Döntetlennel zárult a barcikai kiesési helyosztó

F. E.F. E.
2021.04.07. 16:20
Molnárék (piros-feketében) megérdemelten egyenlítettek a találkozón (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a játéknap előtt 18. helyen álló Kazincbarcika az utolsó előtti Szentlőrincet fogadta. Bár a hazaiak megszerezték a vezetést, a mérkőzés utolsó perceiben megérdemelten egyenlített ki a Baranya megyei együttes Nagy Barnabás távoli góljával.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

KAZINCBARCIKA–SZENTLŐRINC 1–1 (0–0)
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Ducsai József (ifj. Varga Gábor, Szilágyi Norbert)
KAZINCBARCIKA:
Horváth L. – Mikló, Fótyik, Dávid, Szűcs K. – Kovac, Kovács M. (Oldal, 64.), Csősz R. Toma– Takács T. (Farkas A., 75.), Tóth-Gábor K. Vezetőedző: Kriston István
SZENTLŐRINC:
Hajagos – Molnár R., Dulló, Keresztes, Nagy B. – Harsányi (Kovács D., 81.), Hleba (Cenaj, a szünetben), Újvárosi (Babinszky, 81.), Törőcsik (Kapronczai, 72.) – Frőhlich – Mervó (Torvund, 63.) Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerzők: Toma (54.), illetve Nagy B. (84.)

A mérkőzés elején a kapuk nem forogtak veszélyben, leginkább a középpályán folytattak a labdáért küzdelmeket a felek. Bár a Kazincbarcika több szögletet is elvégezhetett az első játékrészben, amik között voltak a vendég kapura veszélyesek is, de gólt nem sikerült szerezniük.
Az első vendég sarokrúgásra 35 percet kellett várni, ahol Horváth L. Nagy Barnabás lövését kiöklözte.
A félidő hátralévő 5 percében a sárga lapok villantak: előbb Kovacnak, majd Tomának mutatta fel a játékvezető őket.
A szünetben változtatott Marián Slutka, próbálta frissíteni csapatát. Az 54. percben a sok hazai támadásban részt vállaló Tóth-Gábor K. adta be középre a labdát, amit az érkező Toma lőtt a szentlőrinciek kapujába. 1–0 A gól után rögtön egyenlíthetett volna a Baranya megyei csapat, azonban Horváth L. hárítani tudott. A 71. percben büntetőhöz jutott a Szentlőrinc, de Harsányi lövését Horváth L. bravúrral védte.
Az egyenlítésig 84 percet kellett várni, amikor is Nagy Barnabás távolról vette be a barcikai kaput. 1–1
A hátralévő percekben a vendég együttes irányított, de újabb gólt már nem sikerült szerezniük, így egy ponttal utazhattak haza a kiesési rangadóról.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: A vendégek adták be a tizenhatos közepére a labdát, Horváth L. jó ütemben öklözte ki, de les miatt lefújta Ducsai játékvezető a támadást.

90+3. perc: A hazaiak végeztek el szabadrúgást: Fótyik lőtt kapura, de Hajagos hárított.

90+1. perc: Tóth-Gábor K. is sárga lapot kapott.

90+1. perc: Tóth-Gábor K. fejelt kapura, de Hajagos védte.

90. perc: A mérkőzés végén 3 perc a ráadás.

87. perc: Újabb csere a hazaiaknál: Miklót Németh T. váltotta.

87. perc: Babinszky indult meg a szélen, azonban elesett anélkül, hogy a hazaiak hozzáértek volna.

84. perc: Egyenlített a Szentlőrinc. Nagy B. távolról lőtt Horváth L. kapujába. KAZINCBARCIKA – SZENTLŐRINC 1–1

83. perc: Egy szép akciót követően a kapu felé tartó labdát Fótyik fejelte ki szögletre.

81. perc: Kettős csere a vendégeknél: Újvárosi és Harsányi hagyták el a pályát, helyükre, Babinszky és Kovács D. érkeztek.

79. perc: Oldalra csúszott rá Harsányi, ami után mindkettő játékos a földön maradt. A játékvezető a vendégek játékosának mutatta fel a sárga lapot.

78. perc: Oldal kapott sárga lapos figyelmeztetést.

75. perc: Takács T. helyett Farkas András a folytatásban.

73. perc: Tóth-Gábor K. senkitől nem zavartatva fejelhetett kapura, azonban a labda a kapu felé szállt.

72. perc: Cserélt a vendég együttes: Törőcsiket Kapronczai váltotta.

72. perc: Harsányi végezte el a tizenegyest, de Horváth L.kivédte.

71. perc: Horváth L. kapott sárga lapot, a Szentlőrinc büntetőhöz jutott.

68. perc: Tóth-Gábor K. kapott labdát, azonban a lövés lecsúszott a lábáról, így elkerülte a kaput.

64. perc: Újvárosi szabálytalanul állította meg Oldalt, amiért sárga lapot kapott.

63. perc: Mervót Torvund váltotta a vendég együttesben.

61. perc: Cserélt a Kazincbarcika: Kovács M. helyett Oldal lépett pályára.

57. perc: Takács T. kapott sárga lapot.

56. perc: Egyenlítési lehetőség adódott a vendégek előtt, de Horváth L. bravúrral öklözte ki a labdát, az ismétlés nem találta el a kaput.

54. perc: Megszerezte a vezetés a Kazincbarcika: Tóth-Gábor K. beadása átszállt a vendég védők felett, de a labda Toma elé került, aki kb 16 méterről lőtt a kapuba. KAZINCBARCIKA – SZENTLŐRINC 1–0

52. perc: Szép barcikai összjáték alakult ki a vendég tizenhatosnál, azonban nem lett belőle veszély, mert les miatt a játékvezető lefújta az akciót.

48. perc: Hazai labdaszerzést követően Szűcs K. iramodott meg a jobb szélen, majd Tóth-Gábor K.-nak passzolt, akinek a középre adása pontatlan volt.

Tóth-Gábor Kristóf (sárgában) többször is veszélyeztette a Szentlőrinc kapuját (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben cserélt a Szentlőrinc együttese: Hleba helyett a második félidőben Cenaj a pályán.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Véget ért az első játékrész.

45+1. perc: Újabb vendég szabadrúgás, ezúttal a tizenhatos bal sarkáról. A labda mögött ismét Harsányi állt, aki ezúttal a kapura lövést választotta, azonban a labda magasan a kapu fölé szállt.

45. perc: Az első félidő végén 1 perc a hosszabbítás.

44. perc: A megítélt szabadrúgást Harsányi végezte el. A labda jól szállt középre, azonban a partjelző lest intett.

42. perc:Toma hátulról csúszott Frőhlichre, sárga lapos figyelmeztetésben részesült a barcikai játékos.

41. perc: Kovac ugratta ki a bal szélen Miklót, aki középre adta a labdát, ami Takács T. előtt elszállt, azonban Kovács M. a tizenhatos vonaláról eresztette meg egy lövést, ami felé ment.

39. perc: Kovac tarolta le Nagy B.-t, amiért a játékvezető felmutatta neki a sárga lapot.

38. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Szentlőrinc: a labda mögé Harsányi állt, aki kapura lőtt, Horváth szögletre mentett.

35. perc: Az első vendég szögletet Harsányi végezte el, Fótyik kifejelte, azonban a labda Nagy B. elé került, amit Horváth L. öklözött ki.

33. perc: Az utóbbi percekben komolyabb támadást egyik csapat sem tudott kialakítani, mezőnyben folyik a játék.

24. perc: Toma ugratta ki Takács T.-t, akinek az indítás hosszúnak bizonyult.

21. perc: Molnár R. szabálytalankodott Kovacal szemben. A megítélt szabadrúgást Toma tekerte kapura, de a labda a kiérkező Hajagosé lett.

20. perc:Mikló végezte el a harmadik hazai szögletet, azonban ez veszélytelen volt.

17. perc: Újabb hazai szöglet: Toma beadását követően ismét Tóth-Gábor K. fejelt a kapu mellé.

16. perc: Egy szentlőrinci kontrát követően Mervó ment el a jobb szélen, Horváth L. azonban jó ütemben érkezett ki a kapujából.

15. perc: Egy visszagurított labdát követően Frőhlich lőtt 16 méterről kapura, ami centikkel elment a kapu mellett.

11. perc: A mérkőzés első szögletét a Kazincbarcika végzi el. Toma sarokrúgását követően előbb Tóth-Gábor K. fejelt kapura, Hajagos kiöklözte a labdát. Az ismétlésnél Szűcs K. lőtt a kapu felé.

Szűcs Kornél (sárgában) elöl és hátul is hasznos tagja volt a Kazincbarcikának (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

4. perc: Hazai szabadrúgást követően Dávid Z. csúsztatott a kapu felé, mellé ment a fejes.

3. perc: A vendég együttesből Keresztest kell ápolni, emiatt áll a játék.

1. perc: A találkozón a vendégek piros-feketében, a hazaiak tiszta sárgában lépnek pályára. A mérkőzést a Szentlőrinc csapata kezdi.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a két kieső helyen álló gárda, amelyeknek nemcsak a pontszámuk, de még a gólkülönbségük is azonos. A Kazincbarcika mindössze azzal előzi meg újonc riválisát, hogy eggyel több szerzett gól áll a neve mellett.