Lezárta hárommeccses nyeretlenségi sorozatát a Diósgyőr

BERECZ CSABABERECZ CSABA
2021.10.17. 16:50
A dorogi Dlusztus (22) fejese volt az első gólszerzési lehetőség a meccsen (Fotók: Vajda János/Észak-Magyarország )
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a játéknap előtt hetedik helyen álló Diósgyőr a hatodik Dorogot fogadta. A mérkőzés kétgólos hazai sikert hozott, így a miskolciak megelőzték ellenfelüket a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–DOROGI FC 2–0(10)

Diósgyőr, 1663 néző. Vezette: Vad II (Becséri, Aradi)
Diósgyőri VTK: Póser – Szeles, Hegedűs J., Szatmári – Eperjesi, Zsemlye, Molnár G., Oláh B., Bokros (Bárdos, 83.) – Könyves (Horváth Z., 62.), Hornyák (Zsolnai, 59.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Dorogi FC: Tulipán – Kárász (Nyíri, a szünetben), Dlusztus, Izing, Papp M. – Lénárth (Nagyházi, 68.) – Girsik, Szerencsi (Barna, 89.), Hajdú (Pohner, 89.), Szedlár – Szabó L. (Csillag, 75.).Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Könyves (10.), Eperjesi (65.)

Kondás Elemér: – Értékes győzelmet arattunk, arra készültünk, hogy ma mindenképpen nyernünk kell. Nehéz ellenfél volt a Dorog, igazolta a hírnevét, szervezett volt a játéka. Jókor rúgtuk a gólt, utána megbecsültük a labdát, az ellenfélnek egyetlen helyzete volt, amikor eladtuk a labdát. A második félidőben megvolt a meccs, nem engedtük az ellenfelet a kapunk elé, aztán sikerült növelni az előnyünket, és ezután már éreztem, hogy megvan a meccs.
Fenyvesi László: – Készültünk a meccs első negyedórájára, hogy ne kapjunk gólt, sajnos, ez nem jött össze és hátrányba kerültünk. Az első félidőben kombinatív, kreatív foci játszottunk, több komoly helyzetet is kidolgoztunk. A második félidőben is megvoltak a lehetőségeink, sajnos, nem tudtunk kihasználni egyet sem, így a Diósgyőr megnyerte a mérkőzést.

A Diósgyőri VTK–Dorogi FC bajnokira négy veretlen meccsel a háta mögött érkezett a vendégcsapat, a forduló előtt három nyeretlen találkozónál tartó hazaiakhoz. A vendéglátónak mindenképpen győznie kellett, nem csak azért, hogy megelőzze a Dorogot, hanem azért is, hogy közelebb kerüljön célja eléréséhez, a remélt feljutás kiharcolásához. A meccs első helyzete ugyan a vendégek előtt adódott, de Dlusztus fejese a léc fölé szállt, a 10. percben Könyves Norbert viszont a piros-fehéreket juttatta előnyhöz, miután az Oláh Bálinttól kapott remek átadást a kapu jobb oldalába vágta (1–0). A hátrányba került dorogiakban nem mutatkozott nagy erő az egyenlítésre, a Diósgyőr pedig beérte azzal, hogy kontroll alatt tartja a meccset, és nem engedi a kapuja elé a vendégeket. Sok helyzet nem is volt emiatt az első játékrészben, a Dorognak a 32. percben volt az egyetlen, kaput eltaláló lövése, Szabó Lukás révén, ami Póserben akadt el.

A második játékrész elején nem a piros-feketék voltak közelebb az egyenlítéshez, hanem a Diósgyőr tett többet azért, hogy megszerezze a megnyugtató második találatot. Igaz, hogy hazai lehetőségek után Dlusztusnak ismét akadt egy veszélyes fejese, de válaszként, egy pontrúgást követően, a 65. percben a DVTK megszerezte a második találatát. Molnár Gábor sarokrúgása után, a csereként beállt Horváth Zoltán által fejjel megcsúsztatott labdába Eperjesi Gábor még beleért, így őt ünnepelhették a társai (2–0).

Kétgólos előnye után is megmaradt a Diósgyőr fölénye a középpályán, a dorogi játékosok nem tudták megbontani a hazaiak védekezését. Semmi nem utalt arra, hogy ezen a meccsen fordulat következhet be. Ahogy teltek a percek, úgy vált egyre egyértelműbbé, hogy ezen a meccsen nem történhet változás. A DVTK taktikus, fegyelmezett játékával, megérdemelten szerezte meg a győzelemért járó három pontot.

Október 18.
20.00: Vasas–III. Kerületi TVE (Tv: M4 Sport)

20. Tiszakécske1221012–30–18 2

92. perc: VÉGE a mérkőzésnek, a DVTK szerezte meg a három pontot, 2–0-s győzelemmel. Köszönjük a figyelmet!

91. perc: Pohner lőtt 12 méterről, jobbról a bal kapufa mellé.

90. perc: Két perc hosszabbítás következik.

89. perc: Kettős csere a Dorognál, Hajdú helyett Pohner, Szerencsi helyett Barna a pályán.

88. perc: Nagyházi is besárgult.

85. perc: Molnár G. lőtt balról, 17 méterről, Tulipán kapus ezúttal is nagyot védett.

83. perc: Most a hazaiak cserélnek, Bokros jött le, Bárdos ment be.

81. perc: Zsemlye kapott sárga lapot.

81. perc: Zsolnai lőtt távolról a kapu fölé.

Megvan a hivatalos nézőszám is, ami 1663 fő.

75. perc: Ismét vendég csere, Szabó L. helyett Csillag állt be.

74. perc: Molnár G. jobboldali szögletét húzta le a jobb kapufa előtt Tulipán, két érkező diósgyőri elől.

73. perc: Papp M. kapott sárgát mert felvágta Eperjesit.

68. perc: Csere a vendégeknél, Lénárth helyett Nagyházi a pályán.

65. perc: GÓL, 2–0! Molnár G. baloldali szögletét Horváth Z. csúsztatta a kapu felé fejjel, az ötösön belül Eperjesi szintén fejjel, még beleért a labdába, így az a kapu bal oldalában kötött ki.

62. perc: Újabb hazai változtatás, Könyves helyett Horváth Z. folytatja.

59. perc: Csere a DVTK-nál, Hornyák jött le, Zsolnai ment be.

58. perc: Szerencsi jobbról érkező szögletét Dlusztus 7 méterről, csak pár centivel fejelte a jobb alsó sarok mellé.

55. perc: Oláh B. balról, 13 méterről lőtt a kapus kezébe.

51. perc: Molnár G. jobboldali szabadrúgásból csavart a kapu bal oldala felé, de Tulipán bravúrral kiütötte a labdát.

49. perc: Szerencsi kapott sárga alapot.

46. perc: Egy csere volt a szünetben, a vendégeknél Kárász helyett Nyíri állt be.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Bokros Szilárd (jobbra)több lendületes akciót vezetett a bal oldalon(Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

45+1. perc: Vége az első játékrésznek.

45. perc: 1 perc hosszabbítás következik.

45. perc: Molnár G. jobbról, a sarokzászló közeléből érkező szabadrúgását húzta le Tulipán kapus.

42. perc: Könyves jobbról az alapvonal közeléből gurított a kapu elé, de középen nem volt érkező társ.

38. perc: Hajdú lőtt a kapu fölé, 22 méterről.

33. perc: Könyves jobbról, keresztbe ellőtt a kapu előtt.

32. perc: Szeles labdavesztése után Szedlár iramodott meg a bal oldalon, középre adott labdáját Szabó L. laposan Póser kapusba vágta.

27. perc: Lénárth sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

25. perc: A két 16-os között fociznak a csapatok.

20. perc: Szerencsi középről, 20 méterről, szabadrúgásból lőtt a kapu fölé.

19. perc: Szedlár baloldali elfutása után középen Szabó L. fejét kereste a beadással, de a támadó nem érte el a lasztit.

17. perc: Újra a pályán Kárász.

16. perc: Folytatódott a játék, a dorogi védő nélkül.

15. perc: Kárász sérülése miatt áll a játék.

13. perc: Könyves 17 méterről eleresztett lövése egy védőről pattant szögletre.

12. perc: Kárász kapott sárga lapot Bokros fellökéséért.

Könyves Norbert (jobbra) hamar betalált és ez megadta a meccs alaphangulatát (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

10. perc: GÓL, 1–0. Oláh B. ívelte előre a labdát, jobbra, Könyvesnek. A csatár befutott a tizenhatoson belülre, majd a kapu bal oldalába bombázott.

5. perc: Szedlár jobbról érkező szabadrúgását Dlusztus fejelte a diósgyőri kapu fölé.

1. perc: Megkezdődött a találkozó.

…és a vendég dorogiak (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

A vendégek részéről Vígh Á., Mészáros és Tóth B. sérülés miatt nem szerepelhet, és bár Oldal már bekapcsolódott a dorogiak edzésmunkájába, a DVTK elleni meccsen még nem volt keretben. A Dorogi FC kezdőcsapata egy az egyben ugyanaz volt, amelyik két hete pályaválasztóként 0–0-ra végzett az FC Ajka ellen.

Melegítenek a hazai játékosok (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

A hazai együttes keretében Danilovics, Orosz D., Karan mellé Polgár után Szűcs K. is feliratkozott a sérültek közé. Utóbbi két játékos kiesése miatt (is) változott a DVTK legutóbbi fordulóban felállt kezdőcsapata. A Szeged-Csanád GA elleni idegenbeli, 2–1-es vereség után a mezőnyemberek fele kicserélődött, Polgár és Szűcs K., valamint Kocsis, Bárdos és Zsolnai lett mellőzött, utóbbi trió a kispadra került. Ezzel összefüggésben vezethetett az útja a kezdőbe Hegedűs Jánosnak, Eperjesinek, Zsemlyének, Bokrosnak és Hornyáknak.

A szokásoknak megfelelően a lovak ezúttal sem hiányoztak a meccs felvezetéséből (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző három fordulóban nyeretlen és mindössze két pontot gyűjtő Diósgyőr a veretlenségét négy játéknap óta őrző Dorog ellen.