A 94. percben fordította meg a meccset a Kecskemét Óbudán

KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁNKOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN
2022.04.17. 16:48
Remili Mohamed küzd a labdáért (Fotó: Földi Imre)
A III. Kerületi TVE a 94. percben értékesített büntetővel 2–1-re kikapott a Kecskeméti TE-től a korábbi szövetségi kapitány, Pintér Attila első mérkőzésén az óbudai kispadon. A 89. percig úgy tűnt, Barczi Dávid nyerőember lesz, ám végül Lukács Dániel lett a hős.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

III. KERÜLETI TVE–KECSKEMÉTI TE HUFBAU 1–2 (0–0)
Budapest
, Kalap u., 550 néző. Vezette: Rúsz Márton (Márkus Tamás, Punyi Gyula)
III. KERÜLET: Balázs J. – Kulcsár D., Fejes, Egerszegi, Opavszky – Rabatin (Horváth O., 93.), Köböl – Kleisz (Nyári P., a szünetben), Remili (Mikitisin, 79.), Barczi (Schuszter, 93.) – Birtalan (Borvető, 66.). Vezetőedző: Pintér Attila
KTE: Varga B. – Buna (Katona B., 53.), Szabó A., Rjasko (Győri B. 87.), Tóth B., Hadaró (Grünvald, 53.) – Nagy K., Vágó L. (Szökrönyös, 82.), Szalai G. – Lukács D., Szuhodovszki (Paudits, 53.). Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Barczi (49.), ill. Katona B. (89.), Lukács D. (90+4. – 11-esből)
Pintér Attila:
– Ahhoz képest, amilyen állapotban vannak a játékosaim, jó teljesítményt nyújtottunk – főleg a második félidőben. A mi helyzetünkben egy pont is nagyon fontos lehet. Meg lehet nézni a tizenegyes előtti szituációt, sőt, kérek is mindenkit, nézzék meg. Ez nem arról szól, hogy Pintér Attilát kinevezték, és máris reklamál... Nem úgy érzem, hogy mi vesztettük volna el a mérkőzést.
Szabó István: – Tudtuk, hogy Pintér Attilának határozott edzői elképzelése van, és azt is kaptuk a csapatától, amire számítottunk: végig nagyon szervezetten játszott. Ezzel együtt mi uraltuk a mérkőzést, és ha a végén némi szerencsére is szükségünk volt hozzá, megérdemelten fordítottunk. Korábban négy büntetőt is elhibáztunk, most visszaadott valamit az élet.

Birtalan (jobbra) és társai a 89. percig hihettek a győzelemben (Fotó: Földi Imre)

Pintér Attilát legutóbb 2021. október 2-án, a Mezőkövesd Puskás Akadémia ellen 2–0-ra elbukott bajnokiján láthatta a publikum a kispad mellől dirigálni. Az NB II-ben még régebben, 2017-ben akadt feladata, akkor épp a felcsútiakat vezette vissza az élvonalba, június 4-én a 3–2-es budaörsi sikerrel zárva az idényt. A volt szövetségi kapitány ezúttal a fővárosban kapott megbízást, közel sem egyszerű feladattal: a tavaszból hátramaradó hat meccsen kellene benntartania az érkezésekor mindössze 19. helyen álló III. Kerületet. Debütáló meccsén a hat forduló óta nyeretlen óbudaiakkal a még mindig a feljutásról álmodozó, február 28-a, a listavezető Vasas (0­–1) elleni bajnoki óta veretlen Kecskemétet fogadta.

„Isten hozott, Pinyő” – üvöltötte az egyik Kerület-drukker a lelátóról a hazai kispad irányába, mikor a hazaiak összeállítása után elhangzott a csupán négy napja kinevezett tréner neve.

Három perccel később már Pintér Attila kispadtól érkezett utasításait visszhangozta a főlelátó hátsó részét adó üvegtáblasor. Az 55 éves edző hallhatóan nem volt elégedett azzal, hogy csapata a meccs elején mennyire mélyen kapuja elé szorult. A 6. percben aztán már jobb szájízzel fordulhatott a stábtagjai felé, a kecskeméti mezőnyfölény ellenére az első helyzet a hazaiak előre húzódó jobb-bekkje, Kulcsár Dávid előtt adódott – Varga Bence biztos kézzel fogta a lapos lövést.

A teljes első félidőre jellemző volt az, amit az első öt percben láthatott a hazai szektorokat ezúttal is megtöltő publikum. Nem túl nagy iram mellett a KTE valamivel többet birtokolta a labdát, a Kerület azonban hatékonyan kontrázott, és több helyzetet alakított ki a vendégeknél. Csak épp gól nem született egy sem.

A második félidőben aztán hamar megérkezett a gól is. A szünetben beálló Nyári Patrik remek indítása után Barczi Dávid tekert 16 méterről a bal felsőbe (1–0). Ahogy telt az idő, úgy lett egyre nagyobb a nyomás a hazai kapun, de a vendégek továbbra sem tudtak valódi ziccerbe kerülni. A 89. percben Katona Bálint lövését sem előzte meg ziccer, mégis a jobb alsóban kötött ki a labda (1–1). A négyperces – valamivel még hosszabb is – ráadás pedig tartogatott még egy fordulatot. A Köböl Krisztián kezezése miatt megítélt büntetőt Lukács Dániel értékesítette – Szabó István csapata elvitte a három pontot a Kalap utcából (1–2).

Ezzel a Kecskemét kihasználta a Szeged Siófok elleni botlását, és hétfő estig – ekkor lép pályára a DVTK – biztos, hogy a tabella második helyét foglalja majd el.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

90+4. perc: VEZET A KECSKEMÉT!
Balázs J. elvetődött jobbra, Lukács erőből, enyhén aláemelve középre lőtt! Ezzel 1–2!

90+3. perc:
11-eshez jut a KTE! Kisebb kavarodás középen, a labda az egyik kecskeméti elé kerül a 16-os csücskénél, aki centerez, a játékvezető pedig kezezést lát. Köböl kap egy sárga lapot!

90+3. perc:
Két csere a hazaiaknál: Barczi helyén Schuszter, Rabatin helyén Horváth O.

90+2. perc: Lukács lő 20 méterről, középről, Egerszegi blokkolja a próbálkozást. Már a győzelemért rohamoz a KTE. Hirtelen jóval lendületesebbnek is tűnik a vendégcsapat.

90. perc:
4 perc a tervezett ráadás!

89. perc: EGYENLÍT A KECSKEMÉT!
A Kerület nem bírja ki a hajrát, szöglet után kicsiben játssza meg a labdát a KTE, már-már úgy tűnik, nem lesz helyzet, amikor a labda mégis eljut a 16-oson belül, a kaputól jobbra helyezkedő Katona Bálinthoz, aki 12 méterről, kissé éles szögből kilövi a hosszú alsót! 1–1

87. perc: Rjasko
helyén Győri B. a hajrára! – ez az utolsó kecskeméti csere.

86. perc:
A 16-os jobb oldalánál járatja meg a labdát a KTE, Szabó Alex lő végül 16 méterről, de a jobb lábbal eleresztett, pattogós labda elmegy a jobb alsó előtt 30 centivel.

84. perc:
Grünvald balról érkező beadását Paudits fejelte az ötös jobb sarkától a keresztléc fölé.

82. perc: Vágó
helyén Szökrönyös.

Ez az ukrán játékos második meccse a Kerületben, Siófokon a szünetben beállva egy félidőt kapott.

79. perc: Remili Mohamed
le, a pályán a Sahtartól szerződtetett Artur Mikitisin.

77. perc:
Nagy K. jobbról elvégzett szöglete után Rjasko felhőfejese landolt a kapu mögött.

75. perc:
A KTE többnyire a saját térfelén járatja a labdát – ezzel telnek a percek.

69. perc:
Rabatin érkezett a 16-os előterében egy lecsorgóra, átvétel nélkül jobbal a bal felsőt vette célba, a labda alig fél méterrel tekeredett el a ficak mellett.

68. perc:
Opavszky végzett el szabadrúgást a kaputól 26 méterre, jobbról, a beívelés után Kulcsár csúsztatta meg a labdát, az ötös előterében balról Borvető érkezett, de centikkel lemaradt arról, hogy fejelni tudjon.

66. perc: Birtalan
jön le a pályáról, a helyén a 9 találatával jelen állás szerint házi gólkirály Borvető folytatja.

64. perc: Birtalan
kapott sárga lapot.

63. perc:
Barczi lő laposan jobbról, éles szögből, Rjasko ment becsúszva szögletre.

62. perc: MIT ÚSZOTT MEG A KERÜLET?
Előbb Katona B. lőtt 18 méterről, laposan, Balázs vetődve jobbra tolta, az érkező Grünvald elé pattant, aki éles szögből lőtt, ezt blokkolni tudta az egyik visszazáró védő, az újabb lecsorgó viszont szintén kecskeméti elé került, Paudits 7 méterről, a kapuval szemben próbálkozhatott, ezt Balázs védte, tolta léc fölé bravúrral!

59. perc: Rjasko kapott sárga lapot.

57. perc:
A gól óta sokkal többet birtokolja a labdát a KTE, de egy-egy beadáson kívül nem tud veszélyeztetni a vendégcsapat.

53. perc:
Három helyen változtatnak a vendégek: Buna, Szuhodovszki és Hadaró jött le, Katona B., Paudits és Grünvald be!

49. perc: GÓÓÓÓÓL! VEZET A KERÜLET! Nyári ad jó 40 méteres indítást a bal szélre, Barczi a 16-os bal sarkánál átveszi, befelé húz, majd jobbal szenzációsan a bal felső sarokba teker! Varga B. hiába repült érte, sansztalan volt védeni! 1–0

48. perc:
Nyári szerez labdát a vendégkaputól 27-28 méterre, kettőt igazít rajta és kapura is lövi, a bal lábas próbálkozás azonban elkanyarodik messze a jobb saroktól!

46. perc:
Cserélt Pintér Attila, Kleisz helyén Nyári P. folytatja!

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

A III. Kerület játékosai jöttek vissza hamarabb a pályára az öltözőből...

A becsült nézőszám: 550 fő.

Egerszegi néha nem éppen szabályos módszerekkel igyekezett megállítani a kecskeméti játékosokat (Fotó: Földi Imre)

Szünet!

45+1. perc: Vége az első félidőnek!

45. perc:
Egy perc a tervezett ráadás!

41. perc: Hadaró kap sárgát, miután a 16-os előterében becsúszva megpróbálta visszaszerezni a labdát Köböltől, de egy ütemet elkésett...

40. perc: Az előrehúzódott Hadaró lép ki a labdával a hazai védővonalból, ziccerben vezetheti a kapujából kilépő Balázsra, jobbra cselez, ezzel pedig kisodródik, nem jut lövéshez, visszafordul, a visszazáró védők pedig végül szerelni tudják a 16-os jobb sarkánál.

38. perc: Nagy lő 20 méterről, szinte középről, a pattogós, lapos lövést a jobbra szökkenő Balázs térden csúszva fogja a jobb alsó előtt.

37. perc: Nagy K. végezhetett el szabadrúgást a hazai kaputól 27-28 méterre, enyhén jobbról. A beívelésére Tóth B. érkezett a 11-es pont vonalában, védőjét megelőzve fejelt is, ám pont a jobbra kettőt lépő Balázs kezei közé.

35. perc:
Egy gyors labdaszerzés után Birtalan indulna ziccerben a vendégkapu felé, ám a partjelző – jogosan, ám kissé kivárva – behúzza a lest. Néhány hazai drukker már elhitte talán, hogy ebből valódi helyzet lesz...

31. perc:
Remili indul be a védők mögé, Barczi ívelné hozzá a labdát, de kissé mélyre csúszik az, így pedig Varga Bence húzhatja le a levegőből senkitől sem zavartatva.

28. perc:
Mezőnyjáték dominál. Az elmúlt percekben valamivel többet volt a labda a Kerületnél.

23. perc: Remili ugratta ki a leshatárról induló Barczit a 16-os bal szélénél, a visszazáró Nagy Krisztián azonban a büntető területen belül becsúszva óriásit mentett a volt újpesti elől.

22. perc:
Hadaró vette észre, hogy Balázs kinn áll a kapujából, jó 40 méterről megpróbálta meglepni egy lövéssel, de a hazai kapus időben visszazárt és lehúzta a labdát.

19. perc:
Szuhodovszki végezte el a szabadrúgást a kaputól 25 méterre, szinte a pálya tengelyéből, a lövése megpattant, így jó egy méterrel a bal felső mellett szállt el.

18. perc: Egerszegi Tamás kapott sárga lapot.

17. perc: Szuhodovszki ívelte előre a labdát, Lukács az ötös előterében, a kaputól balra üresen ugorhatott fel, a kapujából kimozduló Balázs J. alig-alig tudta elpaskolni a fejétől a labdát, majd a védővel kissé meg nem értve egymást, de csak-csak felszabadítottak.

16. perc:
Opavszky próbálkozik meg egy átlövéssel enyhén balról, 25 méterről, de a labda elkanyarodik a bal felső mellett.

15. perc: Kulcsár jobbról érkező közép-magas beadását Rjasko vágja ki az érkező Barczi elől az ötös jobb sarkánál.

8. perc:
Vágó Levente kapott sárga lapot. A hazai 16-os előterében próbálta visszaszerezni a labdát – szabálytalanul.

6. perc: Kulcsár húzódott előre, a 16-os jobb oldalánál, a kaputól 20-22 méterre kapta a labdát, megtolta befelé, majd 18-ról laposan lőtt, Varga B. biztos kézzel fogta meg.

5. perc: Az első percekben a Kecskemét birtokolja többet a labdát.

A hazaiak ezúttal fehér felsőben, nadrágban és sportszárban, a vendégek fekete-sötét lila színátmenetes felsőben, nadrágban és fekete sportszárban futballoznak ezen a délutánon.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A Kerület indította útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az újonnan kinevezett Pintér Attila irányításával az utolsó előtti, 19. helyen álló III. Kerület a negyedik helyezett, és még feljutásra is esélyes Kecskemét ellen.