Tovább tart az ETO rossz szériája, a Budafok elvitt egy pontot Győrből

2023.04.26. 14:50
Fótyik (balra) nem hagyta levegőhöz jutni a győri támadókat (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 34. fordulójának nyitó mérkőzésén a forduló előtt 10. helyen álló ETO FC Győr a mérkőzést megelőzően egy pozícióval és egy ponttal mögötte álló Budafoki MTE-t fogadta. A gól nélküli első félidőt követően a második félidőben Beke II és Szendrei góljával alakult ki az 1–1-es végeredmény.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–BUDAFOKI MTE 1–1 (0–0)
Győr, ETO Park, 150 néző. Vezette: Gaál Ákos (Kóbor Péter, Szabó Dániel)
ETO: Fadgyas – Deákovits (Óvári Zs., 69.), Fodor F., Keresztes K. (Urblík N., 22.), Csontos D. – Kiss M. (Tuboly, a szünetben), Toma Gy. (Vitális M., 56.), Kiss B. – Borsos F. (Huszár M., a szünetben), Szendrei Á., Lacza.Vezetőedző: Antonio Munoz
BUDAFOK: Gundel-Takács – Nándori, Fótyik, Jagodics M. – Kalmár O. (Horváth O., 86.), Oláh B., Adorján, Németh Má. (Soltész I., a szünetben), Csonka A. – Beke II P. (Bakti, 78.), Vasvári (Bíró M., 68.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző:Szendrei Á. (81.), ill. Beke II P. (47.)
Antonio Munoz:– Az első félidőben fáradtnak éreztem a csapatot, de pozitívum, hogy egyenlítettünk.
Veress Balázs:– Tettünk egy lépést a célunk felé. A vezető gólunk után a hazai csapat a kapunk elé szorított bennünket.

Antonio Munoz kinevezésével sem sikerült kimásznia a gödörből az ETO FC Győrnek, hiszen a kisalföldi gárda a spanyol edző kinevezése óta lejátszott öt bajnoki mérkőzésén mindössze a sereghajtó Dorog gárdáját tudta legyőzni. Ma sem várt könnyű feladat az ETO-ra, ellenfele a kupadöntős Budafok volt, amely az utóbbi időben a bajnokságban is egyre jobb formába lendült, és biztos távolságba kormányozta magát a veszélyt jelentő zónától.

Az első félidőben főleg Mátyus János együttese előtt adódtak lehetőségek, de sem Beke II Péter, sem Vasvári Zoltán nem tudta bevenni a győriek hálóját. Az ETO alig-alig jutott el a budafoki kapu elé, így nem meglepő, hogy egyetlen hazai lehetőséget sem jegyezhettünk fel az első negyvenöt percben.

A félidőben mindkét csapat cserékkel frissített, a kettős változtatást végrehajtó hazaiak azonban nem tudták rendezni a soraikat, a Budafok pedig a 47. percben gólfelelőse, Beke II Péter jobblábas lövésével megszerezte a vezetést. Tíz perc elteltével kezdetek éledezni a hazaiak, Szendrei Ákos fejesét azonban védte Gundel-Takács Bence. A legnagyobb hazai helyzet az 59. percben maradt ki, Huszár Marcell lövése után Gundel-Takácsnak nagyot kellett védenie. A hajrára fordulva egyre inkább a levegőben lógott a hazaiak egyenlítő találata, amely a 81. percben meg is született, amikor bal oldali beadása után Szendrei Ákos sarokkal továbbított a kapuba. 1–1

20. Dorogi FC346101829–51–2228

A Budafok minden módszert bevetett előnye megtartásának érdekében, de nem járt sikerrel (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

90+3. perc: VÉGE! A Budafok szerzett vezetést a találkozón, de a hazaiak egyenlíteni tudtak, így megmaradt a fővárosiak előnye a tabellán riválisukkal szemben. Köszönjük figyelmüket!

90+1. perc: Kiss Bence és Jagodics Márk akaszkodott össze egymással, mindketten sárga lapot kaptak.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

86. perc: Cserélt a Budafok, Horváth Olivér érkezett Kalmár helyére.

81. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlített az ETO! Bal szélről érkezett a kapu elé a labda egy hazai támadás végén, az ötös magasságában helyezkedő Szendrei pedig sarokkal továbbított a kapuba. 1–1!

78. perc: Cserélt a Budafok, a gólszerző Bekét Bakti váltotta.

Kiss Bence (jobbra) nem jelentett sok veszélyt a budafoki kapura (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

71. perc: Óvári csinált meg egy cselt a 16-os sarkánál, majd 15 méterről kapura lőtt, Gundel-Takács szögletre tolta a labdát.

69. perc: Ismét cseréltek a hazaiak, Óvári érkezett Deákovits helyére.

69. perc: Csontos lőtt kapura 20 méterről a labda a kapu mellé szállt.

68. perc: Cserélt a Budafok, Bíró érkezett Vasvári helyére.

59. perc: Szendrei passza után Huszár került ziccerbe, de Gundel-Takács jól lépett ki a kapujából és védeni tudott.

56. perc: Cserélt az ETO, Toma helyére Vitális érkezett.

55. perc: Csontos beadása után jegyezhettük fel az első nagyobb hazai lehetőséget, de Szendrei fejesét Gundel-Takács védeni tudta.

A szünetben egyébként mindkét csapat cserélt. A Budafoknál Németh Márió helyére Soltész István állt be, a győrieknél Borsos helyére Huszár, Kiss Máté helyére pedig Tuboly érkezett.

47. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Budafok! Kalmár ugratta ki Oláh-t, aki átjátszotta Tomát, majd az alapvonal közeléből Bekéhez passzolt, a budafokiak csatára pedig 11 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt! 0–1!

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

Gundel-Takács Bencének (zöldben) nem sok védeni valója akadt (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

45+2. perc: Vége az első félidőnek! Több budafoki lehetőséget láthattunk, de gól ezidáig nem született.

45. perc: Kettő perc hosszabbítás következik.

45. perc: Fótyik csúszott rá Borsos lábára, sárga.

44. perc: A reklamáló Kalmár is besárgult.

43. perc: Deákovits csúszott rá Fótyik lábára, sárga lap.

40. perc: Kiss Bence szép cselekkel tört be a 16-oson belülre, ám a lövése már nem jutott el a kapuig, mert Jagodics Márkbecsúszva menteni tudott.

36. perc: Oláh passza után Vasvári került helyzetbe, de a lövése szögletre vágódott.

31. perc: Adorján kapta a mérkőzés első sárga lapját.

25. perc: Bal oldali beadás után Beke 5 méterről lőtte a kapu mellé a labdát.

22. perc: Cseréltek a győriek, a debütáló Urblík Norbert érkezett a megsérült Keresztes Krisztián helyére.

Úgy tűnik, Keresztes nem fogja tudni folytatni a játékot...

14. perc: Vasvári vállalkozott lövésre 21 méterről, a labda a jobb felső sarok fölé szállt.

13. perc: Egy szöglet után a kifejelt labdát Csonka lőtte 18 méterről a kapu mellé.

7. perc: Csonka ugratta ki jó ütemben Bekét, aki 12 méterről Fadgyas kezei közé emelte a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Budafok indította útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok, az ETO tiszta fehérben, a Budafok szokásos piros-fekete szerelésében.

Antonio Munoz március 21-e óta irányítja a győrieket, az azóta lejátszott öt mérkőzésből azonban mindössze egyet tudtak megnyerni a zöld-fehérek, akik egy esetleges mai vereséget követően már az osztályozós helyek közvetlen közelébe kerülhetnek.

„A Dorog után a Budafokot is szeretnénk legyőzni hazai pályán, hiszen nagyon fontos volt a szurkolóknak, hogy végre itthon sikerült begyűjtenünk a három pontot. A Budafok egy nagyon jó csapat, nem véletlenül jutottak be a kupadöntőbe, biztos vagyok benne, aki pályára lép náluk, az mindent megtesz azért, hogy a bajnokságban is sikeresek legyenek, de nekünk nem lehet más célunk, mint ezt megakadályozni, és megnyerni a holnapi találkozót” – mondtaaz ETO honlapjának adott nyilatkozatában,Antonio Munoz a győriek vezetőedzője.

Amagyarfutball.hu adatbázisa alapjána két csapat eddig 14 alkalommal mérkőzött egymással. Az ETO hét, a Budafok öt alkalommal tudott nyerni, két találkozón döntetlen eredmény született.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi öt fordulóban egyedül a sereghajtó Dorogot legyőzni képes ETO FC Győr az előző két bajnokiján négy pontot szerző és közben gólt sem kapó, kupadöntős Budafoki MTE-vel szemben.