Nem sikerült jól Vukmir bemutatkozása a DVTK kispadján

BERECZ CSABABERECZ CSABA
2022.04.10. 16:50
A labdarúgó NB II 32. fordulójában a második Diósgyőri VTK a játéknap előtt 10. Tiszakécskéi LC-t látta vendégül, és a találkozó gól nélküli döntetlennel zárult.
Nagyot küzdött a Tiszakécske a DVTK ellen (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–TISZAKÉCSKEI LC 00
Diósgyőr, 2153
néző. Vezette: Veizer Roland (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
Diósgyőri VTK: Póser – Eperjesi, Hegedűs J., Szatmári Cs., Keller – Jurek (Kocsis D., 57.), Lucas, Oláh B., Németh M. (Bertus, 57.) – Molnár G. (Zsolnai, 85.), Eppel (Horváth Z., 69.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Tiszakécske:Holczer – Balázs B., Csáki, Máté Zs., Uzoma – Erdei, Kovács B. – Gyurján (Vachtler, 58.), Kosznovszky, Simon M. (Farkas A., 82.) – Beliczky (Kalmár, 78.). Vezetőedző: Visinka Ede
Dragan Vukmir:
– Sajnálom, hogy nem tudtunk nyerni. Azt lehetett látni, hogy volt némi fáradtság a szerdai meccs után, nem voltak frissek a játékosok, és lehet, hogy a váltás is érződött. A meccs elején volt két helyzetünk, amiket be kellett volna lőni. Az ellenfél nem játszani jött, a védekezésüket viszont jól megszervezték. Voltak dolgok, amik jól működtek, pozitívumok, de az ellenfél tizenhatosnál nem tudtunk megfelelő kényszerítőket alkalmazni. Az előrejáték nem igazán tetszett, sok volt a hátrafelé adott passz, ezen javítani, változtatni kell.
Visinka Ede: – Azt gondolom, hogy nekünk az egy pont annyit ér, mint Tiszakécske, az egész város. Tudjuk a körülményeket, hogy a DVTK az NB I-be szeretne jutni, és mindent megtesz ezért. A meccs elején megúsztunk két helyzetet, Holczert ki kell emeljem, parádésan védett, sokat köszönhetünk neki. A hazai helyzetek után kiegyenlítettebb lett a játék az első félidőben. A második játékrészben számítottunk arra, hogy a DVTK nyomást gyakorol ránk, és bár nem játszottunk szépen, annál taktikusabban. A Diósgyőrnek vannak jó játékosai, a középpályán és elöl is, de Holczer védéseivel lehoztuk kapott gól nélkül a meccset. Kaput nem nagyon találtunk, de az egy pont sokat ér a bennmaradásért zajló küzdelemben.

A mérkőzés első félidejében két hazai játékos is gólt szerezhetett volna, mindketten Molnár G. passzából, de előbb Eppel, majd Németh M. is a kapust találta el, illetve Holczer bravúrral védett. Ezt követően a Tiszakécske rendezte a sorokat, jobban figyeltek Molnár Gáborra, és ellaposodott a mérkőzés. A vendégek részéről kevés támadás futott, a Kécske megelégedett azzal, hogy nem a védőharmadában kellett futballoznia.

A térfélcserét követően sem történt változás a játékban, a DVTK-nak nem igazán volt elképzelése arról, hogy miként bontsa meg a vendégek védekezését, és ezen a cserék sem segítettek. A tiszakécskeiek jól védekeztek, amikor pedig sikerült őket átjátszaniuk a diósgyőrieknek, akkor még mindig ott volt Holczer kapus, aki ezen a napon a mezőny legjobbjának bizonyult. 0–0

20. Szolnoki MÁV FC326101627–48–2128

95. perc: Vége a mérkőzésnek, 0–0 lett a végeredmény.

94. perc: Hegedűs J. szabadrúgása a vendég sorfalról vágódott szögletre.

91. perc: Holczer ápolása miatt biztosan tovább tart a meccs.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

90. perc: Vachtler szabadrúgása zúgott ki a jobb kapufa mellett a pályáról.

89. perc: Holczer kapott sárga lapot.

88. perc: Oláh B. balról, keresztbe ellőtt a kapu előtt.

85. perc: Most a hazaiak cseréltek, Molnár G. helyett Zsolnai a pályán.

82. perc: Még egy csere a Kécskénél, Simon M. jött le, Farkas A. állt be.

78. perc: Vendég csere, Beliczky ment le, Kalmár a pályán.

77. perc: Kosznovszky lőtt jobbról, 18 méterről a kapu fölé.

74. perc: Molnár G. passzolt Horváth Z.-hez, aki visszatette a feladónak a lasztit, előbbi pedig 19 méterről középről, a bal kapufa mellé lőtt.

69. perc: Újabb hazai csere, Eppel jött le, Horváth Z. ment be.

68. perc: Erdei kapott sárga lapot.

65. perc: Bertus balról érkező beadását Molnár G. fejelte a kapu fölé.

58. perc: Csere a vendégeknél is, Gyurján jött le, Vachtler állt be.

57. perc: Kettős hazai csere, Jurek helyett Kocsis, Németh M. helyett Bertus állt be.

56. perc: Egy hazai labdavesztés után Simon M. lőtt 14 máterről a kapu fölé.

55. perc: Lucas Németh M.-mel kényszerítőzött a bal oldalon, majd a visszakapott labdát a rövid felső sarokra küldte, ám Holczer ezúttal is helyén volt.

54. perc: Vendég támadás futott a bal oldalon, ám Beliczky sokat tétovázott a 16-oson belül, a kapunak háttal állva és szerelték.

51. perc: Jurek kapott sárga lapot.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Oláh B. bombáját ütötte ki a bal kapufánál Holczer kapus.

37. perc: Gyurján futott el a jobb oldalon, egészen a 16-oson belülre, ahol belevezette a labdát a védőkbe majd elesett, és indokolatlanul büntetőben reménykedett.

28. perc: Beliczkyhez került a labda a hazai 16-oson belül, aki jól tartotta meg a lasztit, és jobbról, 10 méterről tisztán lőhetett, ám kísérlete elkerülte a bal felső sarkot.

22. perc: Németh M. jobbról érkező szabadrúgását Molnár G. fejelte kapura., Holczer ezúttal is a helyén volt.

18. perc: Simon M. távoli kísérletét fogta a hazai kapus.

10. perc: Molnár G. ezúttal a balról érkező Németh M.-nek adott remek labdát, és utóbbi még nagyobb helyzetben bombázott Holczerbe, mint előtte Eppel.

8. perc: Molnár G. ugratta ki Eppeltközépen, aki a védők mögé kerülve, 11 méterről a kapusba lőtt.

1. perc: A vendégek kezdték a meccset.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a héten edzőt cserélő Diósgyőr a tavasszal remeklő Tiszakécske ellen. Könyves Norbert nem játszhat a DVTK-ban ,a támadót a mai napon hasi probléma miatt kórházba kellett szállítani kivizsgálásra, ezért nem léphet pályára.