Döntetlen a Somogy megyei derbin

FERENCZ NORBERTFERENCZ NORBERT
2021.03.14. 16:50
Nagy csatát hozott a megyei rangadó (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)
A labdarúgó NB II 29. fordulójának megyei rangadóján az első félidő a Siófoké volt, a második már kiegyenlített játékot hozott, melynek végén meg kellett elégednie a csapatoknak az egy-egy ponttal.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–BFC SIÓFOK 1–1 (0–0)
Kaposvár,
Rákóczi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Farkas Tibor (Mohos Milán, Kovács Gábor)
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI: Pogacsics – Vachtler, Dvorschák, Nagy T., Hadaró (Bidzilya 84.) – Nagy J., Gál M. (Ur 84.), Farkas B., Bartos (Bíró 76.), Zólyomi (Balog 52.) – Balázs Zs. Vezetőedző:Várhidi Péter
SIÓFOK: Hutvágner – Horváth M., Jagodics B., Izing, Kiss B. – Nikházi (Gaál B. 64.), Horváth P., Kecskés T. (Varjas Z. 79.), Cipf (Hajnal 86.), Balogh B. (Szakály A. 64.) – Elek B. (György 86.). Megbízott edző, sportigazgató: Ifj. Mihalecz István
Gólszerző:
Horváth P. (0–1) az 50., Balázs Zs. (11-esből, 1–1) az 55. percben

Az első félidőben a Rákóczi egyből magához ragadta a kezdeményezést, de egy blokkolt lövésen kívül nem volt igazi helyzete. A Siófok tíz perc után összeszedte magát és átvette a játék irányítását oly módon, hogy a hazai zöld-fehér csapat alig tudta átlépni a felezővonalat. Az üres területre belőtt labdákat rendre jól futották be és abból vagy veszélyesen adtak be, vagy a betörésből alakult ki helyzet. A rögzített helyzeteik is veszélyesek voltak, a magas embereik rendre el tudták fejelni a labdát a hazai védők előtt. Ezekből is akadt bőven gondja a Kaposvárnak. De megúszták gól nélkül, így döntetlennel mehettek pihenőre a játékosok.

A második félidő már kiegyenlített játékot hozott, melynek elején gyors gólváltás történt. Ezt követően mindkét csapat a győzelemre hajtott, de a nagy helyzetek kimaradtak, főleg a Siófok részéről. Becsülettel hajtottak a csapatok, de a kapuba nem tudtak már betalálni. Elmondható, hogy az első félidei játék és a nagyobb helyzetei miatt a vendég sárga-kékek közelebb álltak a győzelemhez, de a Rákóczit is dicséret illeti, mert a zöld-fehérek is nyerni akartak.

20. Debreceni EAC29512324–57–3316

90+4 perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönöm megtisztelő figyelmüket, a végeredmény 1–1.

90. perc: Négy perc ráadás.

88. perc: Horváth Milán labdaelrúgásért sárga.

86. perc: Elek helyett György és Cipf helyett Hajnal a pályán.

84. perc: Gál Mátyás helyett Ur és Hadaró helyett Bidzillya a pályán.

79. perc: Kecskés helyett Varjas Z. a pályán.

76. perc: Bartos helyett Bíró a pályán a hazaiaknál.

75. perc: Szakály lőtt 20-ról csúnyán mellé.

71. perc: Micsoda ziccert hagyott ki Elek. Egy beadás átszáll a védők felett, amit zavartalanul átvett és öt méterről senkitől sem zavarva fölé lőtt.

Zólyomi Dávid és Horváth Péter figyeli a labdát (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

64. perc: Balogh Bence és Nikházi helyett Szakály és Gaál Bálint a pályán.

63. perc: Jagodics szövegért sárga.

60. perc: Vachtler 22 méteres szabadrúgását Hutvágner védte a jobb alsó előtt, szöglet.

55.perc: GÓÓÓL, Egyenlít a Rákóczi, Balázs biztosan lőtte a labdát a kapu jobb oldalába. 1–1

53. perc: 11-eshez jut a Rákóczi. Vachtler beadásába kézzel ér bele a siófoki védő.

52. perc: Zólyomi helyett Balog a Rákócziban.

50. perc: Góóól, vezet a Siófok. A szögletet Cipf rúgta be és Horváth Péter az ötösről Pogacsics lábai között fejelte a hálóba a labdát. 0–1

Gyötörték egymást a játékosok rendesen (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

49. perc:
Elek sarokkal, gyönyörű mozdulattal továbbította a labdát kapura, Pogacsics nagyot védett lábbal, szöglet.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

45. perc: Vége az első félidőnek.

Olykor két hazai védő is jutott egy siófokira (Fotó: Lang Róbert/Somogyi Hírlap)

39. perc: Kiss B. cselezgetett a tizenhatos bal sarka előtt, majd ellőtte laposan, alig ment el a lapos lövése a bal kapufa mellett.

35. perc:
Az előző jelenet megismétlődött, ez is alig mellé.

31. perc.:
Cipf jobb oldali szögletét fejelte alig mellé Jagodics nyolc méterről.

30. perc:
Horváth P. lőtt kapásból ballal a blokkba nagy erővel tíz méterről.

29. perc:
Kiss B. lőtt magasan fölé húszról.

22. perc: Izing kapott sárgát.

17. perc: C
ipf lőtt az ötös sarkáról ballal kapu mellé.

14. perc:
Cipf a bal 16-os sarkáról lőtt be élesen egy szabadrúgást, melyet középen egy siófoki támadó megcsúsztatott, amit Pogacsics védett, a kipattanót egyből kapura fejelték és Vachtler a gólvonalról kifejelte a labdát. Óriási helyzet volt.

Folyamatosan nyomás alatt tarja a Rákóczi a Siófokot, szögletek sorát rúgja, de nagy helyzet még nem alakult ki.

2. perc:
Zólyomi jobb oldali szögletétből Gál lőtte az ötös sarkáról a labdát a blokkba.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendég csapat kezdett.

Készülődés a somogyi derbire kaposvári módra (Fotó: Lang Róbert Somogyi Hírlap)

A hazaiak fehér-zöldben, a vendégek tiszta sárgában játszanak.

Érdekes találkozóra van kilátás a mai mérkőzésen, hiszen mindkét csapatnak égető szüksége lenne a bennmaradásért folytatott harcban a három pontra. Várhidi Péter együttese hullámzó teljesítménye miatt kiszámíthatatlan olykor, míg a vendégeknél öt vesztes mérkőzés és a vezetőedző elbocsátása miatt sebzett vadként érkező csapat teljesítménye megjósolhatatlan.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Kaposvár az edzőváltáson átesett, utóbbi öt bajnokiját elbukó Siófokkal szemben a Somogy megyei rangadón.