A Csákvár elleni győzelmével az élen telel a DVTK

BERECZ CSABABERECZ CSABA
2021.12.12. 16:50
Nagyot fordított a DVTK, így az élen telel (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában ismét – ezúttal a Csákvár ellen (3–2) – nyert a DVTK, zsinórban kilencedik bajnokiján maradt veretlen, és ennek köszönhetően a piros-fehérek az első helyen telelnek.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–AQVITAL FC CSÁKVÁR 3–2 (0–1)
Diósgyőr, 1551
néző. Vezette: Takács János (Szilágyi Norbert, Benkő Róbert)
DIÓSGYŐRI VTK: Póser – Eperjesi, Hegedűs J., Szatmári, Bokros (Bárdos, a szünetben) – Csatári (Kocsis G., a szünetben), Molnár G., Oláh B. (Szűcs K., 78.), Zsolnai (Németh M., 73.) – Horváth Z. (Bertus, 73.), Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér
CSÁKVÁR: Auerbach – Hosszú (Major, 80.), Dulló, Koval, Bencze M. (Bakos Sz., 80.) – Molnár R. (Kártik, 63.), Ominger, Magyar Zs., Torvund (Mim, 63.) – Murai (Kalmár B., 84.), Takács T. Vezetőedző: Mónos Tamás
Gólszerző:Molnár G. (50., 75. – az elsőt 11-esből), Könyves (57.), ill. Takács T. (44., 65. – a másodikat 11-esből)
Kondás Elemér: – Küzdelmes meccs volt, rúgtunk szép gólokat, de ezen a meccsen harcolni kellett a győzelemért. Nem volt könnyű dolgunk, jó ellenféllel találkoztunk, és mintha kényelmesen játszottunk volna az elején, a Csákvár pedig agresszíven futballozott, és gólt is szerzett. A második félidőre úgy jöttünk ki, hogy meg akarjuk fordítani az eredményt, ami sikerült is. Jó őszt zártunk, az utolsó kilenc meccset nézve 92.5 százalékos a teljesítményünk. Gratulálok a csapatnak, jól dolgozott, megérdemelte, hogy ilyen őszt zárjunk.
Mónos Tamás: – Úgy jöttünk ide, Diósgyőrbe, hogy pontot, pontokat szerezzük, erre készültünk egész héten, a labdakihozatalból, az ellenfél térfelén szerzett labdákból akartunk helyzeteket kialakítani. Többször is jó pozícióban szereztünk labdát, de a rutintalanságunk miatt nem tudtuk befejezni az akciókat, illetve több gólt szerezni. Amit elterveztünk, az pontokban nem jelenik meg, játékban viszont igen. Idegenben, a bajnokesélyes csapat vendégeként így kell futballozni. A mutatott játék jó irányba visz minket januártól.

Nagy volt a küzdelem (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

Az Aqvital FC Csákvár biztatóan kezdte a Diósgyőri VTK elleni idegenbeli bajnokit, amely előtt a házigazda esélyeit jegyezték magasabban. A vendégcsapat azonban bátran, fegyelmezetten futballozott, az ellenfél labdás emberét nagy erőkkel támadta, zavarta, így a játék jellemzően a pálya középső harmadában folyt. A DVTK-nál motiváltabbnak tűnt a Csákvár, és az első félidő végén, a 44. percben nem érdemtelenül szereztek vezetést a látogatók: Molnár R. remek beadását követően, Takács T. fejesével.

A második játékrész elején más felfogásban futballozott a hazai együttes, és a Horváth Z. buktatása miatt megítélt büntetőt Molnár G. az 50. percben gólra váltotta. Az egyenlítés után nem sokkal a vezetést is megszerezte a piros-fehér együttes, az 57. minutumban Molnár G. adott ziccerpasszt Könyvesnek, aki a kapus mellett is elhúzta a labdát, majd az üres kapuba gurított. Még mielőtt hátradőlhetett volna a DVTK, a 65. percben a Csákvár egyenlített, a Diósgyőrhöz hasonlóan büntetőből. Könyves megmozdulása ért 11-est a játékvezetőnél, és Takács T. váltotta gólra. Innentől a Diósgyőrnek lett sietősebb, és a többet frissítő, cserélő hazaiak részéről, az új fiú, Németh M. beadása után Molnár G. a kapu bal oldalába küldte a labdát a 75. percben, ismét vezetést szerezve a hazaiaknak.

A meccsből hátralévő időben a Csákvárban már nem volt annyi, hogy még egy találatot bevigyen, így a győzelmet a Diósgyőr szerezte meg. A piros-fehérek az újabb győzelmükkel kilenc meccsesre nyújtották veretlenségi sorozatukat, és mivel a forduló előtt a tabellán előttük álló Vasas nem tudott nyerni, a DVTK várhatja az élről a téli szünet utáni, január 30-i folytatást – éppen a Vasas elleni idegenbeli csúcsrangadót. 3–2

Ebből a diósgyőri akcióból nem lett gól (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

20. Tiszakécske20431320–39–1915

93. perc: Vége a mérkőzésnek, nyert a DVTK. Köszönjük a figyelmet.

90. perc: 3perc hosszabbítás következik.

88. perc:A vendégek térfelén folyik a játék.

84. perc: A meccs utolsó cseréje, a csákváriaknál Murai helyett Kalmár játszik.

82. perc: Kártik közeli lövését mentette bravúrral szögletre Póser.

80. perc: Kettős vendégcsere, Bencze M. helyett Bakos, Hosszú helyett Major állt be.

78. perc: Az utolsó diósgyőri csere, Oláh B. helyett Szűcs K. folytatja.

75. perc: GÓL, 3–2! Németh M. ívelt balról keresztbe, a labdát Molnár G. vette le 16-oson belül, a jobb oldalon, majd 12 méterről, félmagasan, a kapu bal oldalába bombázott.

73. perc: Újabb kettős csere, ezúttal a hazaiaknál, Zsolnai helyett Németh M., Horváth Z. helyett Bertus állt be.

71. perc: Ominger kapott sárga lapot.

Zsolnai Richárd labdabűvölés közben (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

71. perc: Kocsis jó átadásávalEperjesi került gólhelyzetbe a jobb oldalon, de a kaputól 6 méterre, lövés helyett passzal próbálkozott, ami pontatlan lett.

70. perc: Magyar Zs. jobboldali szabadrúgásból bombázott a hazai kapu fölé.

65. perc: GÓL, 2–2! Könyves próbált meg felszabadítani a saját 16-osán belül, úgy tűnt sikerrel, de közben eltalálta Kártikot, a játékvezető pedig 11-est ítélt. A büntetőt Takács T. vágta a jó irányba mozduló Póser mellett a bal alsó sarokba.

63. perc: Kettős csere a vendégeknél, Molnár R. helyett Kártik, Torvund helyett Mim állt be.

61. perc: Murai középről, 18 méterről eleresztett, a kapu bal oldalába tartó lövését öklözte szögletre Póser.

57. perc: GÓL, 2–1! Molnár G. középen jól vette részre, hogy előtte Könyves levált a védőjéről, és a volt válogatott támadóhoz passzolt. A csatár immár a lasztival kapura fordult, majd elhúzta a játékszert a kifutó kapus mellett, és végül balról, laposan a ketrec közepébe gurított.

53. perc: Torvund kapott sárga lapot.

49. perc: GÓL, 1–1! Hosszú húzta el az alapvonal közelében, a 16-oson belül Horváth Z. lábát, amiért a játékvezető 11-est ítélt a DVTK javára. A büntetőt, a jó irányba mozduló kapus mellett, Molnár G. vágta a ketrec jobb oldalába.

47. perc:Megvan a hivatalos nézőszám, a rendező klub 1551 főt regisztrált.

46. perc: Kettőt cserélt a hazai csapat, Bokros helyett Bárdos, Csatári helyett Kocsis állt be.

Sokáig jól játszott a Csákvár (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+1. perc: Vége az 1. félidőnek.

45+1. perc: Molnár G. jobbról, oldal szabadrúgásból csavart a kapu jobb oldala mellé.

45. perc: 1 perc hosszabbítás következik.

44. perc: GÓL! 0–1. Molnár R. lódulhatott meg a jobb oldalon, jól adott be, az érkező Takács T. pedig 5 méterről a kapu bal alsó sarkába fejelt.

40. perc: Könyves fűzte be Dullót, és érkezett a 16-oson belülre, de passz helyett lövést választott, és 12 méterről eltekert a bal kapufa mellett.

36. perc: Bokros jobbról érkező, beadásszerű lövése kerülte el a bal felső sarkot.

30. perc: Molnár G. kapott labdát a 16-oson belül, a jobb oldalon, lövését azonbanAuerbachhárította.

28. perc: Könyves cselezte be magát a bal oldalon, a 16-oson belülre, de lőni nem tudott, egy védőről szögletre pattant a labda. A közelben lévő hazai drukkerek kezezést, és ezzel együtt 11-est reklamáltak.

20. perc:Lüktető a meccs, de helyzetek nem adódtak egyik oldalon sem.

12. perc: Meglehetősen magasan védekezik a Csákvár, igyekeznek a DVTK térfelén tartani a labdát.

Nagy elánnal vetették küzdelembe magukat a csapatok (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

6. perc: Tüntet a közönség. Könyves passzát Horváth Z. vágta a kapu bal alsó sarkába, de a játékvezető az oldalvonali asszisztens jelzését figyelembe véve nem ítélt gólt.

2. perc: Elkezdett szállingózni a hó.

1. perc: Egy gyors vendég akció során, egy jobb oldali beadást követően az ötösre érkező Takács T. lábáról perdült a léc fölé a labda.

1. perc: Megkezdődött a mérkőzés.

A meccs előtt Takács Jánost, a mérkőzés játékvezetőjét köszöntötték, akinek ez volt élete utolsó felnőtt bajnokija.

A hazai együttes kezdőcsapata egy helyen tér el a legutóbbi meccshez képest: U20-as fiatalként ezúttal nem Kispál, hanem Csatári kapott bizalmat. Utóbbi játékos, 18 évesen élete első NB II-es bajnokijára készülődhetett.
A csákvári gárdából öt labdarúgó hiányzott az egy héttel ezelőtti kezdőhöz képest. Vaskó eltiltás miatt nem szerepelhetett Zelizi, Körmendi, Bakos és Kártik pedig a kispadra került. Ezzel összefüggésben Auerbach, Ominger, Bencze M., Koval és Murai kezdőként kapott bizalmat.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a nyolc forduló óta veretlen Diósgyőr az ellen a Csákvár ellen, amely négy játéknap óta nem talál legyőzőre.