A ráadásban mentett pontot a Haladás a Kazincbarcika ellen

2021.04.11. 16:50
A labdarúgó NB II 32. fordulójában a játéknap előtt  8. helyezett Haladás a 18. Kazincbarcikát látta vendégül. Parázs meccset, nagy csatát hozott a mérkőzés. A hazaiak szereztek vezetést, majd fordítottak a vendégek, végül a Haladás a hosszabbításban Bosnjak furcsa, de nagy góljával pontot mentett.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ
32. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–KAZINCBARCIKA SC 2–2(00)
Szombathely, Haladás Stadion,
zárt kapuk mögött. Vezette: Móri Tamás (Kis Zoltán, dr. Bede Tamás).
HALADÁS:
Verpecz– Schimmer, Bosnjak, Németh Milán, Debreczeni (Doktorics, 90.) – Csilus T., Holdampf, Kiss B. (Németh Márió, 78.), Jancsó (Kállai, a szünetben) – Medgyes Z., Dragóner (Tóth M., 58.). Megbízott edző: Felipe Matos
KAZINCBARCIKA:
Horváth L.– Majzik (Auer, 79.), Dávid, Fótyik, Farkas (Kovács M., 67.) – Csősz, Toma, Oltean (Takács M., 67.), Korbély (Kovác A., 54.) – Tóth-Gábor, Mikló. Vezetőedző: Kriston István
Gólszerzők:
Medgyes Z. (55.), Bosnjak (90+1.), ill. Kovác A. (82.), Kovács M. (90.)
Sárga lap:
Kiss B. (76.), Csilus T. (84.), ill. Csősz (25.), Majzik (28.), Mikós (40.), Kovác (56.), Dávid (64.)
Felipe Matos:
– Rengeteg energiát fektettünk a vezetés megszerzésébe. A gól után egy kicsit elfáradtunk, és ezt a vendégek jól használták ki. De nem adtuk fel, és egy váratlan lövés nyomán sikerült az egyik pontot megtartanunk.
Kriston István: – Az első félidőben nem sikerült megvalósítanunk az elképzelésünket. A védelmünk jól szerepelt, de a támadásaink nem sikerültek. A szünet után tudtunk váltani, és ekkor már jobbára mi birtokoltuk a labdát. Sajnos az utolsó másodpercben nem sikerült megtartanunk a győzelmet.

A ráadásban egyenlített a Haladás (Fotó:Unger Tamás/Vas Népe)

Nagy elánnal vetették magukat a csatába a felek. De az első félidő inkább a kemény párharcokról, a küzdelemről marad emlékezetes, semmint a szép megoldásokról. A fordulás után felpörögtek az események, ekkor már helyzeteket is produkáltak a csapatok. Miután a Haladás vezetést szerzett, úgy tűnt, hogy okosan lehozza a meccset. A motivált Barcika azonban másként gondolta, rákapcsolt, és fordított. A csattanó azonban a végére maradt: furcsa góllal egyenlített a Haladás – talán Horváth kapus is benne volt a találatban. De összességében igazságos eredménnyel zárul a kőkemény meccs.

20. Debreceni EAC32 5 12624–62–3816

Vége a mérkőzésnek – döntetlen a csata vége!

92. perc: A csattanó a végére maradt: érdekes körülmények közepette egyenlített a Haladás! Bosnjak balról, a 16-os sarkáról tüzelt. Furcsa ívet írt le a labda, és végül a tétovázó kapus asszisztálása mellett a kapu jobb oldalában kötött ki (2–2)

90. perc: Doktorics is pályára lép.

90. perc: Fordít a Kazincbarcika. A Haladás tizenhatosa előtt passzolgatnak a vendégek, majd Kovács Máté váratlanul lövésre szánta el magát, és jobbról a 16-os vonaláról bődületes nagy bombát zúdított a kapu jobb oldalába (1–2).

86. perc: Schimmer jobb oldali beadására Medgyes érkezik a röviden, öt méterről fejel kapura, a csúsztatott labdája a felső lécről perdül ki.

84. perc: Csilus is besárgul.

82. perc: Egyenlít a vendég. Középpályán veszít labdát a Haladás amiből kontrát vezet a Kazincbarcika. Az ellentámadás végén az akciót a balról követő Kováchoz kerül a labda, lekezeli, majd 13 méterről higgadtan helyez a kapuba (1–1).

79. perc: Cserél a Kazincbarcika: Auer Ákos lép pályára, Majzik kap pihenőt.

78. perc: Hazai csere: Kiss Bence helyett Németh Márió folytatja a játékot.

76. perc: Az első hazai sárgát Kiss Bence érdemelte ki.

75. perc: Medgyes balról, 15 méterről elengedett lökete zúgott el a bal felső sarok fölött.

67. perc: Kettős csere a vendégeknél: Oltean és Farkas hagyja el a pályát, helyettük Kovács M. és Takács T. kap lehetőséget

Próbált támadóbb szellemű játékra váltani a vendég, de így egyre több veszély van a hazai kontrákban.

64. perc: Begyűjtötte ötödik sárga lapját is a vendég, ezúttal Dávidot kellett fegyelmezni.

A Haladás házi gólkirálya, Medgyes Zoltán már 12 bajnoki találatnál jár – talán lehet azt mondani, hogy remek formában van.

58. perc: Újabb cserét hajt végre a Haladás szakmai stábja: Dragónert, Tóth Milán váltja.

56. perc: A frissen pályára lépett Kovác sárgult be.

55. perc: Kiss Bence labdájával Medgyes lépett ki jobbról, ügyesen játszotta magát tisztára, majd 10 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (1–0).

54. perc: Cserél a vendég: Korbély le, Kovác Alan be.

Rengeteg a szabálytalanság, nem kímélik egymást a játékosok.

48. perc: Egy jobbról belőtt szöglet az egyedül hagyott Fótyikot találta meg, aki az ötösről kapásból a léc fölé belsőzött – centikkel tévesztett célt a vendégek csapatkapitánya!

A kép csalóka, nem kerekedett ellenfele fölé a Haladás (Fotó:Unger Tamás/Vas Népe)

Nem vettek vissza a lendületből, az agresszivitásból a felek.

46. perc: A Haladás egyet cserélt: Jancsó helyett Kállai a pályán.

Elkezdődött a második félidő.

Véget ért az első félidő – gólt nem hozott az első játékrész, "csak" parázs küzdelmet.

Egy perc hosszabbítást jelez a negyedik játékvezető.

40. perc: Mikó is besárgul a vendégektől.

28. perc: Parázs jelenetek játszódnak le a pályán, Majzik durva szabálytalansága után szabadultak el az indulatok, több csoportban is lökdösődnek a játékosok. A játékvezető végül - ha nehezen is -, de rendet tesz, Majzik kap egy sárgát.

26. perc: Csősz kapott sárga lapot a 11-est érő szabálytalanságáért.

26. perc:Parádés akció végén Medgyes lépett ki a jobb szélen, betört a 16-oson belülre, szép csellel átverte a lendületből érkező Csőszt, aki elhúzta a lábát – 11-es! A büntetőt Németh Milán vállalta magára, a jobb alsó sarokba tartó labdát Horváth László könnyedén védte.

15. perc: Csilus próbálkozott szabadrúgással a 16-os jobb sarkáról, a kapu bal oldalába tartó löketet kiöklözte a Kazincbarcika kapusa.

Az iramra, az akarásra nem lehet panasz – a kapuk viszont nem forognak veszélyben.

Lendületes játékkal nyitottak a csapatok, rögtön a mérkőzés elején akadt néhány parázs összecsapás.

4. perc: Csősz végzett el szabadrúgást kissé jobbról, 17 méterről, Verpecz kitornázta a bal alsóba tartó labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A hazai csapatot ezúttal Felipe Matos másodedző dirigálja a kispadról, ugyanis Mátyus János vezetőedző legutóbb, Győrben, begyűjtötte az ötödik sárga lapját.

A Haladásból Devecseri Szilárd és Tóth Dávid sérülés, Schuszter Roland és Rózsa Dániel betegség, Mocsi Attila pedig eltiltás miatt hiányzik.

A vendégek keretében két volt Haladás-játékos található: a védő Auer Ákos és a támadó Tóth-Gábor Kristóf.

Ősszel Kazincbarcikán 1–0-ra nyert a szombathelyi alakulat.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a három forduló óta győzni képtelen Szombathelyi Haladás a bennmaradásért élet-halál harcot vívó Kazincbarcika ellen. Érdekesség, hogy előző három bajnokiján gólt sem tudott rúgni a Haladás...