Tizedik szögletéből megszerezte a győzelmet a Kazincbarcika

F. E.F. E.
2021.03.14. 14:20
Jó iramú mérkőzésen szerezte meg a győzelmet a Kazincbarcika (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 29. fordulójában a 18. helyezett Kazincbarcika a 12. helyen álló Békéscsabát fogadta. Mindkét együttes küzdött, több veszélyes helyzet adódott a csapatok előtt, végül a borsodiak megérdemelten nyerték meg a találkozót.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

KAZINCBARCIKAI SC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 1–0 (0–0)
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, zárt kapuk mögött Vezette: Kovács J. Zoltán (Aradi József, Rózsa Dávid)
KAZINCBARCIKA:
Horváth L. – Mikló, Farkas A., Szűcs K., Oltean – Németh T., Tóth B. (Kovács M., 55.), Toma, Oldal – Kovac (Kalmár, 90.), Tóth-Gábor K. (Takács T., 69.). Megbízott edzők: Dzurják József és Kriston István
BÉKÉSCSABA:
Krnács – Farkas M., Szabó P., Babinyecz (Kitl M., a szünetben), Bora, Kasik (Hodoniczki, 55.) – Nagy S. (Lukács R., 67.), Horváth P., Kovács Á., Király P. (Máris, 55.) – Paudits.
Vezetőedző:
Preisinger Sándor
Gólszerző: Kitl M. (öngól, 55.)
Kiállítva: Kovács M. (74.)

A szeles, borús időben a Kazincbarcika kezdte jobban a mérkőzést. Több veszélyes akciót vezettek a borsodiak, ezekben rendre főszerepet vállalt a kezdőben helyet kapó Németh Tamás.

Mindkét csapat küzdött, amiből egy jó iramú találkozó bontakozott ki. Az első játékrészben Krnácsnak több dolga akadt, mint borsodi társának, azonban 45 percnyi játékot követően gólt egyik együttesnek sem sikerült szereznie.

A szünetben kettőt cserélt Preisinger Sándor, ezzel próbálva frissíteni a Békéscsabát.

A második játékrész első negyedórájában továbbra is a Kazincbarcika támadott aktívabban, aminek következtében az 54. percben a vezetést is megszerezte. A tizedik hazai szögletet követően Farkas András fejesébe Kitl Miklós még beleért, így a labda róla ment be a viharsarkiak kapujába, 1–0.

A folytatásban felélénkült a vendégcsapat, több helyzetet dolgoztak ki a csabaiak, de a kaput nem sikerült eltalálniuk.

A 74. percben megfogyatkozott a Kazincbarcika, mert a csereként pályára lépő Kovács Máté szabálytalanul tudta csak megállítani Lukácsot. A játékvezető rögtön felmutatta a piros lapot a hazai játékosnak. A kiállítás után hiába támadtak a vendégek, Horváth László többször is bravúrral hárított, így az eredmény már nem változott. A DEAC után a Békéscsaba ellen is nyerni tudott a Kazincbarcika.

20. Debreceni EAC29512324–57–3316

90+5. perc: Véget ért a találkozó, melyen a hazaiak megszerezték tavaszi második győzelmüket. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Műesésért Lukács Raymond kapott sárga lapos figyelmeztetést.

90. perc: A játékvezető 4 percet hosszabbít.

90. perc: Változtat a Kazincbarcika: Kovac helyett Kalmár játszik a folytatásban.

89. perc: Paudits ugrott ki a barcikai védők szorításából, de Horváth László magabiztosan jött ki a kapujából és megszerezte a labdát.

87. perc: Cserélt a Békéscsaba: Kovács Á. helyett Fazekas L. érkezett.

85. perc: Mikló passzát követően Toma lőhetett volna kapura, de a középen érkező Németh T.-hez passzolt, akinek lövése veszélytelen volt.

83. perc: Mikló kapott sárga lapos figyelmeztetést sípszó után történt labdaelrúgásért.

82. perc: Az elmúlt percek eseménytelenül teltek el a kiállítás óta. A mezőnyben folyt a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben.

74. perc: Kovács Máté állította meg szabálytalanul a barcikai térfélen Lukács Raymondot. A játékvezető rögtön felmutatta a piros lapot a barcikai játékosnak.

72. perc: Kovac került a földre a tizenhatos vonalánál. A megítélt szabadrúgást Oltean lőtte kapura, Krnács azonban kitornázta a lövést a felső léc alól.

69. perc: Változtat a Kazincbarcika is: Tóth-Gábor Kristóf helyett Takács T. érkezett.

67. perc: Nagy S. helyett Lukács Raymond érkezett a pályára.

66. perc: Németh T. távoli lövése elkerülte a békéscsabai kaput.

63. perc: Máris lövése ment a kapu mellé.

61. perc: Kovács Á. lövés helyett Pauditshoz passzolt, aki lövésre szánta el magát, Horváth László bravúrral hárított.

55. perc: A középkezdés előtt cserélt a hazai és a vendég csapat is:Tóth B. helyett Kovács M. érkezett, a vendégeknél pedig Kasik és Király P. hagyták el a játékteret, a helyükre Hodoniczki és Máris állt be.

55. perc:A tizedik hazai szögletet Toma végezte el, a labdát pedig a középen helyezkedő Farkas András csúsztatott. A fejes Kitl M.-ről ment be a vendégek kapujába . 1–0

Toma (sárgában) szögletét követően szerezte meg a vezetést a hazai csapat (Fotó Vajda János/Észak-Magyarország)

53. perc: Tóth-Gábor K. átfűzte magát két vendég védőn, elesett, azonban a játékvezető nem fújta le az akciót.

47. perc: Tóth-Gábor K. kapott labdát, aki az érkező Kovacnak passzolt. A barcikai játékost azonban szabálytalannak látta a játékvezető.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

A szünetben cserélt a Békéscsaba: Babinyecz helyett a második félidőben Kitl M. folytatja.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc:Véget ért az első félidő.

45. perc:Németh T. ezúttal egyből kapura lőtte a szögletet, Krnácsnak nyújtózkodnia kellett, hogy kitolja a labdát. Az újabb hazai szögletet követően Toma lőhetett volna kapura, de az egyik békéscsabai játékos lelopta a labdát a lábáról.

Több veszélyes lövése is volt a Kazincbarcikának (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

44. perc: Kovac passzát követően Mikló adta át a labdát a jobb szélen érkező Oldalnak, aki épphogy lemaradt a labdáról.

43. perc: Tóth Borisz távolról tüzelt a kapura, a vendégkapus védte a lövést.

40. perc: Miklót szabálytalanul állította meg a vendég térfél közepén Nagy Sándor, amiért sárga lapot kapott. A hazai játékost az oldalvonalon kívül kellett ápolni.

37. perc: Mikló passzát követően Kovac lőtt kapura, azonban Krnács szögletre tolta a lövést.

32. perc: Kovac passzolt Miklónak, aki a tizenhatos bal széléről beadás helyett kapura lőtte, de a lövés a kapu mögé ment.

32. perc: Paudits kapott labdát a tizenhatoson belül, elesett, de a játékvezető nem fújt büntetőt.

29. perc: Németh T. passzát követően Toma a tizenhatos vonaláig vitte a labdát. Ott azonban lövés helyett Kovacnak passzolt volna, a labda elakadt a békéscsabai Nagy Sándorban.

26. perc: Tóth Borisz szabálytalankodott, amiért sárga lapot kapott. A megítélt szabadrúgás veszélytelen volt.

25. perc: Szabó P. szögletét követően Horváth L. magabiztosan húzta le a labdát.

19. perc:Mikló a hazai térfélen kapott labdát, és szép egyéni akciót követően a tizenhatos sarkáról célozta meg a kaput, de a lövésben már nem volt erő.

16. perc: Ismét Oldallal szemben szabálytalankodtak a vendégek. A labda mögé Németh Tamás állt, a lövése megpattant egy védőn.

Oldal (sárgában) több szabadrúgást harcolt ki a mai mérkőzésen (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

14. perc: Oldallal szemben szabálytalankodtak. A megítélt szabadrúgást Németh Tamás jól adta be a kapu elé, azonban a partjelző lest intett.

13. perc: Tóth-Gábor K. labdaszerzését követően Kovacnak passzolt, aki a szélen érkező Olteant próbálta indítani, de a labdája hosszú volt.

10. perc: Újabb vendégszöglet, melyet Király P. végzett el. Ezúttal Kovac az ötös vonaláról fejelte ki.

7. perc: Oldal szélről érkező beadását követően Toma próbált lőni, de a vendég védők lábában elakadt a labda.

4. perc: Az első szögletet a Békéscsaba végezte el: Király P. beadását Kovac fejelte ki a tizenegyes pont környékéről.

1. perc:Elindult a találkozó, melyet a lilában pályára lépő vendégek kezdtek. A hazai együttes tiszta sárga szerelésben szerepel a mai mérkőzésen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a szerdán a Soroksártól vereséget szenvedő Kazincbarcika a legutóbb az ETO-t legyőző Békéscsaba ellen.