Kétgólos hátrányból egyenlített a Kozármisleny a Gyirmót ellen

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2023.10.29. 16:50
A remek formának örvendő Gyirmót egy ponttal távozott Kozármislenyből (Fotó: Fehér Ádám)
A labdarúgó NB II 13. fordulójában a Kozármisleny–Gyirmót mérkőzés első félidejében Soltész Dominik és Medgyes Zoltán is gólt fejelt, de a fordulás után először Kirchner György, majd Horváth Péter talált be a vendégkapuba, így igazságos, 2–2-es döntetlen született a két jó formában lévő csapat találkozóján.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–GYIRMÓT FC GYŐR 2–2 (0–2)
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 700 néző. Vezette: Katona Balázs (Máyer Gábor, Mohos Milán)
KOZÁRMISLENY:
Lékai – Beke P. (Vajda R., 64.), Nagy E., Füredi, Turi – Kozics – Molnár Á. (Nagy M., 90+2.), Major S. (Horváth P., a szünetben), Schuszter (Hegedűs M., a szünetben), Kirchner (Bor, 85.) – Tóth Z. Vezetőedző: Aczél Zoltán
GYIRMÓT:
Hársfalvi – Polgár, Hudák D., Csörgő V., Jova B. –Szőke G. – Soltész D., Kovács D. (Kovács M., 67.), Madarász M. (Szegi, 73.), Medgyes Z. – Adamcsek (Pethő B., 67.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Soltész D. (0–1) a 11., Medgyes Z. (0–2) a 15., Kirchner (1–2) a 64., Horváth P. (2–2) a 71. percben
Aczél Zoltán:– Ellentétes félidőket láttunk: az elsőben rosszul védekeztünk a gyirmóti kontrák ellen, és a második kapott gól után kissé hitetlenek lettünk. Ezen kellett túltennünk magunkat a szünetben, a második félidő alapján a döntetlent reálisnak tartom.
Tamási Zsolt:– Most félig üres a pohár, sőt lehet, hogy teljesen. Az első félidőben jó volt a játékunk, de nem tudtuk a harmadik góllal lezárni a mérkőzést. Mindkét csapat nagyon küzdött, de nekünk voltak jobb helyzeteink.

A mérkőzés első tíz percében jól támadott le a hazai csapat, uralta a pályát, de a 11. percben Medgyes Zoltánbeadása után Soltész Dominika kapuba fejelt, majd négy perccel később fordított volt a szereposztás,Soltész DominikbeadásábólMedgyes Zoltánfejelte közelről a kapuba. Ez megzavarta a Kozármislenyt, ezután még volt helyzete a Gyirmótnak, de a vendégek nem tudtak újabb gól szerezni.

A második félidőre kettőt cserélt a hazai mester, és a Kozármisleny mindent megtett, hogy gólt szerezzen, míg a Gyirmót kontrákra rendezkedett be. A 64. percben jött a várt hazai gólKirchner Györgyrévén. Lendületben maradt a Misleny, és a 71. percben Horváth Pétertalálatával már egyenlített is. Mindkét oldalon akadtak még helyzetek, de gólt már nem láthatott a közönség, csak egy gyirmóti kapufát, így igazságos döntetlen született a két jó formában lévő csapat találkozóján. 2–2

18. FC Ajka1312106–19–135

90+4. perc: A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: Jova B. kapott sárga lapot.

90+3. perc: Vajda beadását fejelte Horváth P. centikkel kapu mellé.

90+2. perc: Kényszerű csere a lesérült Molnár Á. helyett Nagy M. a pályán.

90. perc: 4 perc lesz a hosszabbítás.

87. perc: Szegi kapott sárga lapot.

85. perc: Kirchner helyére érkezik Bor a hazai csapatba.

83. perc: Medgyes lőtt kapu mellé éles szögből.

80. perc: Soltész szabadrúgása centikkel ment el a kapufa mellett, Lékai érezte mert nyugodtan nézte, a lelátóról veszélyesebbnek tűnt.

78. perc: Kovács M. rúgta be kapu elé a jobb szélről, Pethő becsúszva lőtte kapura, de jól érkezett Lékai és hárított.

75. perc: Hegedűs lőtt távolról kapu mellé.

73. perc: Gyirmóti csere, Madarász helyére érkezik Szegi.

71. perc: Gól!!! Döntetlen! A szöglet után Horváth P. vette le a labdát, befordul és közelről a kapuba lőtt. 2–2!

70. perc: Az ellentámadás végén Hegedűs lövését tornázta ki Hársfalvi a léc alól.

70. perc: Soltész beadása után közelről fejelt kapu mellé Hudák D.

68. perc: Vajda lőtt 19 méterről kapu mellé.

67. perc: Kettős vendégcsere, Adamcsek és Kovács D. helyett érkezett Pethő és Kovács M.

64. perc: Cserélt a hazai csapat Beke helyére érkezett Vajda.

64. perc: Szépít a Kozármisleny! Gól! Kirchner cselezett majd passzolt Tóth Zoltánnak, aki egy csel után visszapasszolta a labdát Kirchnernek, aki kapásból a kapuba lőtt. 1–2!

62. perc: Bal szélről érkezett egy labda a vendégkapu elé, Tóth Z. elől az utolsó pillanatban Jova B. rúgta ki a labdát.

60. perc: Medgyes cselezgetett három védő között, és elé pattant a labda, majd lőtt, a kapufáról kifelé pattant a labda.

57. perc: Kirchner és Horváth P. játszott össze, utóbbi került a tizenhatoson belül földre, de a játékvezető közel állt és egyből mutatta, hogy a labdát rúgta el a védő.

54. perc: Egy keresztlabdát vett le úgy Hegedűs, hogy egyből lerázta védőjét, de érkezett a segítség és a lövés előtt becsúszva szerelték.

51. perc: Molnár Á. ment el szépen a jobb szélen, középre lőtte a labdát, érkezett Horváth P. és előre vetődve fejelt a kapu mellé közelről.

48. perc: Bal oldali beadást vett le Adamcsek és passzolt Soltésznak, akinek a lövését Füredi blokkolta.

46. perc: Szünetben kettőt cserélt a Kozármisleny, Schuszter és Major nem érkezett ki a második játékrészre, helyettük Hegedűs és Horváth P. folytatja.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Egy hazai szöglet után a röviden kifejelt labdát Schuszter lőtte kapu mellé 18 méterről.

45. perc: 1 perc hosszabbítás következik.

42. perc: Soltész lőtt, védőtől takarva, így Lékai csak későn látta meg a játékszert, és tolta szögletre.

38. perc: Hazai támadás, Kirchner ment el a jobb szélen, és passzolt Bekének, aki egyből lőtt, Hársfalvi tornászta ki a rövid alsó sarokból.

27. perc: Gyors vendégkontra végén érkezett a labda a bal szélről, Soltész vette le, de lövését Lékai kapu fölé tolta.

24. perc: Adamcsek lövésébe lépett bele Füredi, és szögletre pattant róla a labda.

18. perc: Adamcsek kapott sárga lapot.

15. perc: Gól!Most fordított volt a leosztás, Soltész ment el a jobb szélen, és ívelt középre, érkezett Medgyes, és közelről a kapuba fejelt. 0–2

11. perc: Vezet a Gyirmót! Medgyes ívelt be egy labdát a bal szélről, érkezett Soltész és közelről a kapu bal oldalába fejelt. 0–1!

5. perc: Tóth Z. lőtt éles szögből, a hosszú kapufa mellett hagyta el a labda a játékteret.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a feljutást jelentő második helytől csupán kétpontnyi távolságra található Kozármisleny a négy meccse hibátlan Gyirmót ellen.