Horváth Krisztofer vezérletével szegedi kiütés Miskolcon

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2022.04.03. 19:20
A szegedi Gajdos (balról) kiválóan játszott (Fotó: Kozma István/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában a Diósgyőri VTK a Szeged-Csanád GA-t fogadta. A találkozó elején a Szeged elhúzott 3–0-ra, a második félidőben újabb kettőt tett hozzá, sőt a hazaiak emberhátrányba kerültek, így a vége 5–0.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 0–5 (0–3)
Diósgyőr, 2003 néző. Vezette: Pillók Ádám (Varga Gábor, Sinkovicz Dániel)
DIÓSGYŐR: Póser – Eperjesi (Jurek, 37.), Szatmári, Bárdos – Polgár, Molnár G., Lucas, Bertus (Szeles, 55.), Keller– Eppel (Bokros, 66.), Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér
SZEGED: Molnár F. – Ódor, Vári, Pejovics, Bencze M. (Germán, 78.) – Kovács M., Farkas A. (Bitó, 90.), Kovács M. – Csoboth (Dobos Á., 69.), Horváth K. (Murár, 78.) – Gajdos (Kóródi, 69.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Bencze M. (12.), Vári (20.), Csoboth (33.), Horváth K. (50., 53. – mindkettő 11-esből)
Kiállítva: Keller (53.)
Kondás Elemér:
– Jól kezdtünk, de két gólt ajándékoztunk az ellenfélnek. Utána a szünetben próbálkoztunk rendet tenni, ám újabb két gólt kaptunk 11-esből. A Szeged jól használta ki az erényeit. Nem tudunk mindig visszajönni két-három gólos hátrányból.
Dragan Vukmir:
– Gratulálok a csapat hozzáállásáért és a teljesítményért, megérdemeltük a győzelmet. Sok mindenben jobbak voltunk, hozzáállásban, tempóban és játékban is. A DVTK többet birtokolta a labdát, de volt elképzelésünk mit akarunk, ezért sikerült nyerni.

Csoboth Kevin is betalált (Fotó: Kozma István/Észak-Magyarország)

A meccs első felében kiválóan játszott a Szeged-Csanád GA, amely ezalatt el is döntötte a mérkőzést. A 12. percben Bencze Márk jól eltalált lövése a bal alsó sarokban kötött ki. A 20. percben Horváth Krisztofer szabadrúgása után Vári Barnabás a hosszún érkezve belsővel lőtt a diósgyőri kapuba. A 33. percben Ódor Máté labdaszerzése után Gajdos Zsolt lőtt keresztbe a 16-oson belül, a bal oldalon érkező Csoboth Kevin egyből a bal sarokba lőtt a büntetőpontról.

Az 50. percben Horváth K. harcolt ki büntetőt, Szatmári volt szabálytalan, a 11-est a sértett lőtte a jobb alsóba. Az 52. percben a Gajdos elleni szabálytalanság miatt kapott 11-est a Szeged, amelyet megint Horváth K. értékesített. Az esetnél Kellert kiállította a bíró. 0–5

20. Szolnoki MÁV FC305101525–44–1925

90+2. perc: vége a mérkőzésnek.

90. perc: 2 perc a ráadás.

90. perc: Bitó érkezett Farkas A. helyére.

87. perc: Könyves kapott sárga lapot.

82. perc:Pejovics szabadrúgása után Póser védett nagyot a bal felső saroknál.

78. perc:Murár érkezett Horváth K., Germán pedig Bencze M. helyére.

70. perc: Lucas kapott sárgát.

69. perc: Gajdos helyére Kóródi, Csoboth helyért Dobos Á.érkezett.

66. perc: Eppel helyett Bokros folytatja.

63. perc: Molnár G. kapott sárgát.

58. perc: Bárdos kapott sárgát.

56. perc: Bertus helyett Szeles érkezett.

53. perc: GÓÓÓÓL! Horváth K. ismét magabiztos végrehajtó volt, 0–5.

53. perc: Kellert kiállították.

52. perc: Gajdos harcolt ki 11-est!

50. perc: GÓÓÓL. Horváth K. biztosan értékesítette a büntetőt, a jobb alsóba lőtt, 0–4.

49. perc: Horváth K. harcolt ki büntetőt, Szatmári volt szabálytalan, 11-es.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: véget ért az első félidő.

45+1. perc:Könyves lövése megpattant egy védőn, Molnár F. bravúrral szedte ki a labdát a jobb felsőből.

45. perc: egy perc a hosszabbítás.

41. perc: Vári és Eppel kapott sárgát.

39. perc: Polgár 13 méteres lövése után messze fölészállt a labda.

37. perc: Eperjesi helyére Jurek érkezett.

A szegediek (kék-feketében) ellen a Diósgyőr az első félidőben szenvedett (Fotó: Kozma István/Észak-Magyarország)

35. perc: Könyves került helyzetbe, 8 méteres lövése után a labda Molnár F. kezében kötött ki.

33. perc: GÓÓÓÓL! Ódor labdaszerzése után Gajdos lőtt keresztbe a 16-oson belül, a bal oldalon érkező Csoboth egyből a bal sarokba lőtt a 11-es pontról, 0–3

32. perc: hazai szabadrúgás kombináció után Bárdos 16-oson kívüli lövését Pejovics blokkolta.

25. perc: Lucas érkezett egy kipattanóra, 22 méterről a bal felső sarok mellé tekert.

23. perc: Molnár G. a bal oldali 16-os sarka közeléből lőhetett szabadrúgást, a labda másfél méterrel ment fölé.

20. perc: GÓÓÓÓL. Horváth K. szabadrúgása után Vári a hosszún érkezve belsővel lőtt a diósgyőri kapuba, 0–2

18. perc: Bencze M. jobb oldali szöglete után Gajdos a jobb alsó sarok mellett két méterrel fejelte el a labdát.

12. perc: GÓÓÓL! Bencze Márk jól eltalált lövése a bal alsó sarokban kötött ki, 0–1.

7. perc: Horváth K. keresztpassza után Csoboth rosszul találta el a labdát, majdnem bedobást rúgott.

1. perc: a diósgyőriek a hagyományos szerelésükben (piros-fehér), míg a szegediek kék-feketében lépnek pályára.

Diósgyőri bemelegítés (Fotó: Kozma István/Észak-Magyarország)

A szegediek alapkezdőjéből az U21-es válogatott Temesvári Attila hiányzik, információink szerint sérülés miatt nem léphet pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a második Diósgyőri VTK és az öt ponttal kevesebbet gyűjtő, a játéknap előtt harmadik Szeged-Csanád Grosics Akadémia.