Nem bírt egymással a Dorog és a Haladás

KUN ATTILAKUN ATTILA
2021.03.14. 14:20
Egyenlő erők küzdelmét hozta a tatabányai összecsapás (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 29. fordulójában a játéknap előtt 14. helyen álló Dorog a 8. helyezett Haladást látta vendégül ideiglenes otthonában, Tatabányán. Bár a szombathelyiek a mérkőzés végén nagy erőket mozgósítottak a három pont megszerzéséért, a találkozó gól nélküli döntetlennel zárult.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

DOROGI FC–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–0
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Péter, Hofbauer Roland)
DOROG:
Borsos – Kárász, Dlusztus, Berkó (Nagyházi, 88.), Papp M. – Rjasko (Csillag D., a szünetben) – Zuigeber (Délczeg, 82.), Lénárt, Mészáros Á. (Girsik, 71.), Szedlár – Kanalos. Vezetőedző: Fenyvesi László
HALADÁS: Verpecz – Schimmer, Jancsó (Rácz F., 76.), Németh Milán, Debreceni Z. – Kállai (Tóth D., 86.), Holdampf, Kiss B., Bosnjak – Dragóner F. (Németh Márió, 56.), Tóth M. (Medgyes, a szünetben). Vezetőedző: Mátyus János
Fenyvesi László:
– Értékes pontot szereztünk a remek formában lévő Haladás ellen. A második félidőre feljavult a játékunk, összességében elégedett vagyok a döntetlennel.
Mátyus János:– Küzdelmes mérkőzésen közelebb álltunk a győzelemhez, de a döntetlennel sem vagyok elégedetlen. Gratulálok a csapatom játékához.

Két, jó formában lévő csapat mérkőzött meg egymással Tatabányán, a Dorog ideiglenes otthonában: a házigazda idén még veretlen a bajnokságban, míg a Haladás az előző három meccsén hét pontot szerzett.

Egy védelmi hiba után a Dorog a mérkőzés elején vezetést szerezhetett volna, de kimaradt a lehetőség. Ezt követően küzdelmes, de alacsony színvonalú játék zajlott a pályán, majd a vendégek vették át az irányítást. A második játékrész elején a hazai csapat futballozott jobban, a mérkőzés vége viszont a győztes gól megszerzéséért nagy erőket mozgósító szombathelyieké volt. A kevés helyzetet hozó összecsapás igazságos döntetlennel zárult, így mindkét gárda tovább nyújtotta veretlenségi sorozatát.

20. Debreceni EAC29512324–57–3316

Nincs tovább, gól nélküli döntetlennel ért véget a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Szedlár kezezése után szabadrúgáshoz jut a Haladás, Németh Márió lövését megfogja Borsos.

90. perc: Vége a rendes játékidőnek, két perc lesz a ráadás.

88. perc: a Dorog is cserél, Berkó Ádám helyén Nagyházi Dávid.

86. perc: Kállai Kevint Tóth Dávid váltja a vendégcsapatnál.

Kell is a friss erő a hazaiaknak, a Haladás fölényben játszik.

82. perc: Zuigeber Ákos helyére Délczeg Gergely áll be a dorogiaknál.

80. perc:Medgyes kerül a földre a tizenhatoson belül, majd kezezést reklamálnak a vendégek, de egyik esetben sincs büntető.

76. perc: a Haladás is cserél, Jancsó Andrást Rácz Ferenc váltja.

Nincs helyzet, egy gól eldöntheti a mérkőzést…

71. perc: Áron helyett Áron a Dorognál, Mészáros le, Girsik fel.

Tony-Markos Kanalosra figyelnek a szombathelyi védők (Fotó: Árvai Károly)

64. perc: Kanalos kínálja meg Verpeczet 18-ról, aki szögletre ment a bal alsó elől. A szöglet után Dlusztus fejesét is fogja a Haladás hálóőre.

59. perc: és ha már beállt, Németh célba is veszi a dorogi kaput 25 méterről, Borsos magabiztosan véd.

56. perc:Dragóner Filip helyén Németh Márió a vendégeknél.

A Dorog harapósabb, mint az első félidőben, most a hazaiak irányítanak.

51. perc: Csillag 25 méteres löketét fogja Verpecz.

Mindkét csapat cserélt a szünetben, a Dorognál Mihajlo Rjasko helyett Csillag Dárius, a Haladásnál Tóth Milán helyett Medgyes Zoltán folytatja.

46. perc: kezdődik a második félidő.

45. perc: Szedlár balról, éles szögből leadott fogja Verpecz és ezzel vége is az első félidőnek.

40. perc: Dragóner fejel fölé négy méterről.

40. perc: Kárász Krisztián küldri földre Tóthot, ő is besárgul.

39. perc: Rjasko próbálkozik húszról, de nem talál kaput.

37. perc: Kiss üti meg véletlenül a labdáért küzdő Kanalost, a hazaiak jöhetnek szabadrúgással.

A Haladás letáborozott a Dorog térfelén, jobban futballoznak a vendégek.

29. perc: újabb vendéghelyzet, Dragóner már a kifutó Borsoson is átemeli a labdát, de a védők tisztáznak.

Egy, az első félidőben vezetett szombathelyi akciók közül (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

28. perc: szombathelyi kontra végén Kállai lő csúnyán mellé.

24. perc:Predrag Bosnjak is sárga lapos figyelmeztetésben részesül, miután felrúgja Zuigebert.

22. perc:Berkó Ádám rántja le Dragónert, sárgát kap. A szabadrúgást Németh Milán lövi mellé.

Csapkodó a játék, támadásban egyik csapat sem tudja megtartani a labdát.

14. perc: nagy vendéghelyzet marad ki, egy ötösön belüli kavarodás után nem sokkal pattan a kapu mellé a labda.

12. perc: Verpecz szedi össze a labdát Kanalos elől.

9. perc: Kiss bal oldali szabadrúgása után felszabadít a hazai védelem.

7. perc: az első helyzet, Schimmer hibája után Kanalos lő mellé.

1. perc:kezdődik a mérkőzés.

Melegítenek a vendégek (Fotó:Hagymási Bence/24 óra)

Negyedórával a kezdés előtt változás a dorogi kezdőcsapatban: a bemelegítés során megsérült Szabó Lukás helyén Mihajlo Rjasko játszik.

A Haladásnak nem lehetnek kellemes emlékei a Grosics Stadionról, hiszen novemberben 4–0-ra kaptak itt ki a Budaörstől.

A két csapat őszi mérkőzését a Dorog nyerte 2–1-re.

A Haladás 44 ponttal a 8., a Dorog 33-mal a 14. helyen áll.

A Haladásnak sem lehet különösebb oka a panaszra, Mátyus János legénysége az előző három meccséből kettőt is megnyert egy döntetlen mellett, az előző fordulóban a Soroksár volt az áldozata (1–0).

A Dorognak jól megy 2021-ben: Fenyvesi László csapata hét idei bajnokiján még veretlen, három győzelem mellett négy döntetlent értek el a piros-feketék, akik az előző fordulóban 2–0-ra nyertek Szentlőrincen (azt megelőzően zsinórban négyszer játszottak döntetlent).

A Buzánszky Jenő Stadion felújítása miatt a Dorog is Tatabányán, a Grosics Gyula Stadionban játssza hazai mérkőzéseit, amely így a Tatabányai SC és a Budaörsi SC mellett egyszerre már három csapat otthonául szolgál.

Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavasszal még veretlen Dorog az előző három meccsén hét pontot szerző és gólt sem kapó Haladással szemben Tatabányán.