Kétszer vezetett az ETO, kétszer egyenlített a Soroksár

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2021.08.22. 18:50
Óvári góljának örülnek a győri játékosok (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 5. fordulójában a 4. helyezett Győr a 18. helyen álló Soroksárt fogadta. Az ETO veretlenségi és a Soroksár nyeretlenségi sorozata sem szakadt meg a mérkőzéssel, amely 2–2-vel ért véget.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–SOROKSÁR SC 2–2 (1–1)
Győr, ETO Park, 700 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Kulman Tamás, Vörös Dániel)
ETO: Fadgyas – Kovács K., Csonka B. (Bagi, 24.), Fodor F., Vincze Á. – Toma – Berki (Szimcso, a szünetben), Vitális – Óvári (Bacsa, 84.), Priskin, Kanalos (Kulcsár K., 34.). Vezetőedző: Klausz László
Soroksár:Major – Ternován, Gengeliczki, Gyömbér, Pászka – Csernik, Katona M. – Szerető (Korozmán, 71.), Lőrinczy (Lovrencsics B., 67.), Hajdú R. (Ladányi, 81.) – Kovác A. (Magyari, 81.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Óvári (9., 54.), ill. Katona (23.), Korozmán (85.)
Klausz László: –
Jó csapat volt az ellenfelünk, agresszív játékkal időnként zavarba tudtak hozni bennünket. De így is megvoltak a helyzeteink, ha a kulcspillanatokban újabb gólt rúgtunk volna, akkor győztesen kerülünk ki a párharcból.
Lipcsei Péter: –
A két félidő alapján összességében reális a döntetlen eredmény. Mi megint figyelmetlenségekből kaptuk a gólokat, viszont vert helyzetből kétszer is fel tudtunk állni, s ez dicsérete a csapatnak.

A bajnokságban eddig veretlen ETO a bajnokságban eddig nyeretlen Soroksárt fogadta. A győriek kezdték nagyobb lendülettel a mérkőzést, a 9. percben Óvári révén meg is szerezte a vezetést a Rába-parti együttes. A gólra volt válasza Lipcsei Péter csapatának: a 23. percben, némileg váratlanul sikerült egyenlíteni Katona góljával. Klausz László közben kettőt is cserélt az első félidőben – ebből az egyik biztosan kényszerű csere volt.

A második félidőt ugyanúgy kezdte a győri együttes, mint az elsőt: egy Óvári-góllal. A győri játékos másodjára fejessel vette be Major Barnabás kapuját. Ezután pörgött fel igazán a meccs, hiszen a vendégek az egyenlítésért, a hazaiak a – reményeik szerint mindent eldöntő – harmadik gólért támadtak. Óvárinak végül nem jött össze a tripla, ahogy Hajdú Roland sem talált be, pedig két perc alatt két helyzete is volt a győri kapu előtt. A 85. percben viszont ismét sikerült egyenlítenie a Soroksárnak, és ezúttal is kissé váratlanul. A győri védők nem figyeltek egy beívelésnél a csereként nemrég beállt Korozmánra, aki köszönte a lehetőséget, és gólt szerzett.

Mindkét győri gólra volt válaszuk a vendégeknek (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+1. perc: Két perc a ráadás.

90. perc: Kovács K. ígéretes helyzetből lövés helyett feladja a labdát a kapusnak.

86. perc: Lovrencsics B. kap sárgát.

85. perc: Egyenlít a Soroksár. 2-2. Korozmán egy jobboldali beadást közvetlen közelről, a hosszú oldalról pofoz a kapuba.Rá nem figyelt senki a győriektől.

84. perc: Bacsa jön a kétgólos Óvári helyére.

81. perc: Kettős csere a Soroksárnál: Kovács A. helyett Magyari érkezik a vendégek csapatába, Hajdú R. cseréje pedig Ladányi.

72. perc: Óriási ETO-helyzet marad ki, Kulcsár közvetlen közelről nem tudja jól ellőni a labdát, így Major védeni tud.

71. perc: Szerető helyére Korozmán áll be a vendégeknél.

69. perc: Toma kap sárgát.

67. perc: Lovrencsics B. érkezik Lőrinczy helyére a vendégeknél.

65. perc: Óvári helyzetben egy nagy bedobás után, de a kapu torkában végül nem éri el a labdát, így az elmegy keresztbe.

63. perc: Soroksári helyzet, a beadás után középen egy védőt talál el a fejes, most a soroksáriak reklamálnak kezezést.

60. perc: Ismét Hajdú R. kerül helyzetbe a bal oldalon, a próbálkozását ezúttal Fadgyasnak kell szögletre ütni.

58. perc: Hajdú R. lapos, de nem túl erős lövését Fadgyas megfogja.

54. perc: Ismét vezet az ETO! 21. A balról érkező beívelésnél Óvári ugrik a legmagasabbra, és közelről a hálóba fejel.

52. perc: Úgy látszik, meghúzódott az egyik játékvezető-asszisztens. A győri egészségügyi stáb sietett a segítségére.

50. perc: Előbb Priskin lövését, majd Bagi ollózását is védi Major.

47. perc: Csernik 17 méteres lövésébe vetődik bele egy győri védő.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Szimcso állt be a szünetben Berki helyére.

Mindkét együttes eredményes tudott lenni az első félidőben (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Kovác Alen lövését tolja szögletre Fadgyas.

43. perc: Katona, majd Berki is visszatér a pályára, utóbbi egy kék kötést kapott a fejére.

41. perc: Két játékos összefejelt a félpályánál, ápolni kell mindkettejüket, ezért áll a játék.

39. perc: Priskin fejeli a felívelt labdát Óvári lábára, de futtából nem tud erőt vinni a lövésbe a győri játékos, így Major védeni tud.

Küzdelmes meccset játszott egymással a zöld mezes ETO és a fehérben játszó Soroksár (Fotó: Huszár Gábor/Kisalföld)

37. perc: Soroksári kontra végén Lőrinczy lövi a labdát kapu fölé.

35. perc: A soroksári védelem mögé belőtt labdát Óvári nem tudja levenni, de Berkinek vissza tudja még tenni lövésre a mérkőzés első góljának szerzője. Berki lövését blokkolják a védők.

34. perc: Újabb győri csere: Kanalos helyett Kulcsár a pályán.

31. perc: Lerántásért kap sárgát Fodor.

24. perc: Csonka mégsem tudja folytatni a mérkőzést, Bagi érkezik a helyére.

23. perc: Egyenlít a Soroksár. 11. Katona 15 méterről megeresztett, jobb alsó felé tartó lövését elsőre úgy néz ki, hogy Fadgyas védeni tudja, azonban a kapus lábáról mégis a kapuba perdül a labda.

22. perc: Harmadszor kérnek számon büntetőt a győri szurkolók a játékvezetőn, ezúttal egy kezezés miatt.

17. perc: Csonkát kell ápolni, de a kezelés hatására vissza tud térni a pályára.

14. perc: Óvári kapna indítást a tizenhatoson belül, deegy kis lökés miatt elesik. A játékvezető szerint ez nem ér büntetőt - a győri drukkerek más állásponton vannak.

9. perc: Vezet a győri csapat! 10. Jobboldali akció végén a Priskin által visszagurított labdát Óvári 13 méterről lövi a jobb alsóba.

7. perc: Győri kényszerítő végén Priskin esik el a tizenhatoson belül: nincs sípszó.

1. perc: Zöldben az ETO, fehérben a Soroksár. A mérkőzést a hazaiak kezdik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a jól rajtoló és 4. helyezett Győr az eddig nyeretlen, 18. helyezett Soroksár ellen.