Fordulatos meccsen döntetlent játszott a Csákvár a III. Kerület otthonában

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2021.10.03. 14:50
Egerszegi Tamás bűvöli a labdát (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 11. fordulójában jól kezdett a vendég csákvári gárda a III. Kerület otthonában, gyorsan szerzett vezető gólja után még kétszer bevehették volna a hazaiak kapuját az első tíz percben. A szünet után az öltözőben maradt az Aqvital, az óbudaiak tíz perc alatt megfordították a meccset, ám nem tudták megőrizni előnyüket.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

III. KERÜLETI TVE–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–2 (0–1)
Budapest,
III. kerületi TVE Sporttelep, 300 néző. Vezette: Rúsz Márton (Baghy Csaba, Márkus Péter)
III. KERÜLET: Balázs J. – Bori (Horváth O., 79.), Erdei G., Fejes A., Tóth K. – Szalai V., Egerszegi (Tamási Zs., 60.) – Schuszter (Kleisz, a szünetben), Barczi (Opavszky, 84.), Rabatin – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
AQVITAL: Auerbach – Major G., Posztobányi, Dulló, Körmendi (László N., 65.) – Mészáros D. (Bakos, 65.) – Mim, Magyar Zs. (Ominger, 65.), Torvund – Kártik (Murai, 60.), Molnár R. (Kalmár B., 90.). Vezetőedző: Mónos Tamás
Gólszerző: Torvund (0–1) a 3., Borvető (1–1) a 48., Fejes A. (2–1) az 56., Dulló (2–2) a 72. percben
Kiállítva: Szalai V. (a második sárga lap után) a 80. percben
Kemenes Szabolcs
: – Úgy lett volna szép a hét, ha a diósgyőri döntetlen után megnyerjük ezt a mérkőzést.
Mónos Tamás: – Az első tizenöt percben rúghattunk volna három gólt is, de csak egyszer sikerült betalálnunk. Az mindenképpen örömteli, hogy ki tudtunk egyenlíteni.

Remekül kezdett a csákvári együttes, gyorsan megszerezte a vezetést Torvund révén, de egy szót sem szólhattak volna a hazaiak, ha a 10. percben már 0–3-at mutat az eredményjelző. Ezt követően kiegyenlített lett a mérkőzés, a kapusoknak nemigen volt dolguk. Akárcsak néhány napja a Békéscsaba ellen, a második játékrész elején ismét az öltözőben maradt az Aqvital, a rendkívül lelkes óbudaiak pedig kihasználták a vendégek amatőr védekezési hibáit. A hajrára fordulva egyenlített a Csákvár, ám hiába került emberelőnybe Szalai fegyelmezetlenségét követően, a harmadik találatot nem sikerült bevinnie... 2–2

Október 4.
20.00: Nyíregyháza–Siófok (Tv: M4 Sport)

Rúsz játékvezető lefújta a mérkőzést.

Kemenes Szabolcs kapott sárgát reklamálásért.

91. perc: Opavszky kapott sárgát, miután buktatta Kalmárt.

Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Molnár Rajmundot Kalmár Benedek váltja az utolsó percekre.

88. perc: Horváth Olivér reklamálásért sárga lapot kapott.

86. perc: Borvető a jobbösszekötő helyéről, éles szögből a hosszú sarok mellé lőtt.

84. perc: Barczit Opavszky váltja a Kerületnél.

80. perc: Szalai Viktor buktatta Torvundot, sárga és ez már pirosat ér.

79. perc: Hazai csere: Bori helyére Horváth Olivér érkezett.

77. perc: Bori buktatta Mimet, sárga.

75. perc: Barczi mesteri átadása után Tóth a bal oldali alapvonalról pontosan gurított vissza, Szalai azonban 10 méterről, ordító helyzetből a bal felső mellé lőtt.

72. perc: Bakos beadását Dulló csúsztatta a hálóba, 2–2.

71. perc: Szalai megkapta régen megérdemelt sárgáját, s mivel Mim rossz néven vette az ellene elkövetett visszahúzást, neki is villant a sárga.

65. perc: Hármas csere: Körmendi-László, Mészáros-Bakos és Magyar-Ominger váltás a Csákvárnál.

60. perc: Csere: Egerszegi helyére Tamási érkezett a hazai,Kártik helyére Murai a csákvári oldalon.

56. perc: Barczi a bal oldali alapvonalról keresztbe emelte a labdát, a hosszú saroknál pedig Fejes egy méterről a felsőbe fejelt, 21.

54. perc: Tóth Kristóf birkózott ki magánakl egy labdát a tizenhatos bal oldalán belőtt labdáját Dulló fejelte szögletre Borvető elől.

48. perc: Rabatin a jobb oldalról esetlegesen középre emelt, Auerbach nem jött ki a hulló falevél labdára, Posztobányi lemaradt Borvetőről, aki 8 méterről a vetődő kapus hasa alatt a jobb sarokba lőtt, 11.

A 18 éves Magyar Zsolt (jobbró) jól mozgatta a csákvári támadásokat az első félidőben (Fotó: Földi Imre)

47. perc: Borvető 17 méteres lövését könnyedén fogta Auerbach.

46. perc: A második félidőre Kleisz jött ki a hazaiaknál Schuszter helyett.

Hosszabbítás nélkül véget ért az első félidő.

45. perc: Körmendi kapott sárga lapot talpalásért.

42. perc: Magyar Zsolt kapott sárga lapot a labda eldobásáért.

40. perc: Magyar Zsolt 25 méteres szabadrúgását Balázs a jobb felső elől tenyerelte a léc fölé.

29. perc: Magyar Zsolt 20 méteres, jobb lábas lövését vetődve hárította Balázs a jobb sarok előtt.

26. perc: Borvető lépett ki a jobbösszekötő helyén, elpörgette a labdát a kivetődő Auerbach felett, de jobb sarok mellett is.

25. perc: Bori jobb oldali szabadrúgását Szalai középről, 8 méterről a bal felső mellé fejelte.

15. perc: Tóth K. a tizenhatos bal sarkáról kapura tűzte a labdát, Auerbach vetődve hárított, de kicsúszott a kezéből, szerencséjére a kapu mellé...

6. perc: A gól előtt akciót lemásolta a Csákvár, ám Torvund ezúttal ajtó-ablak helyzetből a léc fölé bombázott.

4. perc: Kártik azonnal meg is duplázhatta volna a vendégek előnyét, a balösszekötő helyén már csak Balázs kapussal állt szemben, de 10 méteres lövését bravúrral hárította a hazaiak kapusa.

Torvund Alexanderrel nehezen bírtak a hazai védők  (Fotó: Földi Imre)
Torvund Alexanderrel nehezen bírtak a hazai védők (Fotó: Földi Imre)

3. perc: Mim szerzett labdát a jobb oldali vonal mellett, remekül lőtte középre, Torvund pedig a tizenegyes pontról a jobb sarokba lőtt, Balázs kapus csak bele kapni tudott a labdába, 0-1.

2. perc: Rabatin indította a jobb szélen Barczit, aki becsapva Posztobányit az ötös sarkáig verekedte magát, de beadását szögletre mentette Dulló.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak tiszta fehérben, a vendégek kékben lépnek pályára.

A két azonos pontszámmal álló alsóházi csapat összecsapását bármilyen furcsa is, az újonc óbudaiak várják rutinosabb kerettel. Míg a hazaiaknál Barczi Dávid, Egerszegi Tamás, Bori Gábor, Fejes András, Remili Mohamed, Rajczi Péter vagy éppen Tamási Zsolt hosszú éveket töltött az élvonalban, addig a csákváriak kezdőjében nyolc(!) 22 évnél fiatalabb játékos kapott helyet. Mi több, Kártik Bálint is csak 24, Mészáros Dávid 25 és Dulló Martin is csupán 27 esztendős.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy az újoncként utolsó előtti helyen álló III. Kerületi TVE az ugyancsak hatpontos, egy hellyel előtte tanyázó Aqvital FC Csákvár ellen.