, és 5–2-es győzelmet aratott. A hazaiak csatára, Lukács Dániel klasszikus mesternégyessel járult hozzá a diadalhoz.

Nagy Krisztiánék (lilában) öt gólig meg sem álltak a Soroksár ellen (Fotó: Réti Attila)

LABDARÚGÓ NB II

2. FORDULÓ

Kecskeméti TE HUFBAU–SOROKSÁR SC 5–2 (2–1)
Kecskemét,
Széktói Stadion, 800 néző.Vezette: Lovas László (Medovarszki János, Szilágyi Norbert)
KECSKEMÉT:Varga – Madarász (Buna, a szünetben), Szabó A., Rjasko, Belényesi, Hadaró – Vágó, Nagy K. (Marsa, 86.), Katona (Szuhodovszki, a szünetben) – Tóth B. (Tóth D., 84.), Lukács D. (Puskás, 90.). Vezetőedző:Szabó István
SOROKSÁR: Abu – Nagy O. (Hajdú, 60.), Gengeliczki (Kópis, 80.), Valencsik, Pászka – Gyömbér, Hudák – Korozmán (Ternován, 64.), Lőrinczy, Magyari (Csernik, 64.) – Lovrencsics B. (Kovác, 76.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Lukács D. (36., 37., 77., 80. – a harmadikat 11-esből), Belényesi (89.), ill.Magyari (17.), Lőrinczy (85.)
Kiállítva: Hudák (67.)
Szabó István: – Nagyon izgalmas és fordulatos meccs volt, amelyen nekünk minden bejött, a Soroksárnak viszont semmi. A múlt héten nem volt ennyi szerencsénk, talán ezt kaptuk most vissza az egész heti kemény munkánkért. Szervezett csapat a Soroksár, de a csapatom tiszta szívből küzdött.
Lipcsei Péter: – Sok fordulópontja volt a meccsnek, a pályafutásom során még nem láttam olyat, hogy egy mérkőzésen kétszer odaajándékozzuk a csatárnak a labdát. Ezek óriási hibák, alacsonyabb osztályban sem férnek bele.

Tapogatózó játékkal indult a Kecskemét–Soroksár meccs, az első percekben egyik csapat sem igazán tudta ráerőltetni az akaratát a másikra. A Soroksár lett aktívabb ezután, a 10. percben Gengeliczki jelentkezett jó fejessel. A KTE megszerezhette volna így is a vezetést a 16. percben, de Katona lövése mellé ment, majd a kontrából Magyari talált be (0–1). A KTE próbálkozott, mégis szinte a semmiből lőtt gólokat, hiszen a 36. percben Valencsik saját kapuja előtt passzolta el a labdát, amiből Lukács kapura tört, majd másodjára be is vette Abu kapuját (1–1). Egy perccel később megint Valencsik hibázott, Lukács lefutotta, és kilőtte a bal alsót, megfordítva a meccset (2–1).

A fordulás után sem vett vissza a Kecskemét, Hadaró előtt adódott nagyobb sansz Lukács beadása után, de csak az oldalhálót találta el. A 64. percben a fiatal Buna hibázott a tizenhatoson belül, kézzel ért a labdába, így büntetőt lőhetett a Soroksár. A labda mögé Lovrencsics állt, megcélozta a jobb alsót, de Varga Bence nagyot védett! A kimaradt büntetőnél nagyobb gond volt, hogy Hudák három perccel később megütötte Vágót, amiért kiállították, így emberhátrányba is került a „Sori”.

A 76. percben a végig nagyon sokat harcoló Tóth Barnát rántották le a tizenhatoson belül, a labda mögé nem meglepő módon Lukács állt, aki mesterhármasával megnyugtatóvá tette a hazai előnyt. A Soroksár nagyon könnyelműen játszott, ezúttal a saját kapuja előtt, amiből a 80. percben újabb gólt kapott. Lukács szerzett ismét labdát, majd kilőtte a jobb alsót (4–1), igazi fesztiválhangulatot varázsolva Kecskemétre. Az ünnepet Lőrinczy hatalmas szabadrúgásgólja sem rontotta el, pláne úgy, hogy a végén még Belényesi is betalált (5–2). A Kecskemétet felállva tapsolta a 800 fős nézősereg, a lila-fehérek megérkeztek az másodosztályba!

90+3. perc:Vége a mérkőzésnek! A KTE nyert 5–2-re.

92. perc:Puskás azonnal egyűjt egy sárgát.

90. perc: Lukács helyén Puskás, 3 perc a ráadás.

89. perc: Belényesi eredményes Hadaró szabadrúgása után! 52

86. perc:Tóth Dániel sárga.

86. perc:Marsa jön Nagy Krisztián helyére.

85. perc: Lőrinczy lövi ki a bal felsőt szabadrúgásból. 42

84. perc: Tóth Barna helyén Tóth Dánel.

Sűrűn alakult ki veszélyes helyzet a Soroksár kapuja előtt (Fotó: Réti Attila)

84. perc:Kovác fejel kapufát.

80. perc: Megint hibázik hátul a Soroksár, megint Lukács szemfüles, aki ezt is belövi! Négy gólnál tart! 41

80. perc: Gengeliczki helyén Kópis.

77. perc: Lukács a jobb alsóba lő, mesterhármas! 3
1

76. perc: Lovrencsics Balázs helyén Kovác, közben Tóthot lerántják, kecskeméti büntető!

Ivószünet.

67. perc: Hadaró is besárgul.

67. perc: Hudák Martin kiáll! Kemény belépő után belement egy kakaskodásba, amiért pirosat kap.

65. perc: Varga Bence kivédi Lovrencsics lövését!

64. perc: Büntető! Buna kezezett. Varga Bence még egy sárgát is kap reklamálásért.

61. perc: Lukács beadását Tóth pöcköli kapura, lejön a védőről.

60. perc: Csernik, Ternován és Hajdú érkezik a vendégeknél Nagy, Korozmán és Magyari helyett.

57. perc: Korozmán lő ballal, ezt könynen fogja Varga.

56. perc: Lukács passzol középre jobbról, Hadaró az oldalhálóba lő.

55. perc: Tóth tör kapura, a védő becsúszik... Nincs büntető, talán elérte a labdát.

51. perc: Lovrencsics csúsztat fölé.

Gyömbér Gábor (fehérben) itt még szereli a kecskeméti Tóth Barnát (Fotó: Réti Attila)

50. perc: Egyelőre a Kecskemét aktívabb.

46. perc:Buna és Szuhodovszki áll be a Kecskemétnél Madarász és Katona helyett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Vége az első félidőnek, 2–1-re vezet az újonc Kecskemét.

37. perc: GÓÓÓL! Már vezet a KTE! Megint Lukács tör kapura ziccerben, és ezúttal elsőre kilövi a bal alsót! 2–1

36. perc:GÓÓÓL! Egyenlít a Kecskemét! Saját kapuja előtt adja el a labdát a Soroksár, amiből Lukács tör kapura, elsőre Abu véd, de a kipattanót belövi a hazaiak támadója. 1–1

31. perc: Katona kapja az első sárgát visszahúzásért.

26. perc: Tóth Barna kerül helyzetbe, de közeli lövését Abu védi.

Ivószünet lesz.

23. perc: Katona teker szabadrúgásból a jobb alsó mellé egy kecskeméti szabadrúgást.

Az első játékrészben még jól tartotta magát a fehér mezes fővárosi csapat (Fotó: Réti Attila)

17. perc:GÓÓÓL! Kontrát vezet a Soroksár, Magyari robban be középen a beadásra, és öt méterről a kapuba sodorja a labdát. 0–1

16. perc: KTE helyzet! Tóth Barna készíti le a labdát, Katona 16-ról lő is, centikkel a jobb felső mellé.

12. perc: Lőrinczy próbálkozik távolról, de ez csemege Vargának.

10. perc: Gengeliczki fejel egy soroksári szöglet után, Varga tolja fölé.

10. perc: Egyelőre tapogatóznak a csapatok.

6. perc: Tóth Barna esik el a védő mellett, nincs büntető.

1. perc: A KTE kezdi a játékot.

Egyik csapat sem változtatott egy héttel ezelőtti összeállításán, ugyanazok a kezdőcsapatok futnak ki a pályára. A KTE hazai pályán a Budaörstől kapott ki 3–2-re, míg a Soroksár Siófokon játszott 0–0-as döntetlent.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy második hazai meccsén az újonc Kecskemét, amely most a Soroksárt látja vendégül.